reklama

Odměna pro školáky? Volný vstup na výstavu plnou Da Vinciho vynálezů

Na výstavě si mohou návštěvníci doslova osahat vědecké principy, na kterých stojí vynálezy Leonarda da Vinci Foto:
Na výstavě si mohou návštěvníci doslova osahat vědecké principy, na kterých stojí vynálezy Leonarda da Vinci
Foto: archiv

Výstava Da Vinci – Inventions, která se koná ve velkém sále pražského Paláce Lucerna do neděle 28. srpna, připravila speciální akci pro všechny děti a studenty do 18 let. Kdo se na pokladně prokáže vysvědčením s vyznamenáním, má tento a příští víkend vstup zdarma!

Expozice nabízí dosud nejucelenější pohled na dílo Leonarda da Vinciho. Interaktivní svět vtáhne návštěvníky do Leonardovy nadčasové geniality prostřednictvím exponátů ve skutečné velikosti a přesně takových, jak je jejich tvůrce navrhl. Nechybí ani studie jeho výtvarného umění.

Da Vinci – Inventions představuje génia Leonarda da Vinciho v pozoruhodné šíři jako vynálezce, malíře, anatoma, sochaře, hudebníka a architekta. Škála jedinečných předmětů zahrnuje příklady Leonardových strojních vynálezů či pohyblivé modely nejvýznamnějších děl. Návštěvníci mohou exponáty rozpohybovat – tahat za ně nebo na ně tlačit a točit s nimi, aby si mohli doslova osahat vědecké principy, na kterých Leonardovy vynálezy stojí.  „Da Vinci – Inventions nabízí návštěvníkům všeho věku zábavný, poznávací a povznášející zážitek, ať už jsou fanoušky historie a umění, anebo se s Leonardovým dílem setkávají poprvé v životě,“ řekl Rob Kirk ze společnosti Grande Exhibitions, která výstavu sestavila.

IMG_0228 Foto:

Na své si na výstavě přijdou i malí návštěvníci

Všechny vynálezy byly sestaveny italskými uměleckými řemeslníky. Mnohé využívají techniky a materiály totožné s těmi, které se používaly v době renesance. Mistři řemeslníci probádali více než 6000 stran Leonardových poznámkových sešitů – tzv. kodexů a rozluštili skryté hádanky, záměrné chyby a zrcadlově převrácené písmo, kterými se Leonardo snažil udržet své vynálezy v naprosté tajnosti.

20150621_154856 Foto:

Ivana Jirešová s dcerou

Výstavu navštívila i herečka Ivana Jirešová s dcerou Sofií. Té se nejvíce líbilo v obrazové galerii: "Chtěla bych přijít ještě jednou," svěřila se.

Mohlo by vás taky zajímat:

Článek

Dokážete se o něj děti postarat i po prázdninách? Foto:

Pes jako dárek za vysvědčení? Zvažte všechna pro a proti

Oblíbeným dárkem za hezké známky je v českých domácnostech pes. Nový člen rodiny přináší kromě potěšení i závazek a odpovědnost. Kde se dá pes pořídit, jaké výhody nabízí...

Článek

Oslava vysvědčení  Foto:

Oslavte s dětmi vysvědčení dobrým jídlem!

První pololetí školní docházky vaší ratolesti se nachýlilo ke konci. Dostane vysvědčení – pro některé z dětí to bude letos poprvé. Tak důležitý den je nutno pořádně...

Článek

Leonardo da Vinci v Démonech Foto:

Byl Leonardo da Vinci cestovatel v čase?

Leonardo da Vinci byl natolik všestrannou osobností, která předběhla svou dobu, že to vzbuzuje řadu spekulací. Někdy i trošku potrhlých…
Horoskopy 2018

reklama

reklama