reklama

Který Bond ze všech filmových verzí vypil nejvíc alkoholu?

Který Bond se nejvíc opíjel? Foto:
Který Bond se nejvíc opíjel?
Foto: facebook.com

Kterého představitele Bonda jste mohli vidět mezi akčními a postelovými scénami nejčastěji se skleničkou v ruce? Myslíte si, že to byl Sean Connery, Pierce Brosnan, Daniel Craig nebo třeba Timothy Dalton?

 

Je to jasné a jsou na to důkazy! James Bond v podání herce Daniela Craiga pije v každém filmu nejvíc alkoholu ze všech dosavadních neohrožených hlavních hrdinů bondovek. Uvedla to studie, kterou vypracoval britský odborný časopis The Grocer. Zaměřila se ve snímcích na počet vypitých sklenek představujících vždy přibližně deset gramů čistého alkoholu.

Slavného britského špiona si zahrálo pět dalších herců, ale žádný z nich tolik nepil jako Brit Craig. Podle magazínu vypije v každém filmu na 20 sklenek alkoholu, tedy téměř dvakrát více než jeho slavný předchůdce Sean Connery v době začátku filmové série v roce 1962.

Australský herec George Lazenby ve svém jediném filmovém příběhu agenta 007 snížil konzumaci na devět sklenek, jeho nástupce Brit Roger Moore ji opět zvýšil na 11 sklenek za film. Nejméně pil James Bond v podání britského herce Timothyho Daltona – čtyři či pět sklenek.

Sean Connery Foto:

Alkohol začal podle britského listu téct proudem v 90. letech s příchodem irského herce Pierce Brosnana, který každý film vypil nejméně 12 sklenek. Craigův agent britské královny s právem zabíjet to dotáhl na téměř dvojnásobek.

Magazín si vysvětluje zvýšené předstírání konzumace alkoholu v bondovkách sílící vahou sponzorů. V novém filmu Spectre, jehož světová premiéra bude začátkem listopadu, by tak měl Bond spořádat hodně vodky, protože snímek sponzoruje jedna slavná značka této lihoviny.

„Partnerství s 007 se může stát pro velké značky výnosné,“ zdůraznil časopis. Konzumace džinu se v Británii prudce zvýšila poté, co Craig přešel v roce 2006 ve svém debutovém snímku Casino Royale od agentovy tradiční vodky s martini ke sklenkám Vesper Martini obsahujících džin, vodku a vermut, dodal The Grocer.

Zdroj: ČTK

Bond girl Ursula Andress... tehdy a teď Foto:

Horoskopy 2018

reklama

reklama