reklama

Velký horoskop na rok 2015: 10.díl - KOZOROH

Kozorozi jsou lidé narození mezi 22. prosincem a 20. lednem Foto:
Kozorozi jsou lidé narození mezi 22. prosincem a 20. lednem
Foto: Thinkstock

Kozorohy čeká celoroční maraton. Kromě práce a povinností by si ale měli udělat čas i na lásku - ti, kteří jsou ještě stále svobodní, by neměli zapomínat na to, že ve dvou se to přeci jen lépe táhne. V pracovní oblasti se jim v srpnu může podařit to, po čem již dlouho touží.

Kozoroh je zemní znamení a jeho planetou je Saturn.

Jací jsou Kozorozi?

Toto znamení dodává člověku vážnost a serióznost na jedné straně, na straně druhé i trudnomyslnost, strohost a také určité zdání uzavřenosti nebo nepřístupnosti. Kozorozi mohou vypadat starší, než je jejich faktický věk, a bývají brzy dospělí. Lze říci, že se jim opravdu začíná dařit až ve vyšším středním věku, po čtyřicítce. Toto znamení dává člověku houževnatost a píli a chuť něčeho v životě dosáhnout. V oblasti citů mohou mít Kozorozi problémy, protože nedokážou dát plně najevo své emoce, a jejich okolí proto vůbec netuší, jaká hloubka citu se v nich skrývá. Bývají také velmi nedůvěřiví a jen tak lehce ke svému srdci nikoho nepustí. Jestliže se však jednou rozhodnou, ať již pro partnera, nebo nějaký jasný cíl, jdou za ním s velkou trpělivostí a nasazením a krok za krokem postupují výše a výše. Vše jde pomaleji, než si představují, ale tito lidé mají nezdolnou povahu a svojí usilovnou prací většinou dokážou mnoho. Jde o velmi čestné, solidní a konstruktivní typy lidí, kteří se prosadí v souladu s časem, který právě Saturn, jejich vládnoucí planeta (Chronos), představuje.

Kozoroh – muž

Muž ve znamení Kozoroha může na druhé působit stroze, je to proto, že ne každého si připustí k tělu. Musí si všechny důkladně prověřit, aby jim mohl důvěřovat. Je také ctižádostivý a pracovitý, nemá čas chybovat. O ženy se zajímá zvláštním způsobem, svoji náklonnost nedává zpočátku najevo, musí si být jistý, že objekt stojí za to, a také tím, že nebude odmítnut. Když má úplnou jistotu, projeví svůj zájem i city.

Kozoroh – žena

I žena Kozoroh bývá opatrná a s každým si nezadá. I když se jí muž líbí, musí ho lépe poznat. A nejen to, chce vědět podrobnosti o jeho vzdělání, práci, kariéře i hmotném zabezpečení. A když si je jistá, že je to vhodný kandidát, má najednou čas i zájem se sejít. Zbytečné zdvořilosti a fráze nesnáší, proto vyhledává stejné realisty, jako je sama, a to bývají nejspíše muži v zemních znameních.

Kozoroh v roce 2015

Počátkem ledna bude na vaší straně Merkur a Venuše, což podpoří vaše vystupování a komunikační schopnosti. Můžete uspořádat svůj partnerský život, v době plesové sezony a různých společenských akcí možná zažijete seznámení se zajímavým protějškem, kterého svým osobním šarmem zcela okouzlíte. V březnu se váš zájem zaměří spíše na vaši kariéru a finanční zdroje, takže v dubnu budete mít práce nad hlavu a i vaše materiální „ohodnocení“ a zisky se budou zvyšovat. V polovině března a po celý duben vám budou pomáhat planety Merkur, Venuše i Mars v přátelském znamení Býka, můžete očekávat, že se vám bude dařit nejen v práci, ale i v osobním životě. Nedorozumění a mráčky se rozplynou a jarní slunce prosvítí naplno váš život. V květnu hvězdy radí opatrnost v oblasti lásky a partnerství, Venuše v opozici totiž signalizuje zvýšenou možnost napětí nebo hádek. V červenci přejde do útoku opoziční Mars ve znamení Raka. To nejlepší, co nyní můžete udělat, je odjet na dovolenou. V srpnu vám pomůže ke zklidnění Merkur a především planeta štěstí Jupiter v Panně, který vstoupí do tohoto znamení 12. 8. V říjnu a listopadu vám pomůže vliv Marsu a Venuše ve znamení Panny. V prosinci vstoupí 11. 12. do vašeho znamení Merkur a vám se začne dařit v práci, obchodě i podnikání, závěr roku by měl být po celoročním maratonu klidný.

