reklama

Na poslední chvíli: Velikonoční ušáci 3x jinak

Poskládejte si svého velikonočního zajíčka Foto:
Poskládejte si svého velikonočního zajíčka
Foto: Pinterest.com

Zapomeňte na dlouhé a složité velikonoční přípravy. Sladké a krásné dobroty se dají připravit i rychle a bez nervů.

 

Na velikonočních sladkostech je krásné nejen to, že jsou dobré, ale že se většinou dají použít zároveň i jako dekorace na sváteční stůl. Jenže když chcete upéct něco speciálního, často se neobejdete bez speciální formy (třeba na beránka). Ukážeme vám, že když šikovně poskládáte i obyčejný korpus na dort, můžou vzniknout krásné (ušaté) dobroty.

 

 

Spící zajíček

A1 Foto:                                                                                                                Foto: Jenny Steffens

Co budete potřebovat:

Na korpus:

• 4 vejce

• 200 g moučkového cukru

• 12 lžic horké vody

• 200 g polohrubé mouky

• 1/2 sáčku kypřicího prášku do pečiva

• 100 g mletého kokosu

• špetku soli

Na krém:

• 350 g Lučiny

• 4 lžíce změklého másla

• 1–1 a 1/2 hrnku moučkového cukru (podle chuti)

• špetku soli

1. Žloutky vyšlehejte s cukrem a horkou vodou do pěny. Vmíchejte prosátou mouku s práškem do pečiva a mletý kokos a nakonec opatrně zlehka vmíchejte tuhý sníh ušlehaný z bílků a špetky soli.

2. Těsto nalijte do vymazané a vysypané kulaté dortové formy a pečte asi 40 minut v troubě vyhřáté na 180 °C. Korpus je propečený, když špejle, kterou zapíchnete do středu těsta, zůstane po vytažení suchá a čistá. Upečený korpus vyklopte z formy na podložku vrchní stranou dolů a nechte dobře vychladnout.

3. Mezitím si připravte podložku – například z tvrdého kartonu, který obalíte kouskem papíru na pečení. Všechny suroviny na krém vyšlehejte elektrickým šlehačem dohladka.

A3 Foto:

4. Korpus rozkrojte na dvě poloviny.Jednu potřete na plošší straně krémem a přiklopte druhou polovinou. Připravenou podložku potřete trochou krému, aby na ní korpus dobře držel, a postavte na ni slepené půlky korpusu.

1037149_img8735_image_620 Foto:

5. Ostrým nožem seřízněte vršek korpusu tak, abyste vytvořili hlavičku. Z odkrojeného kousku část odřízněte a přilepte zajíčkovi jako ocásek.

A4 Foto:

 

6. Potřete celého zajíčka zbylým krémem (můžete nejdříve natřít jednu vrstvu, nechat zajíčka vychladit a pak ho potřít další vrstvou krému).

 7. Nakonec zajíčka hustě posypte strouhaným kokosem a přidejte i uši vyrobené z pevnějšího papíru a růžový papírový čumáček (stačí ho přilepit troškou krému).

Položte zajíčka i s podložkou na podnos nebo talíř a naaranžujte kolem něj něco zeleného a pár vajíček. A jestli nechcete, aby o Velikonocích spal, udělejte mu ještě oči ze dvou rozinek nebo mandlí v tmavé čokoládě.

 

Kakaový ze dvou korpusů

gateau_lapin_de_paques1-360x380 Foto:                                                                                                                   Foto: odelices.com

Na tohoto zajíčka budete potřebovat dva kakaové nebo čokoládové kulaté dortové korpusy. Můžete je upéct třeba podle tohoto receptu. Na další postup se podívejte ve fotogalerii:

Z jednoho kulatého korpusu vykrojte dvě uši tak, jak vidíte na obrázku. Foto:

 

 

S ocáskem nahoru

how-to-make-bunny-butt-cake_04 Foto:                                                                                                                  Foto: bettycrocker.com

Základ tohoto zajíčka je poskládaný ze tří muffinů, jednoho půlkulatého korpusu (těsto se peče ve speciální formě nebo ve vhodné kulaté míse) a dvou bonbonů marshmallow. Muffiny i korpus si můžete upéct třeba z klasického piškotového těsta nebo z těsta na bábovku. Dále budete potřebovat krém, kterým všechny díly spojíte k sobě a zajíčka pak celého i potřete (může být bílý nebo lehce obarvený červenou či růžovou potravinářskou barvou na světle růžovo). Dále strouhaný kokos (bílý nebo opět lehce obarvený práškovou potravinářskou barvou na světle růžovo) a kousek růžového marcipánu na ozdobení. A nakonec dvě uši vystřižené z pevnějšího papíru.

Na celý postup se podívejte ve fotogalerii:

Muffinům lehce seřízněte vršky. Půlkulatý korpus položte na talíř vypouklou stranou nahoru a přilepte na něj pomocí krému muffiny. Na dva muffiny po stranách pak ještě přilepte murshmallow.  Foto:

Mohlo by se vám taky líbit:

Článek

Cake pops budou i krásná dekorace na stůl nebo na okno Foto:

Cake pops: Netradiční výslužka pro koledníky

Jestli chcete koledníky překvapit něčím opravdu originálním, udělejte jim velikonoční dortová lízátka!

Článek

Jsou veselé a každému udělají radost Foto:

Velikonoční cukroví: Krásná dekorace i dárek pro koledníky

Sladké cukroví nepatří jen k Vánocům. Upéct si ho můžete i na Velikonoce. Nejenže vypadá krásně. Udělá radost každému, kdo ho od vás dostane pro štěstí.

Článek

Ve velikonoční nádivce by nemělo chybět něco zeleného Foto:

Variace na velikonoční nádivku: Kterou si upečete?

Nádivka je tradičním velikonočním pokrmem, který se připravuje na Bílou sobotu. A bylo by hodně nespravedlivé považovat ji jen za výplň, která se dává zpravidla do masa....

Horoskopy 2018

reklama

reklama