reklama

Velký horoskop na rok 2015: 2.díl - BÝK

Býci jsou lidé narození mezi 21. dubnem a 20. květnem Foto:
Býci jsou lidé narození mezi 21. dubnem a 20. květnem
Foto: Thinkstock

Nejlepším časem v roce bude pro Býky jaro, kdy se jejich životní plány mohou stát skutečností. Napjatější období pak přijde v listopadu a prosinci.

Býk je zemní znamení a jeho planetou je Venuše.

Jací jsou Býci?

Býci nade vše milují svoje pohodlí a hmotné zajištění. Bývají vcelku spolehliví a mírumilovní, ale má to jen jeden háček – nesmí se rozzlobit. Jsou pro ně důležité citové zázemí a uspokojivé rodinné a partnerské vztahy. Na rozdíl od Berana to nejsou žádní bojovníci, jdou si klidně a pomalu za svým cílem. Méně duchovně vyspělí jedinci tohoto znamení velmi často podléhají hromadění materiálních statků a různým vášním – jak v rovině lásky, tak i v rovině uspokojování svých materiálních potřeb. Bývají to velcí milovníci krásných věcí a gurmáni. Protilehlým znamením Býka je Štír, tak jako Býk vše zadržuje a hromadí, tak Štír se vyrovnává s tím, že se musí naučit vše pouštět. Jestliže dokáže člověk ve znamení Býka najít rovnováhu mezi těmito dvěma polaritami, je vyrovnanější a zdravější, jinak může mít problémy v tělesné rovině s vyměšováním.

Tito lidé nebývají zrovna skromní, protože toto zemní, materiální znamení je ve velké míře nutí k většímu zabezpečování sama sebe a svého konta. Často můžou podléhat „fata morgáně“, že mají na všechno dostatek času i sil. Může to být i strach z neznáma nebo změn, protože Býk je konzervativní, takže než se pro cokoliv nového rozhodne, trvá to déle. Tito jedinci často milují také duševní požitky, jako je krásná hudba, tanec a různá divadelní a muzikálová představení

Býk – muž

Pánové narození do tohoto znamení jsou většinou pohlední (na čemž má podíl jejich planeta Venuše) a zároveň velmi praktičtí (za což mohou poděkovat svému zemnímu živlu). Jsou to většinou životní realisté, ale romantický duch jim také nechybí. Rádi se své vyvolené dlouze dvoří a získávají její srdce díky drahým večeřím, návštěvám koncertů i vybraných restaurací a také dárkům, na kterých v případě, že jsou opravdu zamilovaní, v žádném případě nešetří. Býka většinou přitahují opravdu krásné a kypré ženy (existují i výjimky).

Býk – žena

Dívky a dámy narozené v tomto znamení se dělí o svoji vládkyni Venuši s dalším znamením – Váhami. Tyto ženy nemusí být přímo klasicky krásné, ale určitě mají zvláštní osobní kouzlo, které na muže okamžitě působí. Mívají většinou plnější tvary než vzdušné Váhy a velmi rády se zdobí, většinou jsou marnivé. S výběrem partnera typická žena ve znamení Býka nepospíchá, pomalu si prověřuje, kdo by mohl být tím nejvhodnějším, a když je rozhodnuto, nemá její vyvolený šanci…

Býk v roce 2015

Zrozenci tohoto znamení se opravdu mohou těšit na jaro, nejen kvůli svým narozeninám, ale také dalším planetám, které podpoří jejich snahy ať již v oblasti lásky, nebo uplatnění. V měsíci březnu vstoupí jejich vládkyně Venuše do jejich znamení 18. 3. a vedle ní se počátkem dubna usadí i planeta sebeprosazení, energie a soutěživosti Mars. Pro Býky nastává nejlepší čas v roce, kdy se mohou jejich životní plány stát skutečností, je ale jisté, že svoje sklony k pohodlí musí vyměnit za akční jednání. Příznivé období trvá i během měsíce dubna, kdy vstoupí Slunce do jejich znamení 21. 4. Mohou se začít odvíjet pozitivní změny a různé šťastné náhody, které je ovlivní na dlouhou dobu. Býci by měli rozhodně využít přízně hvězd a snažit se o pozitivní změny, a to také v oblasti zdraví a prevence – více věnovat pozornost svému tělu, skladbě jídelníčku a myslet i na štíhlou linii…

Napjatější období zažijí během měsíce listopadu a prosince, což může přinést neshody, problémy a hádky nejen na pracovišti, ale i v soukromí.

