reklama

Šokující fotografie, kterou uveřejnil tatínek holčičky na sociálních sítích!

Molly měla veliké štěstí! Foto:
Molly měla veliké štěstí!
Foto: facebook.com/Scott Walker

Jmenuje se Scott Walker a varuje všechny rodiče před nebezpečím, které by nečekal snad nikdo z nás. Nechybělo totiž mnoho a jeho dcera mohla dostat těžkou infekci, nebo dokonce přijít o prst na noze.

Tatínek z Kansasu proto sdílí fotku nožičky svého dítěte, aby seznámil s tímto rizikem ostatní.

Loni v září se Scottovi a Jessice Walkerovým narodila rozkošná dcerka Molly, na kterou už se doma těšila její starší, tříletá sestřička Mya. Molly se narodila sedm týdnů před termínem a po narození čelila četným komplikacím. Po třech týdnech v nemocnici si však vybojovala své místo na zemi, nyní je jí pět měsíců a má se čile k světu.

Nechybělo moc a přišla o prstík na noze! - Obrázek 2 Foto:

 

Před několika dny si vyšla celá rodina na oběd do restaurace, ale Molly se zdála po celou dobu velmi rozrušená, vzpomíná tatínek. Rodiče se snažili standardně zkontrolovat vše, co se vždy dělá – hlad neměla, plínky byly suché. Snažili se ji všemožně uklidnit, ale ona stále usedavě plakala. Bylo jasné, že něco není v pořádku.

„Molly někdy bojuje s kolikou a mívá problémy s refluxem, takže to, že plakala u ní nebylo nic neobvyklého, ale nám se zdálo, že tohle už není normální stav. Byla úplně vařicí, zpocená, a tak jsme jí sundali ponožťičky, aby se jí ulevilo. Vtom jsme uviděli její červený nateklý prstík u nohy a zděsili se! Zjistili jsme, že má kolem prstíku omotaný vlas, který jí prst nejen přiškrtil, ale už se zařízl i pod kůži.“

Nechybělo moc a přišla o prstík na noze! - Obrázek 4 Foto:  


Jessica se rozhodla rychle jednat a odstranila vlas za pomoci lupy a pinzety, kterou naštěstí nosila s sebou. Molly se okamžitě ulevilo. Mohlo to však dopadnout daleko hůř.

Tento jev je známý a lékaři ho nazývají vlasové škrtidlo – Hair tourniquet. (Popis najdete i na Wikipedii.)

Děti při něm mohou přijít o prst nebo i více prstů, pokud se situace neřeší včas. Dokonce hrozí i závažné infekce, případně chirurgický zákrok kvůli špatnému stavu chodidla. Je to velmi bolestivé a je třeba hned jednat.

Tohle se přihodí, když se vlas nebo vlasy zamotají miminku na nožičce, například v ponožce, a jak se dítě vrtí, vlas se ovine těsně kolem prstu. Může se to stát jak na prstech rukou, tak nohou, a dokonce jsou i případy na genitáliích, uvádějí lékaři.

„Takže pokud je vaše děťátko k neutišení a nemá k tomu žádný důvod, pořádně ho zkontrolujte. Je to trochu šílené, ale my už víme, o čem mluvíme,“ vzkazuje Scott Walker všem rodičům!

 

Nechybělo moc a přišla o prstík na noze! - Obrázek 1 Foto:
Horoskopy 2018

reklama

reklama