reklama

Tahle žena umí zpívat, smát se, má krásnou pleť... Akorát není živá!

 Ze vzdálenosti několika metrů byste ji od živé ženy nerozeznali Foto:
Ze vzdálenosti několika metrů byste ji od živé ženy nerozeznali
Foto: technobuffalo.com

Na svém stánku v rámci letošního veletrhu CES představila společnost Toshiba robotickou ženu „ChihiraAico“, která si okamžitě získala pozornost celého světa. Vypadá totiž jako živá.

ChihiraAico se přítomnému publiku sama představila ve znakové řeči: „Mé jméno je ChihiraAico. Chihira představuje v japonštině zemi a mír. Aico kombinuje první slabiky slov myšlenka a komunikace.“ Tak okomentovala ChihiraAico proběhlou prezentaci s příslušnými gesty.

Za doprovodu pianisty ukázala své hudební nadání a zazpívala. V průběhu prezentace byla vidět mimika její tváře – úsměv, rozhořčení i smutek. Zřetelná byla realistická textura pleti a přirozené pohyby včetně mrkání očních víček.

Podívejte se, jak svůdně umí mrkat:

 

Potkáme ji na recepci?

„ChihiraAico“ má lidskou tvář. Očekává se, že tento koncept zasáhne do oblastí sociální péče, zdravotnictví, výroby, průmyslu a zábavy. Toshiba bude nadále do tohoto konceptu integrovat celou řadu technologií a senzorů, jako například hlasovou syntézu, rozpoznávání hlasu a další mechanismy s cílem umožnit brzké reálné zasazení humanoidních robotů na pozice recepčních a obsluhy informačních přepážek na veletrzích.

V roce 2020 plánuje Toshiba uvést tyto roboty do oblastí sociálních služeb a zdravotnictví jako společníky pro seniory a pacienty s demencí, jako vzdálené poradce, pečovatele, překladatele znakového jazyka a pro další určení.

dailymail.co.uk Foto:

                                                                                                               Foto: dailymail.co.uk

Má mimiku i přirozené pohyby

Humanoidní robot byl vyvinut ve spolupráci s aLAB Inc., Osaka University, Shibaura Institute of Technology a Shonan Institute of Technology. Na základě odborných znalostí z průmyslové robotiky vyvinula Toshiba operační algoritmus pohybů s využitím mnoha kloubů, jejichž koordinaci řídí 43 pohonných jednotek. Shibaura Institute of Technology a Shonan Institute of Technology zajistily s využitím pohybových senzorů technologie pro výuku přirozených pohybů a řízení robota. aLAB Inc. a Osaka University přispěly technologiemi pro vytváření mimiky lidské tváře.

Díky kombinaci všech těchto technologií se podařilo vyvinout robotickou ženu, která pohybuje přirozeným způsobem horní částí těla tak, jak to dosud nebylo možné.

Mohlo by vás také zajímat:

Článek

Jaký je dnešní ženský ideál krásy? Foto:

Ideál ženské krásy: Jak se změnil za 3000 let?

Podívejte se, jak se představa o tom, jak má vypadat ideální žena, změnila od dob starověkého Egypta až po současnost.

 

Horoskopy 2018

reklama

reklama