reklama

Vyrobte si: Domácí bezinkový sirup a limonáda se šalvějí

Dobrota z darů přírody Foto:
Dobrota z darů přírody
Foto: Marek Bartoš

Sedíte na zahradě, sluníčko svítí a vy popíjíte doma vyrobenou voňavou limonádu. Tomu se říká RÁJ.

Spousta skvělých receptů vznikla proto, že byl někdo mlsný. A třeba ani nebyl vášnivý kuchař. Tak jako Denisa Bartošová, autorka skvělé knihy s názvem Láskominy, která o sobě tvrdí, že je jen obyčejná ženská, která je jen mlsná jako koza a vaření bere jako další příležitost pro kreativní řádění.

A tak se vyřádila i při přípravě skvělého domácího sirupu, který si podle jejího receptu můžete připravit i vy:

 

 

Bezinkový sirup

Co budete potřebovat:

• 70 velkých květenství bezinky

• 3 l vody

• 2 kg cukru

• 100 g kyseliny citronové

Nasbírejte 70 kusů květenství bezinky, rozložte na noviny do stínu a nechte vylézt všechny broučky.

Dva litry vody svařte s kyselinou citronovou a nechte chladnout. Do zchladlého roztoku namočte čisté květy a nechte macerovat dvacet čtyři hodin.

Mezitím svařte litr vody s dvěma kilogramy cukru do hustého sirupu a opět nechte vychladnout. Bezinkový macerát slijte přes plátýnko a pečlivě z něho vymačkejte všechnu šťávu.

Oba studené nálevy slijte dohromady, promíchejte a plňte jimi pečlivě vymyté suché lahve. Uložte v chladu a temnu.

Pokud chcete mít jistotu, že se sirup nezkazí a vydrží opravdu dlouho, můžete přidat pomůcku ke konzervování, sorban sodný. Když ale budete během celého procesu udržovat dokonalou čistotu, není to nutné.

TIP:

Lahve a víčka umyjte saponátem a ještě několikrát propláchněte vroucí vodou. Čisté lahve pak vložte do trouby na 150 °C, dokud nevyschnou. Tím bezpečně zlikvidujete případné bakterie.

Bezinková limonáda

Co budete potřebovat:

• bezinkový sirup

• 2 limetky

• lístky šalvěje

• ledovou drť

• drobné ovoce

Sirup nalijte do džbánu, vhoďte omytou limetku nakrájenou na měsíčky, lístky šalvěje, ovoce a ledovou drť. Zalijte vodou. Dospělým můžete přidat bílý rum!

Dětem pro zábavu nachystejte misky s limetkou a ovocem zvlášť, ať si mohou svou limonádu namíchat podle chuti.

 

 

obalka_laskominy_velka Foto:

Recepty jsme pro vás vybrali z velmi úspěšné knihy Láskominy Denisy Bartošové – Jedlé i kreativní dárky a skvělé recepty na celý rok.

Denisa Bartošová je pověstnásvou kreativitou a nenechavýma rukama a její už druhá kniha by neměla chybět nikomu, komu není líno vdechnout dobrým nápadům život. Denisa vám pomocí podrobných postupů pomůže vytvořit věci, na které byste si sami možná netroufli, a to za pár chvil i za pár kaček! Nechte promluvit své tvořivé já a darujte blízkým nebo sami sobě ručně vyrobené láskominy!

Kniha Láskominy dokonce koncem května na soutěži kuchařských knih v čínském Yantai získala prvenství v kategorii „Nejzábavnější kniha roku“. Světové prvenství si Denisa Bartošová přivezla z Číny již jednou, v roce 2014, a to v kategorii „Design“ za svou první knihu Láska prochází kuchyní – uvařte, zabalte a věnujte jedlý dárek.

Knihu Láskominy vydalo nakladatelství Smart Press, mojelaskominy.cz

Mohlo by vám taky chutnat:

Článek

Nemáte chuť? Foto:

Super dezert na víkend: Jahodové tartaletky

Jestli v cukrárnách toužebně koukáte po krásně nazdobených sladkých košíčcích, kterým se vznešeně říká tartaletky, udělejte si je sami doma. A kolik chcete!

Článek

Tyhle koktejly vás jen tak pod stůl nesloží Foto:

Ještě hezčí víkend? S těmito drinky!

Pivo a víno jsou fajn, ale možná vás už přestávají bavit. Co si umíchat dobrý a osvěžující koktejl?

Horoskopy 2018

reklama

reklama