Býci a láska

K tomuto znamení patří patronka milostných vztahů a láskyplných vzplanutí, spanilá Venuše – Afrodita. V roce 2015 si mohou ženy i muži narození v tomto znamení dořešit partnerská nedorozumění, ale i objevit novou dimenzi starého vztahu. Stačí jen trocha trpělivosti a chuť dívat se a naslouchat tomu, co partner říká. Lze říci, že lepší je pro řešení vztahů a také nalezení lásky první polovina roku. Na opravdovou přízeň hvězd si počkejte na měsíc březen a duben, kdy budou důležité planety (Venuše a Mars) ve vašem znamení. Ledy mohou roztát a vy opět pocítíte, že láska je opravdu to nejkrásnější, co můžete zažít. I pro ty, kteří hledají blízkou duši, je to velmi vhodný čas k seznámení a nalezení perspektivních vztahů. Pro ostatní budete okouzlující a zajímaví, což využijte k tomu, abyste ve společnosti dávali co nejvíce na odiv svůj osobní šarm. I léto by mělo být plné příjemných zážitků a sladkých letních chvilek. Období překážek a nedorozumění může nastat koncem roku, v listopadu a prosinci, kdy se Merkur, planeta, která odpovídá našemu dorozumívání s druhými, i Venuše, která je patronkou erotického jiskření, ocitnou ve znamení Štíra. Proto vše důležité vyřešte pokud možno do podzimu.

Býci a zdraví

Lidé narození v tomto zemním znamení mívají většinou pevné zdraví. Pozorní musí být na dostatek pohybu a také rozumnou konzumaci jídla a různých laskomin. Bývají náchylní k různým virovým onemocněním, angínám a dýchacím potížím. Proto o sebe musí se zvýšenou pozorností pečovat zvláště v zimě, kdy je může vhodná prevence ochránit od nachlazení. Vhodné je sledovat postavení Luny ve znamení Býka, a to v měsíci lednu, únoru i březnu. Opatrní musí být Býci i v prvních jarních dnech a podceňovat by neměli nevyzpytatelné počasí ani v aprílovém měsíci. V období května a dalších teplých letních měsíců by se těmto zrozencům mělo dařit, pozor by si měli dát jen na rychlé teplotní výkyvy (klimatizace, průvan a také ledové nápoje a zmrzlina jim mohou v létě přivodit nachlazení). Všeobecně by se měli snažit snížit příjem tuků, příloh a bílého pečiva a naopak dát přednost zelenině a ovoci. Opatrnosti hvězdy radí na podzim, zvláště pak v druhé polovině října, kdy jsou napjaté planetární konstelace.

Býci a kariéra a peníze

Toto znamení, protože je zemní, potřebuje stejně jako jeho souputníci (Panny a Kozorozi) mít pocit finanční jistoty. Proto většinou volí zaměstnanecký poměr, zázemí silné firmy (banky, pojišťovny atd.) Začátek roku bude plný předsevzetí a plánů, které se však mohou začít uskutečňovat až v období měsíce dubna, května a také června, kdy budou důležité planety nejen v jejich znamení, ale také ve znamení Blíženců (což je jejich oblast druhého domu financí). U některých pružnějších a flexibilnějších Býků mohou nastat během roku zajímavé změny, které je katapultují do stabilnější finanční a majetkové sféry, takové, po které touží. S podzimním měsícem říjnem mohou přijít výkyvy, ale stabilní a trpělivý zrozenec tohoto znamení vše s přehledem zvládne. V tomto roce lze čekat posun, na který mnozí Býci dlouhou dobu čekali. Důležitou zprávou pro toto znamení je, aby si peníze, které vydělali, bezpečně uložili a zbytečně nevydávali za nezbytnosti, bez kterých se určitě obejdou.

Nejúspěšnější den pro vás je pátek, den Venuše, vaší osobní planety. Tento den je časem odpočinku, zábavy po uplynulém pracovním týdnu, společenského života nebo také kulturních a uměleckých zážitků, které právě k této planetě patří.

Sport a relax

Býkům nevyhovují akční sporty s okamžitým výdejem energie. Doporučit lze spíše jízdu na kole nebo aktivní turistiku. Vhodné je pro ně také plavání, které rovnoměrně zatěžuje celé tělo. Vzhledem k Býkově touze po krásných zážitcích a lásce k umění se hodí také tanec. Bezesporu jim hodně prospívají i masáže, zvláště v oblasti zad, šíje a krční páteře. Dále se jim může zalíbit a být pro ně vhodným sportem tenis, v zimním období běh na lyžích a v létě lehčí typy joggingu, pomalejšího běhu, a procházky v přírodě.

