reklama

Příběh Elišky: Manželka a milenka kamarádky? I to je možné

Manželka a milenka kamarádky? I to je možné Foto:
Manželka a milenka kamarádky? I to je možné
Foto: istock.com

Opravdu, dnes je možné úplně všechno. Kdyby mi někdo tvrdil, že jednou se budu přátelit s milenkou svého muže, nejspíš bych mu doporučila urgentní návštěvu psychiatra.

Dnes už vím, že se nikdy nemá říkat nikdy. Všechno začalo před dvěma lety, bylo mi dvacet sedm a byla jsem čerstvě provdaná.

Že by si můj manžel mohl pořídit milenku tři měsíce poté, co jsme oslavili svatbu, by mě nenapadlo ani ve snu. Usušená svatební kytice vypadala téměř jako nová, a on už chodil na schůzky s jinou. Snažil se to samozřejmě tajit, ale dost vlažně – pokud novomanžel chodí domů dvakrát týdně po půlnoci a služebních cest jako na potvoru přibývá, nejspíš si řeknete, že je na tom něco divného.

Co jsem udělala špatně?

Byl listopad, byla jsem doma zase sama a smutná. Žehlila jsem, poslouchala rádio a v duchu si kladla otázku, jak je možné, že nám to už takhle brzy po svatbě nefunguje, a co jsem udělala špatně. Můj muž byl o dva roky mladší, možná to bylo na něho příliš brzy, ale já na něho přece nijak netlačila… Někdo zazvonil a najednou jsem tu cizí protivnou ženskou měla v obýváku, i když jsem neměla pocit, že bych ji zvala dovnitř.

Byla to odbarvená blondýna, hlučná, energická, sebevědomá. Přišla mi oznámit, že je moje manželství v troskách, i když sotva začalo. A že je mou svatou povinností ustoupit ušlechtilému citu, který jako bílá orchidej rozkvetl mezi ní a mým mužem. Mimochodem, znali se šest týdnů. Když jsem to poznamenala, namítla, že asi nevím nic o lásce, když mi šest týdnů nepřipadá jako dostatečně dlouhá doba.

Poznal životní lásku

Řekla jsem, že to necháme na něm, ať se rozhodne podle hlasu svého srdce, a poprosila ji, ať laskavě vypadne. Vypadla, i když s mnoha pohrdavými poznámkami. Když se pak manžel vrátil z práce, se sklopenýma očima se ke všemu přiznal. Vše ještě vylepšil slovy, že naše svatba byl omyl, že se na takový závazek ještě zdaleka necítí a že ještě ke všemu právě teď poznal ženu, která by mohla být jeho životní láskou. A aby se mnou zbytečně neztrácel čas (řekl to o maličko ohleduplněji), jde si zabalit zavazadla. Bylo mi jasné, že se z toho budu vzpamatovávat roky. Pro začátek jsem si opatřila prášky na spaní, abych vůbec v noci zamhouřila oka.

Peklo

Prošla jsem si malým soukromým peklem, skončila u psychologa, a když jsem se po několika měsících dostala z nejhoršího, zas někdo zazvonil a ta ženská zase už stála za dveřmi. Plakala a dokola opakovala, že se mnou musí mluvit. Tekly jí slzy jako hrachy, dobrovolně jsem ji tedy pozvala dovnitř a otevřela lahev bílého. Řekla, že ji můj muž opouští pro jinou, prý pro „osmnáctku“ z recepce nějakého hotelu, a že jí sdělil, že na vážnější vztah ještě není zralý a že ta mladičká recepční je s velkou pravděpodobností jeho životní láska. Nevesele jsem se zasmála a ujistila ji, že jsem vyslechla totéž. Brzy nato jsem běžela do večerky naproti přes ulici pro další dvě lahve bílého. Zjistila jsem, že i když je hlučná, energická a možná až přehnaně sebevědomá, že je s ní navíc i legrace a krásně se s ní povídá. O manžela jsem přišla, ale zas jsem bohatší o skvělou kamarádku.

Eliška Z.

Přečtěte si i další příběhy našich čtneářek: 

 

Článek

Alkohol mě dostal na dno, ale zvládla jsem to     Foto:

Příběh Marty: Alkohol mě dostal na dno, ale zvládla jsem to

Dlouho jsem si odmítala připustit, že jsem na alkoholu závislá a jako všichni alkoholici i já věřila, že pití mám pod kontrolou a až budu chtít, přestanu.

Článek

Manžel miluje dámské prádlo. Ale bohužel na sobě! Foto:

Příběh Věry: Manžel miluje dámské prádélko – na sobě!

Když se Věra (36) podruhé vdávala, už se neřídila city, ale rozumem. Zdálo se, že zvolila dobře, jen kdyby to ze strany manžela neskřípalo v sexu. Když po roce zjistila...

Článek

Tak mladá a už babička... Foto:

Příběh Zdeny: Je mi 38 a stala jsem se babičkou

Každý rodič by o pubertě svého potomka mohl vyprávět mnoho historek. Paní Zdena má „historku“ jednu, ale stojí za to – její dcera z ní v osmatřiceti udělala babičku...

Horoskopy 2018

reklama

reklama