Kozoroh a láska

Nový rok začnete s mnoha předsevzetími, která budete chtít ihned plnit. K tomu, abyste nezapomněli, že kromě práce a povinností si máte udělat čas i na lásku, vám pomůže postavení Venuše, patronky lásky ve vašem znamení. Měsíc stvořený pro namlouvání bude druhá polovina března, kdy vstoupí Venuše do znamení Býka a zůstane tam až do 11. 4. Ti z vás, kteří touží po milostném citu, by si měli udělat čas, zastavit se a přiznat si, že ve dvou se to lépe táhne. Jestliže se otevřete lásce, určitě si vás najde, ale musíte jí vyjít naproti. Choďte více do společnosti, nahlédněte do internetových seznamek, udělejte si svůj profil na Facebooku atd. Pocítíte příliv energie a chuti změnit svůj život. V měsíci červnu dostanete navíc bonus v podobě Marsu v Býku, který vám bude po celý rok pomáhat ve vašich pracovních, ale i společenských aktivitách. V měsíci lásky – květnu – buďte naopak pozorní, protože důležitá planeta lásky Venuše vstoupí 8. 5. do opozičního znamení Raka, což může přinést napětí, hádky a nesoulad ve vašich milostných vztazích. Během léta, v červenci, může dojít v partnerské oblasti k nedorozuměním a problémům, zaviní to napjaté postavení Merkura a bojovného Marsu, jehož vliv přetrvá až počátku srpna. V srpnu vám bude pomáhat Jupiter, který vstoupí do přátelského znamení Panny. V závěru roku, v prosinci, budete kvůli vstupu Merkura do vašeho znamení více myslet na práci a povinnosti, na rodinu si uděláte čas až o vánočních svátcích.

Kozoroh a zdraví

Vaše znamení sice působí navenek vážně, ale kdo vás pozná, pochopí váš zvláštní osobitý humor. A že právě humor je solí života, na to při svém náročném programu a povinnostech nezapomínejte. Dopřejte si oddech, nešetřete a nechte své tělo hýčkat masážemi, které vám prospějí, také sauna a koupele rozehřejí vaše tělo, které bude díky péči pružnější i vitálnější. V zimě nezapomínejte na dostatek vitamínů a určitě byste měli občas zajít do solárka, zlepší vám to náladu. V práci se nepřepínejte a věnujte čas i rodině a dobrým přátelům, kteří vás dokážou rozesmát a nabít optimismem. Problémy s nachlazením mohou přijít v březnu, v dubnu se u dříve narozených mohou ozvat bolesti kloubů a kolen, proto udržujte svůj pohybový aparát v pohotovosti. K tomu vám pomohou procházky, ale i plavání a mírnější aerobní cvičení. Nezapomínejte celoročně ani na zdravé stravování, dodávejte svému tělu dostatek vápníků a kalcia. V létě, hlavně v červenci, si udělejte dovolenou od všeho a všech, potřebujete to a zasloužíte si načerpat síly a uvolnit svoji přepjatou nervovou soustavu. Napjatý může být i srpen vlivem Marsu v Raku, proto pozor na úrazy, opatrní buďte i v provozu, což platí i pro měsíc září. V říjnu pocítíte uvolnění a pozor, znovu může nastoupit pracovní maraton, jehož tvůrci jste většinou vy sami. V listopadu buďte ohleduplnější ke svému zažívání a jezte co nejpestřejší stravu s velkým podílem zeleniny, prospějí vám i mořské ryby či plody. V prosinci se vaše tělo může zklidnit, nebo naopak rozbouřit vlivem emocí, které se nesnažte potlačovat, protože za většinou nemocí se skrývá naše psychika.

