reklama

Jste si jisti, že perete své džíny správně?

Perete své džíny správně? Foto:
Perete své džíny správně?
Foto: thinkstock.com

Pořídila jste si super kvalitní džíny a chystáte se je hodit do pračky? Tak si nejdříve přečtěte naše rady. Prát tento druh kalhot totiž není jen tak!.

Jsou tu totiž určitá pravidla, jak správně zacházet s džínovým materiálem, pokud chcete zanechat jeho tvar a barvu.

Neperte džíny po každém nošení

Ideálně byste měla dříny prát každý druhý měsíc (pokud na nich samozřejmě není viditelná špína, skvrny, atd.) Nemusíte se bát, že by se džíny při častém nošení vytahaly - dnes se přidává také lycra, která drží jejich tvar. Čeho byste se naopak měla bát, jsou prášky na praní, které džíny zbaví jejich barvy, a to rychle.

  • Větrejte je

Teď když už víte, že je nemáte tak často prát, možná se ptáte, jak je udržovat čisté a bez zápachu. Jednoduše - zkuste džíny pověsit na ramínko do koupelny. Absorbují vlhkost a páru, která se tam nachází a zbaví se tak zápachu.

  • Studená voda je vždy lepší

Když už přijde čas praní, ujistěte se, že je perete na studený program. Studená voda totiž pomáhá materiálu udržet barvu a nemusíte se tedy bát, že kalhoty vyblednou. Pokud si chcete být 100% jisté, že bude barva držet, použijte trik s černým pepřem.

  • Perte je naruby

Tento trik je opět kvůli stálosti barev. A také to zabrání obarvení ostatního oblečení, protože džíny barvu vždy pouští. Na jejich odstínu to nepoznáte, ale na světlejším oblečení, které byste k nim dali, byste to rozhodně poznali!

  • Dbejte na kvalitu

Pořiďte si kvalitní prací prostředek - jeden na bílé prádlo a druhý na barevné.

  • Nepřeplňujte pračku

Je důležité být eko, zároveň ale není dobré narvat co nejvíce párů jeansů do pračky a riskovat, že se v takovém množství přetrhají stehy a rozbijí se zipy.

  • Nedávejte džíny do sušičky

V ideálním případě položte džíny po vyprání na rovný povrch a nechte je volně uschnout. Popř. je pověste na sušák, ale nikdy je nedávejte do sušičky, nebo se z nich stanou kalhoty pro panenku.

Mohlo by vás také zajímat:

Článek

Jestli hledáte prášek či gel, který by vaše prádlo dokonale vypral a nezpůsobil alergii, zkuste si ho vyrobit  Foto:

Vyrobte si doma: Levný a ekologický prací prášek nebo gel

Prát můžete i za pár korun a bez alergií. Ukáže vám to Alena Thomas, autorka úspěšné knihy Děláme si to doma sami.

Článek

Vánoční úklid bez chemie Foto:

Vánoční úklid bez chemie: Pomůže ocet, sůl i silonky

Je příjemné mít doma čisto a uklizeno. Zkuste na to jít jako za časů našich babiček a prababiček – bez chemie, zato se surovinami, které najdete běžně ve spíži. Nebo taky...

Martina Hrušková

Horoskopy 2018

reklama

reklama