reklama

Magie vína: Využijete ho při hubnutí i čarování

Víno se používá v mnoha magických rituálech Foto:
Víno se používá v mnoha magických rituálech
Foto: iStock

Podle legend mělo být víno prvním alkoholickým nápojem lidí. Tvořilo se samo kvašením a tento proces sám o sobě zapůsobil na lidi tak, že víno začali považovat za magické.

V době Karla IV. zažilo víno v Čechách svůj rozkvět – ten, kdo si na svém pozemku vysázel vinnou révu, byl na dvanáct let osvobozen od placení daní!

Elixír života

Dávné tradice viděly ve vínu krev matky Země. Pro staro-semitské národy bylo víno elixírem života a nápojem nesmrtelnosti a proto bylo zasvěceno Baalovi, bohu plodnosti a života. Jiné prameny uvádí, že je červené víno Dionýsovou krví, jež měla navodit posvátný trans, potřebný k nahlédnutí do jiných světů.

Léčivá síla vína je po staletí dobře známá. A stejnou sílu má v magických rituálech.

Vylít víno na hrob?

Už staří Řekové věděli, že každodenní pití vína prodlužuje život. U nás se bez sklenky vína neobešlo uzavření dobrého obchodu a svůj podíl mělo víno dokonce i při pohřbech, kdy se v některých krajích vínem kropil otevřený hrob.

A například v Bulharsku vzpomínali na zesnulou hlavu rodiny tak, že nalili víno do ohně a na plotnu a k tomu řekli: „Raduj se, hospodáři!“ a potom nebožtíkovi donesli tři sklenky vína a kousek drůbežího masa s chlebem na půdu. Víno prostě milovali i duchové, a proto bylo vhodnou úlitbou.

Symbol životní síly

Lidé odedávna považovali víno za magický nápoj. Od té doby, kdy byl vypit první doušek, se vínu počal přisuzovat mystický význam. Lidé se po jeho požití stávali klidnějšími, veselejšími a svobodnými. Milovali se, tančili, zpívali. Nelze se tedy divit, že bylo pokládáno za nápoj bohyň a bohů a především bohémů! Jeho hrozny a listy se staly symboly bujícího života, štěstí a životní síly.

Víno bylo neoddělitelnou součástí rituálů plodnosti a také úlitbou bohům. Stalo se jednou z nejdůležitějších složek rozličných lektvarů, které připravovaly staré čarodějky. Smíchané s řadou jiných ingrediencí a proložené zaklínadly přinášelo sílu, zdraví, vášeň, dobývalo bezcitná srdce a probouzelo lásku. Léčivé je prý víno z okolí sopky Somolo, údajně léčí neplodnost a stmelí v dokonalý pár i zcela odlišné jedince. Podle staré vlašské legendy se praví, že sopku nasypali andělé z nudy v době, kdy se tvořil svět, proto je tak neobvyklá.

Víno se také stalo neodmyslitelnou součástí všemožných receptů na milostné i jiné nápoje:

Nápoj vášně

„Zalij při úplňku o půlnoci sklenici s trochou čerstvého kořene celeru bílým vínem. Za tři dny sklenici otevři a dej vyžahnout svému choti. Když to vypije, buď si jistá, že tě té noci jen tak spát nenechá…“

(To je starodávný lidový recept. Otázkou je, jestli dá větší sílu víno, nebo celer).

Posilující lektvar

„Strč dobré červené víno do mraveniště, nechej ho tam celý rok stát od čtvrtka v dobře zavřené láhvi, poté ho vytáhneš až následující pátek za rok, sám ho vytáhni a získáš ohromnou moc a sílu a budeš dělat divy!“

Cikánský nápoj lásky

„Vezmi 1/4 sklenky červeného vína, sklenku vody, lžičku kopru, lžičku sporýše, tři muškátové oříšky, trošku medu. Suroviny vlož do kotlíku a na ohni přiveď k varu. V ruce drž zapálenou růžovou svíčku, posaď se před kotlíkem a třináctkrát opakuj nahlas jméno dotyčného. Potom kotlík odstav. Obsah prolej lněným plátýnkem, doslaď trochou medu a podej milovanému člověku. Bude po tobě jako divej.“

(Ne)vinná dieta

Blahodárné účinky má víno i na naši ideální váhu. Samozřejmě, pokud se pije s mírou. Francouzi dokonce tvrdí, že ačkoliv jedna sklenka vína obsahuje padesát kalorií, zrychluje spalování tuků v tom množství, ve kterém se víno vypilo. Takže pomůže hravě zformovat postavu.

Autorka: Helen Stanku

Helen Stanku nová Foto:

Kartářka Helen Stanku pochází ze starobylého rodu, ve kterém nebyla nouze o kartářky, mágy a vědmy a kde se dědí řemeslo, ale především otevřená 7. a 6. čakra. Podle Helen je dobré se s kartami spřátelit. Karty potom oplácejí s láskou a ukazují okolnosti, které se později stanou. „Karty reagují na mne, na moje podvědomí a na energii člověka, jemuž vykládám. Tyto energie jsou proměnlivé, jako všechno kolem nás. Žádný výklad není zbytečný. Lidem vždy ve správný moment dojde, co jim chtěly karty říct,“ tvrdí Helen Stanku. Více najdete na www.kartarkahelenstanku.cz.

Mohlo by vás taky zajímat:

Článek

Voda vám pomůže splnit tajná přání i odehnat zlé síly Foto:

Magie vody: Naučte se čarovat s prameny, studánkami a jinými vodními toky

Napadlo vás někdy využít sílu a moc životodárné pramenité vody studánek, tůněk, rybníků nebo klikatých říček a přivolat k sobě s jejich pomocí dobro, harmonii a štěstí?...

Článek

petrklíč Foto:

Chcete zbohatnout? Zkuste to pomocí rostlin a lidové magie

Pokud vám neustále chybějí v kapse peníze a hledáte návod, jak je rozmnožit, vzpomeňte si na rostliny a jejich magii.

Horoskopy 2018

reklama

reklama