reklama

Královská svatba prince Harryho a Meghan: Kdo známý na ni přijede

Královská svatba Harryho a Meghan Foto:
Královská svatba Harryho a Meghan
Foto: meghanmarkle_/Instagram

Zdá se, že dlouho očekávaná svatba prince Harryho a americké herečky Meghan Markle bude hvězdně obsazenou záležitostí.

Britská královská rodina již dříve oznámila, že nepovažuje pozvání britských ani zahraničních politických představitelů za nutné. Svatby se proto nezúčastní například britská premiérka nebo Donald Trump, kterého ostatně Harry s Meghan ani nehodlali pozvat. Na žádost britské vlády z diplomatických důvodů bohužel nepřijede ani Barrack Obama s manželkou Michelle, s nimiž se princ Harry spřátelil u příležitosti charitativní sportovní soutěže Invictus Games pro vojenské veterány. A díky Michelle se Harry také seznámil s Meghan.

Nakonec tedy mezi 600 pozvanými hosty budou pouze lidé, kteří mají osobní vztah s milujícím se párem. Kdo jsou ti nejznámější?

Harryho bývalky Foto:                                                                                                                    Foto: profimedia.cz

Harryho bývalky

S aglickou herečkou Cressindou Bonas (na snímku vlevo) měl princ Harry dvouletý vztah předtím, než poznal Meghan, a i po rozchodu zůstali přáteli. Kromě Cressindy bude na svatbě pravděpodobně také další Harryho bývalka, Chelsy Davy (na snímku vpravo), s níž se Harry dal dohromady v roce 2004 a jejich vztah trval s menšími přestávkami až do roku 2011. Naopak exmanžel Meghan Markle Trevor Engelson se svatby nezúčastní.

Dánská královská rodina Foto:                                                                                                                               Foto: profimedia.cz

Dánská královská rodina

Podle pravidel diplomacie zpravidla stávající i bývalé hlavy států pozvánky na královskou svatbu nedostávají. Výjimkou jsou královské rodiny. Britská královna Alžběta má blízko k dánské královně Margrethe, takže je pravděpodobné, že ta na svatbu dorazí, možná i s korunním princem Frederickem a jeho manželkou Marií.

Spice Girls Foto:                                                                                                                          Foto: profimedia.cz

Spice Girls

Mel B se v americké talk show The Real postarala o obrovskou senzaci, když se omylem prořekla, že je pozvaná na královskou svatbu, kde spolu s ostatními členkami kapely královskému páru zazpívá. Důvod je prostý – Harry i Meghan jsou velkými fanoušky této nejblíbenější dívčí kapely 90. let.

 

David Beckham Foto:

 

David Beckham

Když už bude na svatbě Victoria Beckham, jedna ze Spice Girls, nebude samozřejmě chybět ani její manžel David Beckham. Je blízkým přítelem obou princů a zúčastnil se i svatby prince Williama s vévodkyní Kate.

Španělská královská rodina Foto:                                                                                                                            Foto: profimedia.cz

Španělská královská rodina

Na svatbu by měla dorazit i španělská královna Sofia a král Juan Carlos. Zajímavé je, že se v roce 1981 odmítli zúčastnit svatby prince Charlese a Diany, protože britský královský pár tenkrát plánoval zahájit svou svatební cestu v Gibraltaru, což je sporné území na jižním pobřeží Španělska, které patří Británii. Vzájemné vztahy se ale naštěstí během následujících let urovnaly.

Elton John Foto:                                                                                                                       Foto: profimedia.cz

Elton John

Známý hudebník přesunul termíny dvou svých koncertů, které se měly konat tento víkend, takže na královskou svatbu dorazí, pravděpodobně v doprovodu svého manžela Davida Furnishe. Zajímavé je, že jeho koncert na zámku Windsor proběhne přesně 21 let od jeho vystoupení na posledním rozloučení s princeznou Dianou, ke které měl zpěvák velmi blízko. Elton John se zúčastnil i svatby Williama a Kate a s princem Harrym spolupracoval v rámci charity podporující děti postižené virem HIV.

Cara Delevigne Foto:

 

 

Cara Delevigne

Známá modelka se s princem Harrym zná již dlouho a pravidelně si píší. A díky ní se mohl také seznámit s mnoha hollywoodskými celebritami.

Španělská královská rodina Foto:                                                                                                                              Foto: profimedia.cz

Švédská královská rodina

Pravděpodobně přiletí i zástupci švédské královské rodiny, aby britské královské rodině oplatili nedávnou návštěvu prince Williama a Kate.

Herci ze seriálu Kravaťáci Foto:                                                                                                                           Foto: profimedia.cz

Herci ze seriálu Kravaťáci

Meghan Markle ztvárňuje jednu z hlavních rolí v americkém seriálu Kravaťáci (Suits), který se vysílá už od roku 2011 a Meghan si v něm nanečisto mohla vyzkoušet i jaké to je být nevěsta. Proto na královské svatbě nebudou chybět ani její herečtí kolegové. Jeden z nich, Patrick J. Adams dokonce prohlásil, že po sedmi sezonách společné práce je pro něj Meghan už jako sestra.

 

Serena Williams Foto:

Serena Williams

Když se Serena v roce 2017 vdávala, Meghan bohužel na svatbě chyběla kvůli natáčení seriálu. Jejich přátelství ale trvá už od roku 2014 a Meghan je velkým fanouškem tenisové šampionky.

Nezapomeňte se dívat na sobotní živé vysílání z královské svatby: www.iprima.cz/kralovskasvatba

-ak-

Mohlo by vás taky zajímat:

Článek

Lady Diana a John Travolta Foto:

Princezna Diana: Co jste o ní ještě nevěděli?

Lady Diana a její život byly a stále jsou živnou půdou pro bulvární média, různé drby, polopravdy i skutečné skandály. Co jste o nejslavnější britské princezně ještě nevěděli?

Článek

Diana a Kate hlavní Foto:

Diana a Kate: 9 věcí, v nichž jsou si neuvěřitelně podobné

Kate se Dianě velmi podobá a jde v jejích stopách.Horoskopy 2018

reklama

reklama