reklama

Velký horoskop na rok 2015: 7.díl - VÁHY

Váhy jsou lidé narození mezi 23. zářím a 22. říjnem Foto:
Váhy jsou lidé narození mezi 23. zářím a 22. říjnem
Foto: Thinkstock

Váhám se bude hned začátkem roku dařit ve všech mezilidských vztazích. Rok 2015 ale stálost a vážnost jejich milostných i rodinných vztahů prověří. V létě jim prospěje delší dovolená.

Váhy jsou vzdušné znamení a jejich planetou je Venuše.

Jaké jsou Váhy?

Váhy dbají na svůj zevnějšek a rádi zkrášlují také svoje okolí, jsou to dekoratéři. Nejen doma, ale i na svém pracovišti a na místech, kde tráví více času, dokážou vytvořit harmonické a pěkně prostředí. K životu potřebují zázemí a především dobré partnerství nebo „alespoň“ kvalitní přátelské vztahy. Mohou mít také velmi vysoké nároky na své protějšky a často trpí nedokonalostí sebe i světa. Jsou to rození estéti a touží po harmonii a vnitřním řádu, nesnášejí hluk, nepořádek, vulgaritu a také lacinost. Většinou se snaží uplatnit v intelektuální nebo také umělecké sféře, nezajímavá nebo otrocká pracovní činnost je značně ubíjí. Jsou to pozorovatelé a snílci, hledají vyšší principy a spravedlnost. Bývají šarmantní a zdvořilí a často jsou to právě oni, kdo sbratřují znepřátelené strany. Je to jediné znamení, které je ztvárněno neživým předmětem – váhami. Známou vlastností tohoto znamení je nerozhodnost a váhavost – zvažují každou situaci, věc, vztah, cíl, a tak mohou vhodnou dobu častokrát promeškat. Od protějšího ohnivého znamení Berana by se měli učit větší rozhodnosti.

Váhy – muž

Muži tohoto znamení mívají osobní kouzlo a šarm, dbají o sebe, snaží se být každým coulem elegantní a také in. Nemají rádi laciné věci, napodobeniny, když už si něco pořídí, musí to být velmi kvalitní. Stejně se projevují i ve svých partnerských vztazích. Většinou mají s ženami spousty zkušeností, neožení-li se v mládí, raději zůstávají sami, což neznamená, že jsou osamělí. Naopak, ženy a milostné zážitky mohou být hlavní náplní jejich života. Podle živlové podstaty se k těmto pánům nejlépe hodí stejný element – živel vzduchu. Jsou to ženy Blíženky, Vodnářky a také ty narozené ve stejném znamení Vah.

Váhy – žena

Tyto ženy bývají stejně náročné jako jejich hvězdní souputníci – muži Váhy. Navíc mohou být díky své kráse obdivovány, v těchto řadách se rodí opravdové krásky, herečky i známé krasavice. Potřebují duchaplné a trpělivé partnery, kteří o ně budou pečovat a prokazovat jim lásku i úctu. Hodí se k nim vzdušní partneři, zajímaví Blíženci, vizionáři ve znamení Vodnáře, ale také muži stejného znamení Vah. Mohou je přitahovat i muži v zemních znameních jako Býci, Panny a Kozorozi, protože ti dokážou dobře zajistit jejich velké nároky – nákupy krásných „nezbytností“.

Váhy v roce 2015

V novém roce budete určitě chtít posílit svoje volní vlastnosti a umění se správně rozhodnout a také se naučit ostatním říci, co opravdu chcete. Zamyslete se nad tím, které vztahy nebo pracovní závazky vám nevyhovují nebo vás dokonce ničí. Dlouhodobý opoziční vliv Urana v Beranu vás vede ke změnám, k sebeprosazení a k odvaze. Lednový měsíc pro vás bude příjemným vykročením do nového roku. Přátelské planety ve Vodnáři podpoří vaše snahy o prosazení se, budete mít dostatek energie, výmluvnosti i šarmu. Březen vás může překvapit v oblasti pro vaše znamení nejdůležitější – v lásce. Venuše, vaše patronka, vstoupí do opozičního znamení Berana, proto se raději stáhněte a počkejte na lepší čas. Toto napjaté období potrvá až do poloviny března, lépe se vám začne dařit ve všech oblastech v měsíci červnu. Přes letní období je rozumná delší dovolená, kde si utřídíte svoje cíle a záměry pro budoucnost. Skvělé období pro vás bude září a také první říjnový týden. Hvězdy radí dobře si rozmyslet vše, co chcete udělat, ale nejdůležitější je jednat a změny dobře načasovat. V druhé polovině října a počátkem listopadu se vám může dařit ve finanční sféře, proto všechny transakce naplánujte na tuto dobu.

