reklama

RESPEKT! Matka se nechala ostříhat dohola, aby dceři darovala paruku!

Dívka přišla kvůli nemoci o všechny své vlasy Foto:
Dívka přišla kvůli nemoci o všechny své vlasy
Foto: profimedia.cz

Pro svoje dítě byste udělali cokoliv. Třeba Jo Green z Velké Británie si nechala ostříhat své dlouhé vlasy, aby mohla své nemocné dceři nechat udělat kvalitní paruku.

Jedenačtyřicetiletá Jo Green si nechávala růst vlasy tři roky. Musely být dostatečně dlouhé na to, aby se z nich dala udělat paruka pro její nemocnou dcerku. Vlasy si nechávala barvit na blond, což byla přirozená barva vlasů Lauren, než o ně v důsledku nemoci přišla.

Lauren byla na základní škole, bylo jí osm let, když během tří dnů přišla o všechny vlasy a už jí nenarostly a nikdy nenarostou. Trpí totiž nemocí, známou pod názvem alopecie. A co to je?

Alopecie je neinfekční onemocnění způsobující vypadávání vlasů a ochlupení. Příčiny mohou být různé: dědičné, stres, nesprávné stravování.

Matka vzpomíná se slzami v očích: „Jednoho dne se prostě probudila a zjistila, že má vlasy na polštáři, přišla za mnou a měla je všechny v hrsti.“

Dívka se musela vypořádat se šikanou, kvůli své holé hlavě, když začala chodit na střední školu. Zažila krušné chvíle. Puberťáci dokážou být opravdu nesnesitelní.

Nakonec radši školu změnila. Od té doby je vše v pořádku a je to normální veselá dívka. Nyní pomáhá i ostatním mladým lidem vyrovnat se s vypadáváním vlasů kvůli této nemoci.

Dnes je jí sedmnáct let a má paruku vyrobenou z vlasů své maminky. Práce na ní trvala dlouhé týdny a jednalo se o velmi složitý proces, každý pramen musel být ručně šitý, pomocí uzlové techniky.

Dívka přišla o všechny své vlasy - Obrázek 2 Foto:

Vzpomíná: „Všechny mé staré paruky byly špatně padnoucí a opravdu nereálné. Teď mám ale pocit, jakoby to byly moje vlastní vlasy. Nebylo vždy snadné to zvládnout, ale vždycky jsem si řekla, že všechno, co se děje, má nějaký důvod. Prostě to tak mělo být.“

„Někdy je to těžké, když slyším dívky, jak si stěžují na své vlasy, myslím, že vůbec nevědí, jaké mají vlastně štěstí, že je mají. Byla bych ráda, kdybych si mohla vlasy svázat do culíku nebo drdolu nebo si s nimi jakkoli pohrávat. Ale už jsme se s tím smířila a naučila se s tím žít.“

Dívka přišla o všechny své vlasy Foto:
Horoskopy 2018

reklama

reklama