Byliny

Pro posílení imunity organismu se hodí česnek a cibule a také černý rybíz. Také bylinky a čaje s hořčinami, které podporují proces trávení, jako je např. pelyněk, tymián nebo hořec žlutý. Pro podporu činnosti štítné žlázy je dobré užívat chaluhu bublinatou. Dále je vhodná řeřicha, měsíček, jitrocel, pampeliška a v menší míře také přeslička a zcela určitě kopřiva a máta peprná. Z koření je to hřebíček a skořice. Plus hodně vitamínu C, pokud možno v jeho přirozené formě v citrusových plodech, šípcích atd.

Vhodná strava

Pro toto znamení nejsou vzhledem ke snadnému přibývání vhodná tučná jídla a ani pečivo, koláče, dorty a sladkosti. Býci by si měli svoji váhu hlídat již ve středním věku. Je pro ně vhodná zeleninová strava, rýže a naopak méně se hodí přílohy typu brambor, knedlíků atd. Z masa spíše bílá drůbež, kuřata, krůty a ostatní libová masa. Zvláště zdraví prospěšné jsou pro ně ryby a různé mořské plody – krevety, mušle atd. A místo mlsání sladkostí pak mandle a ořechy, dále různé nízkotučné mléčně výrobky. Ze zeleniny především rajčata, okurky, mrkev, ředkvičky a špenát, salát čínský i ledový. A pro podporu lepšího trávení by měli Býci sníst alespoň jedno jablko denně.

Lunární cykly

Luna a magie k sobě patří již odedávna, Luna je známa pod mnoha jmény, uctívala ji a uctívá řada různých kultur po celém světě. Fáze Luny symbolizovaly tajemství životních cyklů.

Novoluní

Novoluní – při tomto období se Luna dostává před Slunce, a tak se nacházejí ve stejném znamení a Lunu v noci nevidíme. Je to také zatěžující fáze pro organismus, často se v tomto období doporučují půsty. Novoluní je také počátkem nových cyklů a je to vhodná doba pro „přivolání“ nových životních příležitostí a změn, pro uzdravující změny a realizaci plánů v nadcházejícím období. Je to i čas pro rozjímání a ztišení.

Úplněk

Při úplňku stojí Země mezi Sluncem a Lunou, dá se říci, že v této době na ni působí dvě protikladné síly. Víme, že u citlivějších jedinců se tento čas může negativně odrážet v psychice, způsobovat nespavost nebo horší soustředění. Býváme zranitelnější a také neklidnější. Úplňková doba symbolizuje především plnost, hojnost a plodnost. A my „žádáme“ o dostatek všeho, co potřebujeme ke spokojenému životu nejen pro sebe, ale i pro ostatní, přírodu a vše, co nás obklopuje. Přivoláváme zdraví, sílu i lásku.

Magické dny pro vaše znamení

Ti z vás, kteří chcete do svého života přilákat změny, štěstí a pozitivnější období, můžete trochu „čarovat“ ve dnech, kdy je lunární cyklus ve vašem znamení, tehdy je nejvyšší potenciál ke změnám.

Novoluní ve znamení Býka – 18. května 2015

Myslíme na stabilitu a jistoty v našem životě. Snažíme se energii svých myšlenek směřovat na prosperitu, udržení, ale i vytvoření nových finančních toků. Přicházejí nápady pro vhodné obchody a investice, soustředíme se na rovnováhu a odpovědnost.

Úplněk ve znamení Býka – 27. října 2015

Napomáhá k nalezení klidu, vyrovnanosti a také správné cesty. Můžeme plánovat budoucnost a hledat nejsnadnější cestu k úspěchu ať již pracovnímu, nebo finančnímu. Posiluje vědomí sounáležitosti s přírodou a ostatními lidmi.

Článek

Berani jsou lidé narození mezi 21. březnem a 20. dubnem Foto:

Velký horoskop na rok 2015: 1.díl - BERAN

Šťastnější bude pro Berany první polovina roku, ale planety mu budou nakloněny i v půlce druhé. Pozor na stres a zbytečně vyřčená slova, která již nelze vzít zpátky.
Horoskopy 2018

reklama

reklama