reklama

Sladký dárek pro partnera? Udělejte mu dort s bublinou!

Dort s bublinou Foto:
Dort s bublinou
Foto: FTV Prima/Petr Němeček

Proč si lásku ještě trochu víc neosladit?

Blíží se Valentýn a pokud přemýšlíte, čím svého partnera obdarujete, máme pro vás tip na dárek, který je jedlý, sladký a navíc sexy. Vyrobte mu neobvyklý dort. A pokud nejste zrovna zdatná cukrářka, klidně dort kupte už hotový a vyrobte jen bublinu.

I když je bublina jedlá, asi by vám moc nechutnala. Jednak je po ztuhnutí poměrně tvrdá, a protože je jen z želatiny a potravinářského barviva, je v podstatě úplně bez chuti. Pokud chcete svého milého sladce ohromit, začněte bublinu vyrábět minimálně den předen, aby stihla dostatečně zaschnout a ztvrdnout.

Co budete potřebovat na výrobu bubliny:

  • 2 lžíce práškové želatiny
  • 5 lžic vody
  • trochu potravinářské barvy (růžové nebo modré)
  • malý nafukovací balonek
  • zavírací klips na sáčky

 

1. Želatinu promíchejte v misce s vodou a krátce zahřejte v mikrovlnné troubě. Stačí pár vteřin, aby se želatina rozpustila, nesmí se vařit. Pak vmíchejte pár kapek potravinářské barvy a dobře promíchejte. 

2. Balonek trochu nafoukněte a udělejte na něm uzlík, aby se nevyfukoval. Pokud není dokonale kulatý, vezměte ho za špičku a svažte ji s uzlíkem na protilehlém konci. Pokud není balonek nafouklý na maximum, mělo by to jít snadno.

3. Na uzlík připevněte klips na zavírání sáčků, který bude soužit jako držátko. Pomocí lžíce balonek přelijte ze všech stran obarvenou želatinou a nechte dokonale několik hodin zaschnout. Během schnutí by se balonek neměl ničeho dotýkat. Můžete ho pomocí klipsu připevnit například ke špejli zapíchnuté do květináče. Pak balonek přelijte další vrstvou želatiny (pokud mezitím v misce ztuhla, krátce ji opět zahřejte v mikrovlnné troubě) a nechte znovu zaschnout, ideálně přes noc.

4. Balonek nastřihněte malými nůžkami v místě u uzlíku. Tím propíchnete i balonek uvnitř, který se vyfoukne a vy ho opatrně vytáhněte ven.

A co dál?

Stačí bublinu umístit na dort. My jsme použili dort ozdobený jedlým papírem. Základem je dort potažený potahovací hmotou (například fondánem, který koupíte i v supermarketu). Na něj je přilepený jedlý papír s obrázkem. Ten se dá sehnat na internetu, pokud si zadáte do vyhledávače slova "jedlý papír", nebo objednat v některých cukrárnách, kde vám natisknou jakýkoli obrázek, který jim dodáte v elektronické podobě (pošlete ho mailem nebo přinesete na flash disku). Třeba sladkou Marylin nebo klidně fotografii vás či vašeho partnera.

Papír se na dort lepí nejlépe speciálním lepidlem, což je vlastně glukózový sirup, kterým lze pak obrázek přetřít i navrchu, aby byl krásně lesklý. Bublinu pak můžete přilepit stejným lepidlem nebo třeba trochou medu. 

Dort ale nemusíte zdobit jen jedlým papírem. Co využít třeba jedlé barvy a namalovat na něj sladkou pusu?

dort - pusa s bublinou Foto:                                                                                                                            Foto: archiv

Na celý postup se podívejte ve videu, kde najdete i návod, jak udělat dětskou verzi bublinového dortu:

Anna Kopečková

Mohlo by vás taky zajímat:

Článek

Pivo nemusí být jen hořké Foto:

Honí vás mlsná? Pojďte na pivo!

Jestli vám nechutná hořká chuť piva, tak tohle vám určitě chutnat bude, protože v něm po hořkosti není ani stopy. A mužům se tyhle malé dortíky ve tvaru půllitrů s pivem...

Článek

Zebra venku, zebra i uvnitř Foto:

Sladká zebra: S tímhle dortem budete za hvězdu

V dnešním díle si ukážeme další možnost, jak vytvořit zajímavou kresbu v korpusu. Je to opravdu lehké a opravdu efektní. Zkuste si s námi udělat zebru.

Článek

Je efektní a přitom jednoduchý Foto:

Krajkový dort: Jednoduchý a efektní

Když chcete ozdobit dort, můžete to dělat složitě nebo to zkusit jednoduše. A to je přesně případ sladké krajky, která je velmi snadná a přitom hodně efektní.

Článek

Sladký dort si můžete klidně srolovat Foto:

Rolovaný dort aneb sladká roláda trochu jinak

Klasický dort se dělá z kulatého korpusu, který prokrojíte, promažete krémem a opět sestavíte. Tenhle dort je taky kulatý, ale dělá se úplně jinak – jako roláda.


Save

Horoskopy 2018

reklama

reklama