reklama

SOUTĚŽ: Vyhrajte volné vstupenky na Bioslavnosti

Ochutnáte i netradiční chleby Foto:
Ochutnáte i netradiční chleby
Foto: iStock

Zajímáte se o biopotraviny a máte rádi poctivé jídlo? Pak se určitě vypravte na letošní ročník Bioslavností. V naší soutěži mohou tři z vás vyhrát volné vstupenky pro dvě osoby.

Další ročník oblíbených Bioslavností, které pořádá firma PRO-BIO, se bude konat už 15. července ve Starém Městě pod Sněžníkem. Letos budou Bioslavnosti plné toho nejlepšího z ekologického zemědělství, co se za posledních 25 let objevilo na stolech českých domácností. Pro návštěvníky je přichystán zajímavý doprovodný program, který provede jedinečným příběhem biopotravin i vývojem ekologického zemědělství.

Chcete vyhrát volnou vstupenku pro dvě osoby? Stačí odpovědět na jednoduchou otázku ZDE pomocí webového formuláře.

A co všechno vás na Bioslavnostech čeká?

Fanoušci kvalitních potravin se mohou těšit na jarmark a ochutnávky novinek firmy i regionálních ekologických zemědělců. Ochutnávat se budou tradiční české obiloviny na různé způsoby, netradiční chleby, pohankové palačinky, ječné lívanečky, ale také bio maso nebo špaldové pivo pašerák. Novinkou letošního roku jsou bezlepkové sušenky z červené čočky a čiroku.

Zvědaví návštěvníci se můžou těšit na exkurze do mlýnů, kde si budou moci prohlédnout proces zpracování biopotravin a mlynářské a zemědělské stroje. Většina z nich je moderní, jako například nový bezlepkový mlýn, ale je možné zde vidět i takové mašiny, které šlapou již celé čtvrt století od založení společnosti.

Nedílnou součástí slavností je i hudební program, který skvěle dokreslí večerní atmosféru a je příjemnou kulisou k večernímu posezení s rodinou a přáteli. Letos na akci vystoupí Vladimír Mišík &Etc, Zrní, Rózinky a mnozí další.

A ani letos se nezapomíná na děti, pro které je přichystán naučně-zábavný program ve Špaldíkově dětském koutku, do detailu promyšlený Centrem ekologické výchovy Doris.

Mohlo by vás taky zajímat:

Článek

Poctivý chleba od dobrého pekaře je lahůdka Foto:

Vše, co potřebujete vědět o chlebu aneb Desatero kvalitního chleba

Chléb je základní lidská potravina již po tisíce let a také symbol života. Dnes navíc můžeme vybírat mezi tolika druhy, že si každý přijde na své. Jak ovšem poznat ten,...

Článek

Jsou sice malá, ale zdraví prospějí víc než celý meloun Foto:

Melounová semínka: Superpotravina, kterou většinou vyhazujeme

Melouny jsou ideálním letním ovocem nejen proto, že skvěle chutnají a obsahují spoustu vody. Ukrývají v sobě i zdraví prospěšný poklad, který bohužel většinou vyhazujeme –...

Článek

Přírodních probiotik je mnoho, stačí si vybrat Foto:

Probiotika v létě: proč je jíst a která jsou nejlepší?

Sílu probiotik máme spojenou hlavně s chladným obdobím roku, kdy nám pomáhají bojovat s virózami a nachlazením. Na probiotické kultury, které posílí střevní mikroflóru,...

Horoskopy 2018

reklama

reklama