reklama

Příběh Hanky (37): Jsem závislá na úklidu!

Uklízet se musí, ale tohle je už moc Foto:
Uklízet se musí, ale tohle je už moc
Foto: iStock

Nikdy jsem taková nechtěla být, jenže je to asi můj osud. Mám pocit, jako by se celý můj život vcucnul do uklizeného bytu.

Nic mne nezajímá víc než to, jestli se zrcadlo třpytí čistotou a zda stihnu ještě před ranním shonem vypulírovat koupelnu. Vztah s manželem se mi rozpadá a děti, ty jsem už dávno ztratila, jen na oko mne akceptují.

Neměla jsem dětství jako z reklamy na spokojený život. Matka se rozvedla s mým otcem pár dní po porodu a za čtyři měsíce již byla vdaná podruhé. Její druhý manžel byl dobrák, neměl svůj názor a navíc vše bylo tak, jak řekla, což se mé máti ohromně líbilo. Navíc se u ní s přibývajícím věkem rozvinula podobná závislost jako u mě. Uklizený byt je přece to nejdůležitější.

Jaká matka, taková dcera

Chtěla jsem se vydat zcela jinou cestou, našla jsem si přítele, randili jsme spolu, a co nestalo – rázem jsem byla v jiném stavu. Vše šlo ráz naráz, příprava svatby, narození dcery, křtiny, bydlení u manželovy rodiny, druhé těhotenství a další stěhování. Ty nejkrásnější okamžiky mi protekly skrze prsty a já se pořád jen utvrzovala v tom, že nejsem jako moje matka. Čím víc jsem si to říkala, tím rychleji se mi moje obava vyplnila. Jsem na tom úplně stejně, ne-li hůř.  Manžel mě pokládá za hysterickou „uklízečku“ a děti mě titulují tak, jako já v jejich letech svoji matku. Minulost se opakuje a já bych řekla, že je snad ještě umocněná na druhou.

Nejdůležitější je úklid

Vstávám ve tři hodiny ráno (nebo spíše v noci), přestože v práci musím být na sedmou hodinu. Ptáte se, co dělám mezi tím? Utírám prach, umývám kompletně celou koupelnu s toaletou, sbírám chloupky na kachličkách, které spadnou z manžela ve chvíli, kdy se chystá do vany. Dezinfikuji výpustku u dřezu i umyvadla, leštím kliky, a když děti nejsou doma a manžel na noční, jsem schopna v tuto hodinu i vysávat. A po návratu z práce uklízím byt nanovo. Děti si musí po sobě umýt každý kousek nádobí, nic nesmí zůstat ležet ve dřezu. 

Tohle jsem já

Je mi 37 let, mám osmnáctiletou dceru Sáru a dvanáctiletého syna Marka. Dcera i syn mnou pohrdají a dávají mi to najevo úplně stejně, jako jsem to dělala já. Sára od útlého věku přespává o víkendech u kamarádek, rodiny a v současné době u svého přítele. Marek žije počítačem, takže všechen volný čas tráví na síti a jediné, na co se vzmůže, je prostý pozdrav při příchodu či rozloučení.

Manžel Pavel se snaží se mnou vycházet, ale vždy mu jeho snahu překazím. Pokud si chce povídat, většinou to hystericky „stopnu“, jdu umýt jeho boty a vytřít chodbu. Asi nemusím ani zmiňovat, že náš milostný život je na nule a mílovými kroky se blíží do mínusu. Sex je pro mne pouze prázdnou frází.

Nejhorší na tom všem je, že v Sářiných očích vidím nenávist a pohrdání, ale svým chováním přesně kopíruje to mé, snaží se být jiná a lepší. Bohužel už teď vím, že jí náleží stejný osud.

Hanka

Přečtěte si i další příběhy:

Článek

Zamilovala jsem se do exmanžela. Jsem divná?  Foto:

Příběh Dany (35): Zamilovala jsem se do exmanžela. Jsem divná?

Po sedmi letech začalo naše manželství skřípat. Vzájemně jsme na sobě už nenašli dobrou ani nit. Přitom jsme měli malou dcerku, a tedy dobrý důvod manželství zachránit....

Článek

Jsem obézní a sama Foto:

Příběh Eriky: Jsem obézní a sama. Mohou za to rodiče

Aby nevznikl omyl: Erika má své rodiče moc ráda, vždycky žili jen pro ni. Ale v určitém směru se na ní značně provinili.

Článek

Zemřel nám náš vymodlený a jediný syn Foto:

Příběh Blanky (48): Zemřel nám náš vymodlený a jediný syn

Nic jsme si s Tomášem nepřáli víc, než společně vychovávat děti. Osud nám nadělil přes všechny komplikace jediného syna. I toho nám ale krutě vzal. Neexistuje větší...

Článek

Tak mladá a už babička... Foto:

Příběh Zdeny: Je mi 38 a stala jsem se babičkou

Každý rodič by o pubertě svého potomka mohl vyprávět mnoho historek. Paní Zdena má „historku“ jednu, ale stojí za to – její dcera z ní v osmatřiceti udělala babičku...

 

 Horoskopy 2018

reklama

reklama