reklama

Nejen pro VyVolené: K čemu jsou dobré pravidelné hádky?

Pročistíme vzduch! Foto:
Pročistíme vzduch!

Hádky mají v mezilidských vztazích svůj význam, bez nich by vládlo napětí.

Konflikt nemusí znamenat jen prohru vztahu. Naopak – vztah pročistí, problém se v jejím průběhu řeší, nic se nezašlapává do země. Dlouho doutnající problém může také jednou vyústit v totální zničení vztahu.

Když se lidé snaží pravidelně, ale bez zbytečného ubližování, vyřešit problém, je pak celkové klima vztahu uvolněnější a radostnější. Nemusíme se totiž obávat, že ten druhý něco skrývá. Víme, že se nebojí to případně říct.

Jde ale o to, aby:

- Hádky byly intenzivní, zato krátké

Nemá smysl donekonečna omílat svůj argument a nepřipustit aspoň částečnou pravdu toho druhého. Nebojte se vyřknout, co vás skutečně trápí, nemá smysl vyhýbat se řešení problému a zvyšovat napětí. Musíme se vyhnout vulgaritám a zbytečným osobním urážkám, které problém nerozlousknou a jen nás rozjitří. Fyzickému násilí se musíme vyhnout za každou cenu.

- Trucování nebylo dlouhé

Jestli se s partnerem trumfujete v tom, kdo déle vydrží s tím druhým nemluvit, škodíte jen sami sobě. Trucovat znamená mít špatnou náladu. Rozebíraný problém jen uměle zveličujeme a tíživou situaci natahujeme, psychicky se týráme. Trucování vše jen zpomaluje. Může se stát, že samo přejde, a nic se nevyřeší – problém zůstane a opět se někdy vynoří. Když vše střízlivě prodiskutujeme, vztah se projasní. Nenásilná hádka nás očistí.

Tip pro vás: Knížku Jak se dobře pohádat s partnerem vydalo nakladatelství Portál

Článek

Emoce musí ven!

Kvůli čemu se nejčastěji hádáme? U VyVolených za to může i zanedbaný sex

Nejen VyVolení, i my všichni ostatní si čas od času zkracujeme život nesmyslnými hádkami. Proč to vlastně děláme a jaká je první pomoc?

Článek

Vladkova ponorka Foto: thinkstock.com

VyVolení pod tlakem! Psycholog radí, co pomůže proti ponorce

Jak lze řešit situaci, když ve Vile houstne atmosféra? Třeba to pomůže i vám v běžném rodinném životě.

Článek

holky striptýz - Obrázek 13

Ženské zbraně ve Vile: Jak a kdo ničí muže ve Vile?

Ať chceme, nebo ne, nejsme všichni stejní. Ženy na rozdíl od mužů dokážou více taktizovat a využívat svých více či méně skrytých zbraní na sto procent.

Článek

Celulitida trápí i VyVolené

Silná káva: VyVolené ženy hyzdí celulitida! Co pomůže?

Celulitida. Slovo, které nerada vyslovuje každá z nás, ale bohužel většiny se osobně týká. A nezáleží na tom, zda jste VyVolená, či nikoliv.

Článek

VyVolené ve vířivce

VyVolené ženy mohou trápit mykózy! Příliš vířivky škodí

Tyto choulostivé problémy poznáte podle toho, že svědí, objeví se výtok a nepříjemný zápach. Vaginální mykóza potrápí za život snad každou ženu. Co ji způsobuje a jak se ...

Horoskopy 2018

reklama

reklama