reklama

Víkend nabídne první výlovy rybníků, tradiční posvícení i Velkou pardubickou

Nejstarší a nejtěžší kontinentální steeplechase cross country Velká pardubická letos vstupuje již do 124. ročníku Foto:
Nejstarší a nejtěžší kontinentální steeplechase cross country Velká pardubická letos vstupuje již do 124. ročníku
Foto: kudyznudy.cz

Hledáte inspiraci, kam vyrazit o víkendu na hezký výlet? Babí léto je v plném proudu a na výběr je spousta zajímavých akcí.

Vyrazte na podzimní jarmarky a posvícení

Posvícení je hlavně o jídle, pití a zábavě a nejinak tomu bude i na 21. ročníku Břevnovského posvícení, které letos připadne na 9. až 12. října. Pouť, která tradičně trvá od čtvrtka do neděle a každý večer končí bohatým ohňostrojem, je skutečnou zábavou pro všechny. Tradicí posvícení nabídne i řadu rozmanitých vystoupení kejklířů, žongléřů, souborů i krajanských orchestrů a hlavně staročeský jarmark, kde si na své rozhodně přijdou gurmáni. Nabízet se budou porcované husy, břevnovské posvícenské koláče, burčák, uzenářské a kulinářské speciality, české pivo a moravské víno i medovina.

Bavit se budete v sobotu a v neděli na Havelském posvícení v Radotíně. Potěší vás staročeský jarmark, šermíři, divadlo, kejklíři, uslyšíte vystoupení kapel a zpěváků: Baromantika a Lenka Dusilová, Laura a její tygři, Vladimír Mišík a Třehusk. Vypravíte se na pravé posvícenské pochoutky – pečené husy a kachny, správně doplněné o knedlík a zelí.

Na Kačině máte možnost prohlédnout si zámek v empírovém stylu a výjimečně i zámeckou konírnu Foto: kudyznudy.czNa Kačině máte možnost prohlédnout si zámek v empírovém stylu a výjimečně i zámeckou konírnuFoto: kudyznudy.cz

Tradiční zámecké slavnosti s Hubertovou jízdou zámeckou oborou se konají na zámku Kačina na Kutnohorsku v sobotu. Zabaví vás tržiště s řemesly, hudba, koňský program, westernová show, výstava zbraní, modely a veteráni, kovárna, pohádky, výstavy a mnoho dalšího. Během akce si můžete prohlédnout empírový zámek a mimořádně i zámeckou konírnu.

Také Kokořínský jarmark nabídne v sobotu na Mělnicku ukázky tradičních řemesel a různé ochutnávky. Od 10.00 se zaplní Kokořínský důl stánky se šperky, obrázky, keramikou, sladkostmi a sýry. Přijede keramik, sklář, košíkář, řezbář, dráteník, kovář i kartářka. Přepravu mezi Kokořínským dolem a hradem zajistí nejen pro děti výletní vláček Kokořík.

Na Křivoklátě se můžete vrátit o několik staletí zpět

Prostranství hradu Křivoklát na Rakovnicku o víkendu ožije středověkem. Kromě profesionálních šermířů Merlet uvidíte na tradičním podzimním Křivoklání i scénicko-kaskadérskou společnost Maledictus. Šumperský soubor Barbaři přinese neotřelý pohled na husitské hnutí. Středověkou hudbu v podání souboru Krless netřeba blíže představovat, protože návštěvníci hradu Křivoklátu ji dobře znají. Vyznavače keltského trash folku určitě potěší skupina Vintage Wine. Na jubilejní 20. Křivoklání se můžou těšit i malí návštěvníci hradu. Připravena je pro ně Rytířská stezka odvahy s několika stanovišti, na nichž budou děti plnit rozličné úkoly, které středověká pacholata musela zvládnout. Pořadatelé samozřejmě nezapomenou malé hrdiny odměnit. Kdo se na stezku nebude cítit, může se podívat na představení dětského divadla eMILLIon z Jihlavy.

