reklama

Velký horoskop na rok 2015: 8.díl - ŠTÍR

Štíři jsou lidé narození mezi 23. říjnem a 21. listopadem Foto:
Štíři jsou lidé narození mezi 23. říjnem a 21. listopadem
Foto: Thinkstock

Štíři si mohou po náročném roce 2014 konečně trochu oddechnout a dovršit to, co v minulosti tak trochu odložili. Nejlepší doba pro ně nastane počátkem listopadu a pokud jde o lásku, nejslibnějším měsícem bude prosinec.

Štír je vodní znamení a jeho planetou je Pluto.

Jací jsou Štíři?

O Štírech se často hovoří v souvislosti s podvědomím a vším, co je tajemné a zvláštní. Bývají zajímaví, přitahují své okolí, protože dokážou do prostoru vysílat vzrušivé vibrace. A to nejen na fyzické úrovni. Svým chováním a projevy dovedou ostatní i dráždit. Většinou nikdo nezůstává k těmto zrozencům lhostejný, buď je přijímá a obdivuje nebo naopak. Problémem všech vodních znamení je jejich silná emocionalita, s kterou si často neumějí poradit ani zpracovat různá ublížení, třeba i pomyslná, která se pak táhnou jako červená nit jejich životem. Lidé narození v tomto znamení mají ale největší možnost v životě povyrůst a změnit se. Může u nich nastat tzv. velká transformace, mívají také velkou dávku intuice a vhledu do duchovních oblastí a duchovního života. V rovině vztahů, ať již přátelských, nebo partnerských, bývají pro druhé tvrdým oříškem, jsou podezřívaví a než vás po různých zkouškách a prověrkách přijmou „za své“ může to trvat dlouho. Mívají nepochopitelné změny nálad, často se urazí nebo se svým okolím bojují a mají vášnivé reakce na zcela běžné situace. Toto znamení má za úkol pochopit podstatu smyslu života, naučit se neulpívat a umět odpouštět, nevázat se na nic a na nikoho.

Štír – muž

Tento pán je pro ženy velmi přitažlivý, ale hned na úvod je nutné říci, že partnerství s ním není procházkou růžovým sadem. Je to dáno jeho složitou povahou a také jinovou podstatou (je to ženské znamení). V jeho podvědomí se odehrávají stále vnitřní boje, je zranitelný a citlivý, což za žádných okolností nechce přiznat. Proto potřebuje velmi empatickou partnerku, kterou může najít mezi ženami stejného vodního elementu, jako jsou Račice, Ryby a ženy narozené ve stejném znamení Štíra.

Štír – žena

I tato dívka nebo žena může působit na první pohled jako klidná mořská hladina, ale na dně oceánu citů se odehrávají neustálé bouře. I když nemusí být klasicky krásná, na muže působí velmi silně její sex-appeal. Má dostatek energie a dokáže si nejen vyhlédnout, ale i získat muže svého srdce. Tyto ženy mívají složitou povahu, jsou bojovné a neumějí odpouštět. Partnerství se ženou Štírem bývá náročné a ustojí ho jen partner, který je silnou osobností a má dostatek tolerance a nadhledu.

Štír v roce 2015

Možná, že nejste zcela spokojeni s bilancí loňského roku. V letošním roce můžete mnohé napravit, vliv planety Saturn pominul a vy si můžete oddechnout. Hned v lednu vám bude pomáhat pozitivní vliv Marsu a Venuše v přátelském vodním znamení Ryb. Vaše znamení je vybaveno skvělou intuicí a také cílevědomostí, proto můžete plány, které jste v minulosti tak trochu odložili, dovršit. Vhodnou dobou ke změnám může být období počátku února, kdy jsou na vaší straně hvězdní pomocníci. V první polovině března máte na své straně planetu Merkur, který vám vnukne zajímavé nápady, nové kontakty a možnosti uplatnění. V červenci čekejte podporu planety Mars v Rybách, který vám dodá sílu a odvahu k řešení věcí, jež jste odkládali nebo nechtěli řešit. Vyčkejte s většími plány na nejlepší dobu, která nastane počátkem listopadu, kdy Merkur vstoupí do vašeho znamení a vám se otevřou nové pracovní nebo obchodní možnosti. Závěr roku, zvláště pak prosinec, může přinést příjemné překvapení v podobě zlepšení vztahů s partnerem a urovnání nedorozumění v rodině, lásce, ale i v oblasti přátelské a pracovní.

