reklama

Vánoční rozvrh: Kdy začít uklízet, péct, nakupovat dárky a ještě si užít vánoční atmosféru

Je toho hodně, ale dá se to zvládnout i bez stresu Foto:
Je toho hodně, ale dá se to zvládnout i bez stresu
Foto: live-huffingtonpost.com

Jak si užít vánoční atmosféru, když víte, že musíte důkladně vygruntovat, rozeslat všem přání, nakoupit dárky a jídlo a napéct X druhů cukroví? Máme pro vás rozvrh, kterého když se budete držet, stihnete se na příchod Ježíška nejen připravit, ale i těšit.

První advent: 29.11 – 5.12

První posel blížících se svátků je tady. Ano, na scénu opět přichází oblíbený adventní věnec a s ním i zapálená první svíčka. Dřív, než se snese soumrak, vytáhněte z půdy nebo dílny vánoční osvětlení a naaranžujte jej na okno, zábradlí či balkón. Možná vás napadne, že to na tu chvíli nemá cenu, ale jakmile se budete vracet z práce a váše okno nebo celý dům bude svítit duchem Vánoc, nebudete se moci svátků dočkat. Na dveře pověste věnec, do obýváku na stůl položte zase ten adventní a večer společně zapalte svíčku. Pusťte si koledy, napište s dětmi Ježíškovi a užívejte si prima večer.

Článek

Adventní věnce patří k vánoční pohodě... Foto:

GALERIE: Krásné adventní věnce pro inspiraci

Ano, už je to tady… Tento týden je opravdu první adventní neděle. Už máte svůj adventní věnec, abyste doma zapálili první svíčku?

 

Máte v plánu upéct staré dobré perníčky? Pusťte se do nich s předstihem, všichni moc dobře víme, že potřebují trochu času navíc, aby se rozplývaly na jazyku. U nich totiž platí pravidlo čím starší, tím lepší. Pošlete děti s tatínkem nebo babičkou na procházku a využijte volna buď na nabrání nových sil, první gruntování, nebo chcete-li na sestavení plánu, co se týká rozsahu pečení, úklidu a finančního limitu pro vánoční nadílku.

Článek

Tak kdy začnete s pečením? Foto:

Upečte si vánoční perníčky: Recepty a spousta inspirace

Perníčky k Vánocům neodmyslitelně patří a právě teď v listopadu je ta správná doba začít s jejich pečením, aby se stihly krásně rozležet.

 

Láká vás kamarádka na vánoční trhy do Norimberku, Vídně, Budapešti, nebo polského Krakova? Udělejte tak v prvním týdnu a nejlépe ve všední den, kdy budou trhy probíhat v komornější společnosti. A rozhodně spojte dobré s užitečným a poohlédněte se tam i po dárcích. Výhodné ceny opět panují v Polsku, kde pořídíte nejenom stylové kabáty a elegantní kozačky, ale i umělý vánoční stromek, věnce, vánoční světýlka, sáňky a další věci doslova za hubičku.

Tip: Pokud milujete ryby, přivezte si mimo jiné čerstvou uzenou makrelu. Nemá chybu!

Druhý advent: 06.12 – 12.12

U nás se vždycky sejdeme u pečení s maminkou a babičkou a v nadšeném halasu a povídání si o všem možném a nemožném zaděláváme těsta na oblíbené tlapky, vanilkáče, rumové košíčky, linecké hvězdičky a kakaové rohlíčky. Po celou dobu hnětení těsta popíjíme domácí svařák, horkou čokoládu, vzpomínáme na období, kdy jsem byla malá, prozpěvujeme si falešně koledy a jakmile máme hotovo, jdeme se ruku v ruce projít směrem k náměstí na vánoční trhy. Tam ostatně vyrážíme každou adventní neděli.

Tip: Letos tomu ale bude jinak, před vánočním shonem uteču do vyhřáté náruče Karibiku a vrátím se těšně před příchodem Štědrého dne. Takže jestli se vám nechce nic chystat, udělejte to podobně...

Článek

Stačí k nim přičichnout a ucítíte Vánoce Foto:

Vanilka, hřebíček a skořice: Jak je o Vánocích maximálně využít?

Typické vánoční koření nemusíte používat jen při pečení cukroví.

 

Nejvyšší čas je také pro odeslání objednávek v rámci nakupování na síti, přece jen chcete mít jistotu, že všechny dárky stihnou doručit včas. Dbejte na to, abyste podstatnou část darků měli už  doma, stres vás tak nebude nutit zbytečně utrácet. Přijít na jiné myšlenky můžete na jednom z několika vánočních koncertů, které podle mého patří k těm vůbec nejkrásnějším ze všech. Jestli jste ještě na žádném koncertě nebyli, vyrazte na vánoční premiéru, nebudete litovat. Pokud vás koncerty nelákají, zaplujte s popcornem do kina na opravdu tematickou vánoční komedii Trable o Vánocích s hvězdnou Diane Keaton v hlavní roli.

 

Třetí advent: 13.12 – 19.12

Máte v plánu sáhnout letos po živém vánočním stromečku? Vyrazte si pro ten svůj. Opět platí, že smrk patří k nejlevnějším, kdežto jedle k těm nejdražším. Promyslete si také vánoční ozdoby, zvolíte výzdobu ve stylu slaměných ozdob s nasušenými kolečky pomeranče a rudými mašlemi, nebo máte raději zlaté, červené, stříbrné či dokonce petrobarevné kouličky a ozdoby?

Dotáhněte do finiše úklid, překontrolujte, zda máte pro všechny dárky, které jste měli v plánu pořídit, zaskočte si do květinářství pro vánoční hvězdu, za pomoci jehličí, několika ozdob a umělého sněhu nebo třpytek ve spreji zahalte smrkovou větvičku do svátečního oblečku a naaranžujte ji do květináče s pískem, kam mimo jiné můžete zapíchnout tematická zapichovátka, přidat celou skořici nebo plátky citrusů.

Článek

Stromeček z palety? Proč ne! Foto:

8 vánočních dekorací aneb Co si taky můžete vyrobit

Podívejte se, jakou krásnou vánoční výzdobu si můžete vlastnoručně udělat.

 

Vezměte hypermarkety útokem a nakupte zásoby, v tuto dobu bude už všude panovat blázinec, ale vy se nestresujte, jste na tom s časem dobře. Dopečte všechno cukroví (suché), ať můžete s příchodem čtvrtého adventu zdobit a naplnit voňavým poselstvím krabice dřív, než se vám do toho pustí děti s manželem.

ThinkstockPhotos-178566374 Foto:

 

Čtvrtý advent: 20.12

V kuchyni si zakažte připékat ještě poslední druhy cukroví, nanejvýš připravte vánoční likér nebo uvařte svařák a pozvěte rodinu. V neděli klidně s dětmi nazdobte vánoční stromeček, ať máte v týdnu, kdy budete chodit ještě do práce, času nazbyt. Jakmile budete mít chvilku, zabalte dárky, rozešlete poslední pohledy nebo e-maily, kupte kapra a prostě se....těšte. A nám v redakci nezbývá nic jiného, než vám popřát pohodové, šťastné a veselé Vánoce!!!

-lz-

Horoskopy 2017

reklama

reklama