reklama

Je vaše matka či dcera vaší nejlepší kamarádkou? Takhle to poznáte

Je vaše matka vaší nejlepší kamarádkou? Foto:
Je vaše matka vaší nejlepší kamarádkou?

Říká se jaká matka, taká dcera. Někdy si ty dvě opravdu skvěle rozumí – jako nejlepší kamarádky. Jenže někdy je tomu spíš naopak. Hlavně dcery vídají v matce spíše nepřítele a na to, že je to ten nejbližší člověk, který nás miluje a zaslouží si lásku, přicházejí příliš pozdě.

 

Ať chceme, nebo ne, se svou matkou jsme geneticky i rodinným prostředím spojené možná více, než bychom chtěly. Přiznat to dokážeme často až po letech, kdy už samy máme vlastní děti a uplatňujeme stejné výchovné metody či se začínáme vlastním matkám stále více podobat. Jde z toho trochu strach, ale prostě se to děje!

Pro matky je téměř vždy určitě osvěžující a omlazující, když udržují aktivní kontakt s mladší generací.

Je lepší se kamarádit než spolu soupeřit

V lepším případě tento fakt obrátíte ve svůj prospěch a z maminky se může stát docela příjemná spolunezbednice. Když k tomu najdete chotě, který je „svatý“ a takový nával ženské spřízněnosti v pohodě zvládne (zvlášť když ho vypustíte občas na akce typu pánská jízda), může to být super. Ale stejně se připravte na hlášku: „Jsi jako tvoje matka!“ Váš muž to totiž může někdy myslet dokonce i jako pochvalu. Ostatně určitě si vás vybral proto, že jste sympatická. Teď konečně ví, po kom to máte!

I matky odrostlých dcer na tom jsou bezesporu lépe, když s dcerami vycházejí v dobrém. Po jejich boku mohou omládnout, nechat si poradit, co právě teď letí. Dcera-kamarádka bez ostychu vždy řekne matce ve zralém věku, co už si na sebe obléct rozhodně nemá, jindy ji naopak popíchne do bláznivin, na které by jinak nesebrala odvahu....

Je vaše matka/dcera i vaší nejlepší kamarádkou?

1. Bývá, kromě partnera, první, komu voláte, když se něco přihodí.

2. Vždycky ví, co má říct – jste dokonale vyladěné, vždycky ví, jak vás uklidnit.

3. Máte stejný smysl pro humor.

4. Podrbete si rády na stejná témata.

5. Víte, co si navzájem kupovat k svátkům, narozeninám, Vánocům.

6. Ujíždíte na stejných hříšcích – čokoláda, víno, knížky nebo nekonečné seriály….

7. Když jedna něco nakousne, druhá to může v pohodě dopovědět. Rozumíte si beze slov!

8. Jste k sobě absolutně upřímné, co se týče názorů na vzhled, vztahy, zdraví…

9. Začínáte se jí tak trochu podobat – barva vlasů, styl mluvy… a to je jen začátek.

10. Můžete se na sebe navzájem spolehnout – kdykoliv se cítíte pod psa nebo když připálíte jídlo, vždycky spolu najdete řešení.

Někdy to prostě nevyjde

I když je matka ten nejbližší člověk, kterého máte, ne vždy se podaří mít s ní ideální vztah, ať už z jakéhokoli důvodu. Veřejným příkladem může být Monika Štiková, kterou budete vídat pravidelně každé pondělí večer na Primě v pořadu Štiky. Podle vlastních slov je vznětlivá, vzteklá, cholerická, ale zároveň i hodná, obětavá, milující a pravdomluvná. Se svou starší dcerou Ornellou Koktovou nevychází v poslední době nejlépe. Od doby, co se Ornella odstěhovala a s manželem Pepou vychovávají syna Quentina, má Monika pocit, že se z její dcery stal tak trochu jiný člověk... „S dcerou opravdu nevycházím dobře, protože se rozhodla. Když mě už nepotřebuje, stala se z ní arogantní, nevšímavá, sobecká a nevděčná dcera, která nemá žádný respekt," říká Monika.

Vypadá to, že se historie tak trochu opakuje, protože ani Monika neměla se svou matkou, Ornellinou babičkou, určitou dobu úplně ideální vztah. „S mojí maminkou jsme měly vždy super vztahy. Až na pár let, kdy jsme spolu nemluvily kvůli mému manželovi a jeho rodině." Do budoucna by si Monika přála, aby se jejich vztahy s Ornellou urovnaly. Podaří se jim to? 

Dívejte se na televizní show Štiky, každé pondělí od 21.30 na Primě!

Mohlo by vás taky zajímat:

Článek

Jak se na nás podepisují naši rodiče? Víc, než byste tušili! Foto:

Jak se na nás podepisují naši rodiče? Víc, než byste tušili!

Obě rodičovské postavy – matka i otec – ovlivňují své dítě, a to v různých rovinách. Tedy i ve výběru partnera.

Článek

Josie (48) a její dcera Jodie (24) Foto:

Máme důkaz, že se každá žena nakonec promění ve svou matku

Už jste určitě slyšeli, milí pánové, že pokud chcete vědět, jak bude vaše vyvolená vypadat za pár let, stačí se podívat na její matku.

Článek

Když mi řekneš pravdu, nebudu se zlobit. Foto:

15 nevinných lží, které říkají matky svým dětem

Být maminkou je jedno z nejtěžších zaměstnání. Jenže i maminky jsou jen lidé a jejich energie je omezená. A tak v okamžiku, kdy síly docházejí, se uchylují ke lži. Takové,...

Horoskopy 2018

reklama

reklama