reklama

Velikonoční tajemství, která možná ještě neznáte

Období Velikonoc, to je krásný a tajemný čas. Po dlouhé zimě, sněhových vánicích, kdy se krajina halí do mléčně bílé mlhy, po nekonečně se vlekoucích pochmurných dnech přichází opravdové jaro, možná až trochu kýčovité.

Ze záhonků a luk vykouknou na denní světlo bledule, krokusy, narcisy, slunce vysuší meze, zimní kabáty se přemístí na půdu. Konečně svátky jara a lidových tradic!

Ale o zajímavých zvycích našich předků možná ještě úplně všechno nevíte. Která fascinující tajemství vám třeba ještě unikají?

Vajicko Foto:
Zdroj: profimedia.cz a thinkstockphotos.com
Vajíčko

Vejce je symbolem plodnosti, zrození, úrody, slunce, návratu jara a vzhledem k existenci skořápky také pocitu bezpečí. Kromě toho o Velikonocích končil půst, v jehož průběhu byla konzumace vajec přísně zakázána. Proto naši předkové z radosti, že už mohou dobrotu od slepiček ochutnávat, o Velikonocích ve velkém konzumovali vajíčka. Což nebyl problém, protože slípky s jarem začaly zase už snášet a vajec byl naštěstí dostatek. Všelijak se zdobila, aby mohla být použita jako dárek pro pondělní koledníky.

Horoskopy 2018

reklama

reklama