reklama

Prádlo jako nové? Pomůže vám obyčejný pepř

Prádlo jako nové? Pomůže vám obyčejný pepř Foto:
Prádlo jako nové? Pomůže vám obyčejný pepř
Foto: thinkstock.com

Praní prádla v dnešní době není žádná věda – máme skvělé pračky, nepřeberné množství pracích prostředků a tím pádem bychom si neměli na co stěžovat. Ale stěžujeme. A proč?

Protože je hrozně smutné koukat se na to, jak naše oblíbené tričko ztrácí svou barvu po každém vyprání. Je to jednoduše k vzteku!

Ano, ano, víme, existují speciální přípravky, které se mohou přidat ke každému praní a zaručují, že vaše barevné prádlo nikdy nevybledne. No… možná takové, které opravdu fungují, existují. Ale za 1) jsou drahé a za 2) bývají to doslova chemické bomby.

My jsme pro vás ale objevili přírodní variantu a doslova za pár korun! Takže nejenže ušetříte, ale uděláte dobře přírodě i vašemu zdraví.

Co je k tomu zapotřebí?

Obyčejný černý pepř – nahrubo namletý.

Jak na to?

Přidejte jednu lžičku mletého pepře do pracího prostředku (je jedno, zda se jedná o prací gel, prášek nebo tablety) a pusťte prací program tak, jak jste zvyklí (ideálně na co nejnižší možnou teplotu).

Proč to funguje?

Drsný povrch pepře doslova odloupne z oblečení zbytky pracího prostředku, kvůli kterým blednou barvy na vašem oblečení. A při máchání se zbytky pepře krásně odplaví.

Mohlo by vás také zajímat:

Článek

Chyby při praní prádla. Neděláte je náhodou také? Foto:

Chyby při praní prádla. Neděláte je náhodou také?

Máte pocit, že o praní prádla víte všechno? Možná vás vyvedeme z omylu.

Článek

Perfektně uklidit se dá i bez chemie a klasické štětky Foto:

Předvánoční úklid: Vychytávky, s kterými ho zvládnete levou zadní

Čistě vydrbaná koupelna, lesknoucí se okna a vycíděná kuchyň. Každá žena by chtěla mít před Vánoci domácnost jako ze škatulky. Jenže dosáhnout toho je pěkná dřina. My jsme...

Článek

Jen aby tam nezůstaly žádné šmouhy Foto:

7 největších omylů o uklízení

Uklízení je činnost, kterou provází velké množství mýtů. O uklízení se málo mluví, přitom uklízíme prakticky neustále. Přitom zatím ještě nikdo nedokázal definovat, jak...

Horoskopy 2018

reklama

reklama