Váhy a láska

Začátkem nového roku je vaše vládnoucí planeta, která představuje vztahy Venuše, v přátelsky laděném znamení Vodnáře a spolu s Marsem a Merkurem, což je pro vás velmi pozitivní start. V oblasti lásky, přátelství a obecně v mezilidských vztazích se vám bude dařit. V druhé polovině února přechází Venuše a Mars do opozičního, napjatého postavení znamení Berana, kde setrvá téměř po celý měsíc březen. Je to období, kdy byste měli být v milostné i rodinné oblasti opatrní a raději nic podstatného neřešit a raději si počkat na příhodnější období, které nastane v druhé polovině dubna, kdy Venuše přejde do vzdušného znamení Blíženců. V květnu se k ní přidá i planeta komunikace Merkur – a vy si určitě vyjděte do společnosti, kde se seznámíte s novými přáteli a možná, že léto už strávíte s novým objevem. Vliv Marsu v Blížencích vám bude dodávat energii v druhé polovině května. V srpnu bude pro vás nejlepší, když odjedete od všech povinností pryč. Můžete se těšit na druhou polovinu listopadu a první prosincový týden, kdy se stanete pro druhé objektem touhy a zbožňování. Je jisté, že tento rok opravdu prověří stálost a vážnost vašich milostných, ale i rodinných vztahů.

Váhy a zdraví

Tento rok byste neměli zanedbávat ani svoji tělesnou schránku. V případě, že pociťujete nějaké fyzické potíže, určitě se vydejte k lékaři na preventivní prohlídku. Pokud možno se vyvarujte zbytečných stresů, eliminujte negativní spouštěče a vyhýbejte se věčně nabručeným a stěžujícím si lidem. Důležitá je pro vaše znamení rovnováha tekutin, dodržujte pečlivě pitný režim a v jídelníčku upřednostňujte dostatek ovoce a zeleniny. Ataky různých virových onemocnění se mohou objevit zvláště v březnovém, předjarním období, ale ani při nestálém dubnovém počasí zbytečně neriskujte nachlazení. V květnu a letních měsících se budete cítit skvěle, stejně tak v podzimním období. Starší ročníky mohou pozlobit během listopadu žaludeční potíže. V posledním, závěrečném měsíci roku svoje tělo raději nepřepínejte, ale dopřejte mu relaxaci a odpočinek, který si po náročném roce zaslouží.

Váhy a kariéra a peníze

Vaše znamení není příliš ambiciózní, inklinuje k práci ve sféře umělecké, kulturní, ale také v různých zprostředkovatelských a sociálních oblastech. Vaší planetou je Venuše, proto usilujete i o dobré vztahy s kolegy na pracovišti a často můžete být těmi, kdo se snaží předejít různých nedorozuměním nebo výměnám názorů. Nečekejte velký posun bez vlastního úsilí, budete se muset hodně zapřít a použít na sebe všechny páky k posílení volních stránek své povahy. Jestliže někteří z vás budou chtít radikální změny, začněte s nimi hned v prvních dnech nového roku nebo si počkejte na období po prázdninách, kdy se pro vás hvězdné konstelace změní na příznivější. Pracovní konkurzy, povýšení, zvýšení platu – to vše se může dát do pohybu až na podzim. Ani se svými úsporami neriskujte, i tu nejslibnější nabídku, výhodnou půjčku, nákup na splátky, hypotéku pečlivě prověřte, jestli tam přece jen není skrytá vada. Finančně se vám může dařit skvěle v září a po celý říjen, kdy bude planeta komunikace, inteligence a obchodu Merkur tranzitovat – procházet právě vaším znamením. Připravte se na rok, kdy budete muset mnohé zvládnout, ale výsledek bude stát jistě za to.

Nejúspěšnější den pro vás je pátek, den Venuše, vaší osobní planety. Tento den je časem odpočinku, zábavy po proběhlém pracovním týdnu, společenského života nebo také kulturních a uměleckých zážitků, které právě k této planetě patří.

Sport a relax

Pro Váhy se hodí týmové sporty, kdy je spoluhráči dokážou strhnout ke hře v kolektivu, například košíková, raketbal, fotbal atd. Zvláště vhodným typem sportu je cyklistika, jízda na kolečkových bruslích nebo klasické bruslení na ledě. Váhy milují ladné pohyby, např. klasický tanec. Aerobní cvičení a plavání je pro ně vhodné k uvolnění. Také rychlejší chůze a běh, raketové sporty – tenis, ping pong, badminton.

Byliny

Pomáhá pampeliška lékařská, borůvkové listy, kopřiva, puškvorec obecný, jestřabina lékařská, brutnák lékařský, list brusinky, rakytník, kontryhel, řebříček, šalvěj lékařská, dobromysl. Šípkový a lipový čaj, čaj z přesličky a truskavce.

