reklama

Málem přišla v Thajsku o nohu, a protože neměla pojištění, její rodiče zaplatili obrovskou sumu za lékařské ošetření!

Natasha Hutchinson, dívka, která málem přišla o nohu... Foto:
Natasha Hutchinson, dívka, která málem přišla o nohu...
Foto: profimedia.cz

Chystáte se na dovolenou? Určitě nezapomeňte na pojištění. Své o tom ví tato mladá dívka, která utrpěla ošklivá zranění. A jelikož nebyla pojištěná, její rodiče vyplázli obrovský balík peněz za poskytnutí odborné lékařské pomoci!

Čtyřiadvacetiletá Britka Natasha Hutchinson si pronajala na své dovolené v Phuketu, což je největší thajský ostrov (543 km2) dlouhý 48 km a asi 22 km široký. Stačil moped, aby se s kamarády dostali na místa, která chtěli na tomto krásném ostrově navštívit. Stala se jim však nehoda, srazilo je nákladní auto. Moped v tu dobu řídil kamarád dívky, ona spadla při srážce pod auto a to jí rozdrtilo nohu. Utrpěla ošklivá zranění včetně poranění čéšky, zlomeniny stehenní kosti, natržených svalů, velké ztráty krve a obrovské sepse.

Matka Michell Lucas (46) a její manžel, nevlastní otec dívky Richard, se ihned vydali za ní. Utratili tak neplánovaně 2000 £ (69 000 Kč) za zpáteční letenky do Thajska, aby byli po jejím boku a mohli platit za její léčbu a léky.

„Nemohla jsem snést pomyšlení, že moje dcera je někde v bolestech tak daleko od domova,“ říká Michelle.

Jelikož Natasha neměla pojištění, museli rodiče zaplatit částku, která se pohybovala okolo 35 000 £, což je přibližně 1 210 806 Kč. Rodiče se zadlužili, aby dceři pomohli, hrozilo jí totiž, že kvůli těžkým zraněním a rozsáhlé sepsi přijde o nohu.

Pár kontaktoval britské velvyslanectví, ale tam jim řekli, že nemohou pomoci.

 

Natasha Hutchinson, dívka, která málem přišla o nohu... - Obrázek 5 Foto:

 

Natasha má za sebou osm operací a četné krevní transfuze, několik kožních štěpů, a dost peněz také stály všechny léky proti zánětu a bolesti, které byly nezbytné k jejímu vyléčení. Po operaci, kdy jí byla voperována umělá čéška, dostala otravu krve a hrozilo, že o nohu přijde.

Naštěstí vše dobře dopadlo a minulý týden se dívka vrátila domů do Velké Británie – na kolečkovém křesle. Thajští lékaři ji upozornili, že další léčba a rekonvalescence bude trvat nejméně ještě devět měsíců.

Kromě výdajů za léky a operace však rodiče museli zaplatit dalších 3000 £ (104 000 Kč) za letenky pro matku a pro dceru. Museli totiž koupit letenku v první třídě, aby dívka se svou poraněnou nohou vůbec cestu vydržela.

„Je to nejhorší noční můra každého rodiče. Natasha je úplně zničená. Odjela za dobrodružstvím svého života a málem přišla o nohu tisíce mil od domova. Jízda na mopedu je v této zemi tak strašně nebezpečná – kdo jste tam byl, určitě víte, o čem mluvím,“ dodává Michelle (46) a pokračuje:

„Na jednu stranu jsem zuřila, že byla tak naivní a nezodpovědná, že si nezařídila a nezaplatila pojištění, ale když jsem ji viděla, byla jsem šťastná, že přežila a všechno jsem jí rázem odpustila.“

Rodinný přítel pro ně nyní vytvořil stránku na získávání finančních prostředků od dobrovolných dárců, aby pomohl rodině vybrat část peněz, které nyní dluží.

„Jsme v zoufalé situaci a doufáme, že lidé s námi budou sympatizovat a pochopí, že nám nezbylo nic jiného než zaplatit tuto obrovskou sumu, abychom zachránili naše dítě. Natasha má před sebou dlouhou dobu zotavování, ale jsem šťastná, že už je v bezpečí! To je vše, na čem záleží, a myslím, že by to udělala pro své dítě každá milující matka."

 

Natasha Hutchinson, dívka, která málem přišla o nohu... - Obrázek 1 Foto:
Horoskopy 2018

reklama

reklama