Kozoroh a kariéra a peníze

Většina Kozorohů je schopná tvrdé a cílevědomé práce. V těchto řadách se rodí množství workoholiků, protože Kozoroh je velmi usilovný a v oblasti kariéry chce uspět. Ani v tomto roce tomu nebude jinak, nebudete se zdržovat zbytečnostmi a pragmaticky se pustíte hned počátkem roku do vytyčených úkolů. K lepšímu porozumění s ostatními vám bude pomáhat tranzit Merkura, Marsu a Venuše přátelským znamením Býka, což nastane koncem března a v první polovině dubna. V této době můžete zvládnout mnoho důležitého, zaměřte svou pozornost na významné kontakty a lidi, kteří vám mohou být nápomocní. Jestliže se přičiníte, opravdové vítězství a posun zažijete velmi rychle. V květnu, červnu a červenci raději nepodnikejte žádné velké změny a radikální kroky v pracovní sféře a vyhněte se i finančním transakcím, větším nákupům nebo půjčkám. Druhá polovina srpna může být přímo královská, vstup Jupitera do přátelského zemního znamení Panny ohlašuje, že se vám podaří to, po čem dlouho toužíte, může to být povýšení, skvělá nabídka nebo „jen“ pochvala a poděkování od šéfa. Pozornost zaměřte na říjen, kdy bude hvězdná podpora Venuše, Marsu a Jupitera v Panně, můžete udělat velký kus práce a posunout své cíle vpřed. V listopadu mohou vyjít na povrch různé zákulisní taktiky, zůstaňte v klidu a nenechejte se rozhodit. Závěr roku posílí vliv Merkura ve vašem znamení, dodá vám sebedůvěru i energii, a tak pracovní povinnosti zvládnete s přehledem.

Nejúspěšnější den je sobota, měli byste si udělat čas sami pro sebe a zeptat se svojí duše, jestli je spokojená a šťastná. Jestli tomu tak není, tak co můžete udělat pro to, aby se to změnilo. V tuto dobu nemáme nic řešit a dělat, ale třídit svoje myšlenky a plánovat si budoucnost.

Sport a relax

Kozorohům prospívá pohyb, procházky, vhodné jsou také různé typy masáží, saunování a rovněž časté návštěvy různých zařízení lázeňského typu. Hodí se i týmové míčové hry a tenis. Domů by si Kozorozi určitě měli pořídit rotoped, který udrží jejich svaly, kolena a celé tělo v dobré kondici. Pro ty dříve narozené je vhodný také golf a/nebo rekreační jízda na kole.

Byliny

Výbornou rostlinou je pro toto znamení kostival lékařský, který se může používat jako obklad na bolestivé klouby, kolena a namožená místa. Pro čistící kúru se hodí určitě kopřiva, dále třezalka, máta, meduňka. Další zázračnou rostlinou je pro lidi v tomto znamení heřmánek, čaje i obklady a také různé směsi – ledvinové, čistící čaje.

Vhodná strava

Méně mléka a mléčných výrobků, spíše dietní typy kefírů a jogurtů, ale v malé míře. Z masa hodně ryb, i těch tučnějších, jako je makrela, tuňák, ale především pstruh a losos. Jídlo je třeba vždy prokládat dostatkem zeleniny, vhodná je listová, špenát, celer, červená řepa. Dále jehněčí a drůbeží maso a dopřát si Kozorozi někdy mohou vaječnou omeletu. Také dostatek příloh, jako je čočka, kroupy, všechny luštěniny. Z ovoce všechny druhy citrusů, meruňky, borůvky, švestky a fíky na dobré zažívání. Dobré je přidávat do jídla dostatek petržele, pažitky, kmínu a majoránky.

Lunární cykly

Luna a magie k sobě patří již odedávna, Luna je známa pod mnoha jmény, uctívala ji a uctívá řada různých kultur po celém světě. Fáze Luny symbolizovaly tajemství životních cyklů.

Novoluní

Novoluní – při tomto období se Luna dostává před Slunce, a tak se nacházejí ve stejném znamení a Lunu v noci nevidíme. Je to také zatěžující fáze pro organismus, často se v tomto období doporučují půsty. Novoluní je také počátkem nových cyklů a je to vhodná doba pro „přivolání“ nových životních příležitostí a změn, pro uzdravující změny a realizaci plánů v nadcházejícím období. Je to i čas pro rozjímání a ztišení.

Úplněk

Při úplňku stojí Země mezi Sluncem a Lunou, dá se říci, že v této době na ni působí dvě protikladné síly. Víme, že u citlivějších jedinců se tento čas může negativně odrážet v psychice, způsobovat nespavost nebo horší soustředění. Býváme zranitelnější a také neklidnější. Úplňková doba symbolizuje především plnost, hojnost a plodnost. A my „žádáme“ o dostatek všeho, co potřebujeme ke spokojenému životu nejen pro sebe, ale i pro ostatní, přírodu a vše, co nás obklopuje. Přivoláváme zdraví, sílu i lásku.