Štír a láska

Hned počátek roku vám může přinést nejedno překvapení, možná jste se při bujarých silvestrových oslavách seznámili s někým zajímavým a oboustranný zájem i přízeň trvá. Odložte svoji příslovečnou nedůvěřivost a oddejte se naplno lásce – i když nemusí jít o vztah na celý život, milostné jiskření a sympatie vás určitě nabijí dobrou náladou a sebevědomím, pomáhat vám bude Venuše ve znamení Ryb. V májovém měsíci můžete uvítat novou lásku nebo také oživení vašeho partnerství. Záleží i na vás, jak se budete ke svému miláčkovi chovat, protože pravdou je, že partner odráží vždy naše nálady stejně jako zrcadlo. V tomto období můžete potkat i řadu zajímavých lidí, navázat kontakty, které vám pomohou i v oblasti práce a kariéry a mohou vás nasměrovat k uvědomění si, co opravdu chcete. Nejslibnějším měsícem roku je prosinec, kdy je Venuše ve vašem znamení. Budete se cítit výborně a do svého okolí můžete vyzařovat velmi pozitivní a vzrušující vibrace – ostatní zcela okouzlíte…

Štír a zdraví

Psychická nepohoda a stresy se vašemu znamení promítají ve zvýšené formě do zdravotních potíží. Proto se snažte nejednat pod vládou emocí a také hněvu. Důležité pro vás je „vybití“ nahromaděné negativní energie pohybem, prospěje vám i plavání a v neposlední řadě láskyplné objetí partnera. Největší problémy s vaší tělesnou schránkou mohou nastat v období předjaří, v březnu, ale i v dubnu, kdy vstupuje Slunce do znamení Býka – vaší opozice. Opravdu pozorní buďte od poloviny května, kdy planetární konstelace nevěští nic dobrého. Při stresových situacích, pracovních zátěžích, ale i domácích neshodách si můžete přivodit úraz, proto myslete na to, že klidná mysl je půl zdraví. Tvrdí se, že většina nemocí je psychosomatického původu a naše psychika velmi ovlivňuje stav našeho zdraví. Preventivně dodávejte tělu vitamíny, které budou potřeba zvláště v podzimních sychravých dnech. V případě, že přece jen podlehnete bacilům, sáhněte raději po zelené lékárně. Koncem listopadu i během prosince mohou zvláště dříve narození Štíři mít problémy v oblasti kolenou a pohybového aparátu, v případě potíží navštivte odborníky a dbejte na jejich rady tak, aby závěr roku pro vás mohl být příjemný, bez zbytečných zdravotních komplikací a problémů.

Štír a kariéra a peníze

Potřebujete práci, která by v žádném případě nebyla jednotvárná; mnoho Štírů zajímá výzkum, objevování nových věcí. Práce, která přináší výzvu, ale i napětí. Komplikovanější se z pohledu hvězd jeví první polovina roku. Rozjezd bude pomalý, od konce ledna a téměř po celý únor může podpořit vaši energii Mars a Venuše ve znamení Ryb. Pozitivní bude i vstup Merkura do Ryb, jeho tranzit trvá od 14. 3. do konce března, v této době byste měli přehodnotit svoje postoje a popovídat si se svými kolegy a také s nadřízenými – v případě problému jistě najdete dobré řešení. Další příhodnou dobou pro posun je období léta, kdy vstoupí Merkur do znamení Raka 9.–23. 7., atmosféra na pracovišti se uklidní, nejen proto, že je doba dovolených, ale pomohou vám také příznivé aspekty planet. Stojíte-li o zásadní změny ve svém profesním životě, určitě s rozhodováním počkejte na listopad, kdy vaše úvahy, ale i činy budou podpořeny silou planet ve vašem znamení a můžete také získat zajímavé informace i nabídky. Závěr roku by neměl přinést žádná nepříjemná překvapení.

 Nejúspěšnější den pro vás je úterý, které je pod vlivem Marsu, proto plánujte důležitou činnost nebo rozhodnutí na tento den. Budete mít dostatek psychických i fyzických sil a dokážete svoji vůli a energii směřovat jasným směrem.

Sport a relax

Protože Štír je vodní znamení, jsou pro něj vhodné všechny relaxace a sporty vodního typu – plavání atd. Také je mu dobře při lyžování – pravidelný běh na běžkách, ale i zátěžové a vytrvalostní tréninky, rychlá chůze a běh, triatlon. Pro zklidnění nervové soustavy také různá uvolňovací cvičení na základě jógy atd. A v neposlední řadě erotické hrátky, protože toto znamení je velmi vášnivé a sex a erotika pomáhá k uvolnění.

Byliny

Pro Štíra je výborný kostival, kontryhel, zlatobýl, diviznový kořen, rozmarýn lékařský. A také řebříček, mochna husí, třezalka tečkovaná, brutnák lékařský, dobromysl, meduňka lékařská, vřes obecný, chmel a kozlík lékařský.

Vhodná strava

Nejvhodnější je pro Štíry listová zelenina, ořechy a semena, jídla bohatá na vitamín C – červené papriky a zelí. Pro masožravější typy je to drůbež a vesměs všechny typy ryb, sladkovodní i mořské, i ty tučnější. Dále ředkev, pórek, cibule, česnek, fíky, ředkvičky. Méně vhodné jsou mléčné výrobky, protože zahleňují organismus. Doporučit lze jen light sýry a méně tučné sladké tvarohy místo moučníku. Štíři by také neměli zatěžovat trávicí soustavu těžkými smaženými jídly a místo tučných smetanových omáček volit jejich lehčí náhradu s přidáním kefíru nebo nízkotučného jogurtu. Jídelníček mohou vylepšit kořením – paprikou, libečkem, koprem nebo koriandrem atd.