Na Křivoklání uvidíte souboje těch nejlepších profesionálních šermířů Foto: kudyznudy.czNa Křivoklání uvidíte souboje těch nejlepších profesionálních šermířůFoto: kudyznudy.cz

Ke Křivoklání patří neodmyslitelně také jarmark. Ani ten nebude letos v programu chybět. Vyzkoušet si můžete střelbu z luku či kuše a další rytířské disciplíny. V několika tavernách je možné ochutnat teplou medovinu, svařené víno, domácí slivovici, opékanou slaninu, buřty, placky a turecký med. České dráhy vypraví v sobotu nostalgický vlak z Prahy. Akce se koná mezi 10.00 a 18.00.

Pro návštěvníky výlovu budou připraveny rybí speciality z Třeboňského kapra a dalších sladkovodních ryb Foto: kudyznudy.czPro návštěvníky výlovu budou připraveny rybí speciality z Třeboňského kapra a dalších sladkovodních rybFoto: kudyznudy.cz

Začíná doba výlovů: Vypravte se na výlov rybníka Rožmberk

Tak jako sníh a mráz patří k zimě, tak výlovy rybníků patří k podzimu. Vůně bahna, grogu či svařeného vína, rybářské sítě plné ryb a praktické ukázky rybářského řemesla dělají z výlovů vděčný divácký zážitek. Zažijte atmosféru výlovu na vlastní kůži. Největší český rybník Rožmberk ležící u Třeboně vydá své bohatství o tomto víkendu. Rybářství Třeboň na výlovu předvede zátahy a výlovy. Výlov začíná kolem 7.00. Ochutnáte rybí speciality z Třeboňského kapra a dalších ryb, víno, burčák a pivo Bohemia Regent. Připraven bude i doprovodný program.

Do Pardubic nejen na koně

Jeden z nejtěžších dostihových závodů v Evropě odstartuje v neděli 12. října. Velká pardubická, sportovní událost s nejdelší tradicí na našem území, letos oslaví 140 let od prvního startu.

 Ani letos nebude na startu Velké pardubické chybět ostřílený žokej Josef Váňa s koněm Tiumenem Foto: kudyznudy.czAni letos nebude na startu Velké pardubické chybět ostřílený žokej Josef Váňa s koněm TiumenemFoto: kudyznudy.cz

A na co se můžete těšit? Chybět v Pardubicích rozhodně nebude nejúspěšnější žokej a trenér v historii závodu Josef Váňa. Na startu se objeví hned několik koní, kteří závodí pod jeho vedením. Vstříc nemilosrdné třicítce překážek se vydá i nejstarší kůň startovní listiny Tiumen, na němž právě Váňa Velkou pardubickou vyhrál v letech 2009 až 2011. Síly s ním poměří o rok mladší vítězka posledních dvou ročníků Orphee de Blins, klisna nesoucí žokeje Jana Faltejska. Do hlavního dostihu se kvalifikovali také Nikas a Klaus, kteří v loňském ročníku obsadili druhé a třetí místo. Do závodu vyrazí i jediná žena, Martina Růžičková, která se jistě pokusí přiblížit úspěchu jediné vítězky Velké pardubické Laty Brandisové.

 Setkání veteránů bude součástí tradičních podzimních slavností v Pardubicích Foto: kudyznudy.czSetkání veteránů bude součástí tradičních podzimních slavností v PardubicíchFoto: kudyznudy.cz

Pardubice budou žít od čtvrtka do neděle nejen Velkou pardubickou ale i tradičními podzimními slavnostmi. Bohatý program zaplní historické jádro města, zámek nebo kulturní dům v Hronovické. Od pátku do neděle se těšte na Pernštýnské tržiště, v sobotu a v neděli na Dny medu, proběhne běh Terryho Foxe, setkání veteránů, koncerty, dětské odpoledne nebo lampionový průvod.

 

Zdroj:kudyznudy.cz

Nejlepší začátek výletu? Kudyznudy.cz! Vybírejte z tisíců turistických tipů a objevujte Česko.

Horoskopy 2017

reklama

reklama