Magické dny pro vaše znamení

Ti z vás, kteří chcete do svého života přilákat změny, štěstí a pozitivnější období, můžete trochu „čarovat“ ve dnech, kdy je lunární cyklus ve vašem znamení, tehdy je nejvyšší potenciál ke změnám.

Novoluní ve znamení Kozoroha – 20. ledna 2015

Posilujeme svoji trpělivost, také kázeň a vůli k ovládání se, přejeme-li si pracovní postup a budování své kariéry. Uspořádání a úspěch v oblasti obchodu, smluv i společenského zviditelnění. Myslíme na budoucnost a plány, které chceme realizovat.

Úplněk ve znamení Kozoroha – 2. července 2015

V tomto období je dobré zaměřit pozornost na naše postavení v práci a naši autoritu. Stejně můžeme pozitivně „přivolávat“ úspěch při vzdělávání a studiu. A v oblasti rodiny myslíme na posílení naší rodičovské nebo partnerské role

Článek

Střelci jsou lidé narození mezi 22. listopadem a 21. prosincem Foto:

Velký horoskop na rok 2015: 9.díl - STŘELEC

Střelci budou po celý rok pod ochranou planet, hlavně Marsu a Venuše. I ti, co nehledají, mají šanci potkat zajímavý protějšek, možná i lásku. Důležité pro ně bude najít...

 

Článek

Štíři jsou lidé narození mezi 23. říjnem a 21. listopadem Foto:

Velký horoskop na rok 2015: 8.díl - ŠTÍR

Štíři si mohou po náročném roce 2014 konečně trochu oddechnout a dovršit to, co v minulosti tak trochu odložili. Nejlepší doba pro ně nastane počátkem listopadu a pokud...

 

Článek

Váhy jsou lidé narození mezi 23. zářím a 22. říjnem Foto:

Velký horoskop na rok 2015: 7.díl - VÁHY

Váhám se bude hned začátkem roku dařit ve všech mezilidských vztazích. Rok 2015 ale prověří stálost a vážnost jejich milostných i rodinných vztahů. Vétě jim prospěje delší...

 

Článek

Panny jsou lidé narození mezi 23. srpnem a 22. zářím Foto:

Velký horoskop na rok 2015: 6.díl - PANNA

Panny čeká skvělý start do nového roku a mohou se spolehnout na podporu planet. Ten, kdo o to stojí a je připraven, může zažít opravdu velké změny v osobním životě. Panny...

 

Článek

Lvi jsou lidé narození mezi 23. červencem a 22. srpnem Foto:

Velký horoskop na rok 2015: 5.díl - LEV

Lvi mohou v tomto roce mnohé dokázat, pokud budou důslední. Důležité je udělat si čas na rodinu. Na nedostatek práce si nebudou moci stěžovat. Pro jakékoli změny v oblasti...

 

Článek

Raci jsou lidé narození mezi 22. červnem a 22. červencem Foto:

Velký horoskop na rok 2015: 4.díl - RAK

Pro Raky to nebude žádný zlomový rok, ale ti, kteří na sobě zapracují, se mohou hodně posunout dopředu. Na vrcholu lásky budou v době letních měsíců. V oblasti zdraví by...

 

Článek

Blíženci jsou lidé narození mezi 21. květnem a 21. červnem Foto:

Velký horoskop na rok 2015: 3.díl - BLÍŽENCI

Tento rok Blížence prověří, hlavně pokud jde o jejich schopnost tolerance a přizpůsobivosti. Mohou také častěji stát na "křižovatkách" lásky. Štěstí v oblasti financí se...

 

Článek

Býci jsou lidé narození mezi 21. dubnem a 20. květnem Foto:

Velký horoskop na rok 2015: 2.díl - BÝK

Nejlepším časem v roce bude pro Býky jaro, kdy se jejich životní plány mohou stát skutečností. Napjatější období pak přijde v listopadu a prosinci.

.

Článek

Berani jsou lidé narození mezi 21. březnem a 20. dubnem Foto:

Velký horoskop na rok 2015: 1.díl - BERAN

Šťastnější bude pro Berany první polovina roku, ale planety mu budou nakloněny i v půlce druhé. Pozor na stres a zbytečně vyřčená slova, která již nelze vzít zpátky.

 

 

 

Horoskopy 2017

reklama

reklama