Lunární cykly

Luna a magie k sobě patří již odedávna, Luna je známa pod mnoha jmény, uctívala ji a uctívá řada různých kultur po celém světě. Fáze Luny symbolizovaly tajemství životních cyklů.

Novoluní

Novoluní – při tomto období se Luna dostává před Slunce, a tak se nacházejí ve stejném znamení a Lunu v noci nevidíme. Je to také zatěžující fáze pro organismus, často se v tomto období doporučují půsty. Novoluní je také počátkem nových cyklů a je to vhodná doba pro „přivolání“ nových životních příležitostí a změn, pro uzdravující změny a realizaci plánů v nadcházejícím období. Je to i čas pro rozjímání a ztišení.

Úplněk

Při úplňku stojí Země mezi Sluncem a Lunou, dá se říci, že v této době na ni působí dvě protikladné síly. Víme, že u citlivějších jedinců se tento čas může negativně odrážet v psychice, způsobovat nespavost nebo horší soustředění. Býváme zranitelnější a také neklidnější. Úplňková doba symbolizuje především plnost, hojnost a plodnost. A my „žádáme“ o dostatek všeho, co potřebujeme ke spokojenému životu nejen pro sebe, ale i pro ostatní, přírodu a vše, co nás obklopuje. Přivoláváme zdraví, sílu i lásku.

Magické dny pro vaše znamení

Ti z vás, kteří chcete do svého života přilákat změny, štěstí a pozitivnější období, můžete trochu „čarovat“ ve dnech, kdy je lunární cyklus ve vašem znamení, tehdy je nejvyšší potenciál ke změnám.

Novoluní ve znamení Štíra – 11. listopadu 2015

Myslíme na svoji regeneraci, uzdravení a také napravení křivd a ublížení druhým. Prosíme o moudrost, posilujeme svoje volní vlastnosti, soustředíme se na odvahu a touhu měnit svůj život v oblastech, které nám nevyhovují.

Úplněk ve znamení Štíra – 4. května 2015

Zaměříme svou pozornost na osobní růst, zrušení negativních vzorců a jednání. Na oživení našich zájmů a aktivit, které pomáhají nejen nám, ale i celku. Hledáme správný směr, prosíme o nové informace a vhledy.

Článek

Berani jsou lidé narození mezi 21. březnem a 20. dubnem Foto:

Velký horoskop na rok 2015: 1.díl - BERAN

Šťastnější bude pro Berany první polovina roku, ale planety mu budou nakloněny i v půlce druhé. Pozor na stres a zbytečně vyřčená slova, která již nelze vzít zpátky.

Článek

Býci jsou lidé narození mezi 21. dubnem a 20. květnem Foto:

Velký horoskop na rok 2015: 2.díl - BÝK

Nejlepším časem v roce bude pro Býky jaro, kdy se jejich životní plány mohou stát skutečností. Napjatější období pak přijde v listopadu a prosinci.

 

Článek

Blíženci jsou lidé narození mezi 21. květnem a 21. červnem Foto:

Velký horoskop na rok 2015: 3.díl - BLÍŽENCI

Tento rok Blížence prověří, hlavně pokud jde o jejich schopnost tolerance a přizpůsobivosti. Mohou také častěji stát na "křižovatkách" lásky. Štěstí v oblasti financí se...

Článek

Raci jsou lidé narození mezi 22. červnem a 22. červencem Foto:

Velký horoskop na rok 2015: 4.díl - RAK

Pro Raky to nebude žádný zlomový rok, ale ti, kteří na sobě zapracují, se mohou hodně posunout dopředu. Na vrcholu lásky budou v době letních měsíců. V oblasti zdraví by...

 

Článek

Lvi jsou lidé narození mezi 23. červencem a 22. srpnem Foto:

Velký horoskop na rok 2015: 5.díl - LEV

Lvi mohou v tomto roce mnohé dokázat, pokud budou důslední. Důležité je udělat si čas na rodinu. Na nedostatek práce si nebudou moci stěžovat. Pro jakékoli změny v oblasti...

Článek

Panny jsou lidé narození mezi 23. srpnem a 22. zářím Foto:

Velký horoskop na rok 2015: 6.díl - PANNA

Panny čeká skvělý start do nového roku a mohou se spolehnout na podporu planet. Ten, kdo o to stojí a je připraven, může zažít opravdu velké změny v osobním životě. Panny...

 

Článek

Váhy jsou lidé narození mezi 23. zářím a 22. říjnem Foto:

Velký horoskop na rok 2015: 7.díl - VÁHY

Váhám se bude hned začátkem roku dařit ve všech mezilidských vztazích. Rok 2015 ale prověří stálost a vážnost jejich milostných i rodinných vztahů. Vétě jim prospěje delší...

 

 

 

 

 

Horoskopy 2017

reklama

reklama