Vhodná strava

Zvláště důležitý je pro toto znamení pitný režim, protože od toho se odvíjejí potíže s trávením a vylučováním. Vhodné jsou zvláště mořské produkty, ale i sladkovodní ryby, všechny typy luštěnin jako příloha i hlavní jídlo, dále natur hnědá rýže, méně brambory. Ze zeleniny jsou to rajčata, kukuřice, chřest, mrkev, zelené fazole, olivy, okurky a celer, topinambury, hlávkový salát, listová zelenina všeho druhu, syrové a kysané zelí. Je třeba dostatek hořčíku a vitamínu B a celkově doplňovat celé spektrum potřebných a prospěšných vitamínů a minerálů. Z ovoce přednostně jablka, banány, jahody, grepy a pomeranče. Také mandle a vlašské ořechy.

Lunární cykly

Luna a magie k sobě patří již odedávna, Luna je známa pod mnoha jmény, uctívala ji a uctívá řada různých kultur po celém světě. Fáze Luny symbolizovaly tajemství životních cyklů.

Novoluní

Novoluní – při tomto období se Luna dostává před Slunce, a tak se nacházejí ve stejném znamení a Lunu v noci nevidíme. Je to také zatěžující fáze pro organismus, často se v tomto období doporučují půsty. Novoluní je také počátkem nových cyklů a je to vhodná doba pro „přivolání“ nových životních příležitostí a změn, pro uzdravující změny a realizaci plánů v nadcházejícím období. Je to i čas pro rozjímání a ztišení.

Úplněk

Při úplňku stojí Země mezi Sluncem a Lunou, dá se říci, že v této době na ni působí dvě protikladné síly. Víme, že u citlivějších jedinců se tento čas může negativně odrážet v psychice, způsobovat nespavost nebo horší soustředění. Býváme zranitelnější a také neklidnější. Úplňková doba symbolizuje především plnost, hojnost a plodnost. A my „žádáme“ o dostatek všeho, co potřebujeme ke spokojenému životu nejen pro sebe, ale i pro ostatní, přírodu a vše, co nás obklopuje. Přivoláváme zdraví, sílu i lásku.

Magické dny pro vaše znamení

Ti z vás, kteří chcete do svého života přilákat změny, štěstí a pozitivnější období, můžete trochu „čarovat“ ve dnech, kdy je lunární cyklus ve vašem znamení, tehdy je nejvyšší potenciál ke změnám.

Novoluní ve znamení Vah – 13. října 2015

Myslíme na stabilitu a jistoty v našem životě. Snažíme se energii svých myšlenek směřovat na prosperitu, udržení, ale i vytvoření nových finančních toků. Nápady pro vhodné obchody a investice, soustředíme se na rovnováhu a odpovědnost.

Úplněk ve znamení Vah – 4. dubna 2015

Napomáhá k nalezení klidu, vyrovnanosti a také správné cesty. Můžeme plánovat budoucnost a hledat nejsnadnější cestu k úspěchu, ať již pracovnímu, nebo také finančnímu. Posiluje vědomí sounáležitosti s přírodou a ostatními lidmi.

Článek

Berani jsou lidé narození mezi 21. březnem a 20. dubnem Foto:

Velký horoskop na rok 2015: 1.díl - BERAN

Šťastnější bude pro Berany první polovina roku, ale planety mu budou nakloněny i v půlce druhé. Pozor na stres a zbytečně vyřčená slova, která již nelze vzít zpátky.

Článek

Býci jsou lidé narození mezi 21. dubnem a 20. květnem Foto:

Velký horoskop na rok 2015: 2.díl - BÝK

Nejlepším časem v roce bude pro Býky jaro, kdy se jejich životní plány mohou stát skutečností. Napjatější období pak přijde v listopadu a prosinci.

 

Článek

Blíženci jsou lidé narození mezi 21. květnem a 21. červnem Foto:

Velký horoskop na rok 2015: 3.díl - BLÍŽENCI

Tento rok Blížence prověří, hlavně pokud jde o jejich schopnost tolerance a přizpůsobivosti. Mohou také častěji stát na "křižovatkách" lásky. Štěstí v oblasti financí se...

Článek

Raci jsou lidé narození mezi 22. červnem a 22. červencem Foto:

Velký horoskop na rok 2015: 4.díl - RAK

Pro Raky to nebude žádný zlomový rok, ale ti, kteří na sobě zapracují, se mohou hodně posunout dopředu. Na vrcholu lásky budou v době letních měsíců. V oblasti zdraví by...

 

Článek

Lvi jsou lidé narození mezi 23. červencem a 22. srpnem Foto:

Velký horoskop na rok 2015: 5.díl - LEV

Lvi mohou v tomto roce mnohé dokázat, pokud budou důslední. Důležité je udělat si čas na rodinu. Na nedostatek práce si nebudou moci stěžovat. Pro jakékoli změny v oblasti...

Článek

Panny jsou lidé narození mezi 23. srpnem a 22. zářím Foto:

Velký horoskop na rok 2015: 6.díl - PANNA

Panny čeká skvělý start do nového roku a mohou se spolehnout na podporu planet. Ten, kdo o to stojí a je připraven, může zažít opravdu velké změny v osobním životě. Panny...

 

 

 

 

 

 

Horoskopy 2017

reklama

reklama