reklama

Vyrobte si domácí nanuky!

Nanuky všech barev! Foto:
Nanuky všech barev!

Chcete se v létě osvěžit zdravě a bez utrácení? Zkuste si vyrobit doma výborného nanuka z vlastní úrody.

Přinášíme vám tipy na nejlepší vybavení pro výrobu nanuků ze sezonního ovoce v domácích podmínkách. Odměnou za čekání a trochu námahy vám bude lahodné mlsání bez éček, chemických příchutí a hromady cukru.

Nejlepší možnost, jak si připravit doma chladivé občerstvení na horké dny, je zpracovat čerstvé ovoce nasbírané na vlastní zahradě. Samotné suroviny vás nic nestojí. Pokud navíc při výrobě použijete coby formičky na dřeň nebo sorbet vymyté kelímky od jogurtů a dřevěné tyčky z kupovaných nanuků, nemusíte utratit ani korunu.

K samotné výrobě klasických nanuků se hodí spíše plastová a gumová tvořítka. Na trhu jsou k dostání v různých tvarech i velikostech. Zejména formičky na stylová ovocná lízátka ocení nejen malé děti, ale i maminky, které chtějí mít přehled o tom, co jejich ratolesti konzumují. Pořizovací náklady nejsou vysoké. Rychlonanukovač vás vyjde cca na 800 Kč, základní sada tvořítek na nanuky na 60 až 400 korun.

Tvořítka na domácí nanuky!  Foto:

Nejen osvěžení, ale i hezký design nabízí tvořítka se speciální sadou nástrojů na vykrajování kousků ovoce. Domácího nanuka s jejich pomocí snadno proměníte v malé umělecké dílko se srdíčky a hvězdičkami. Hotové nanuky navíc můžete skladovat ve speciálních boxech, díky kterým zmražené ovoce nezmění chuť. Vychytávka zájemce vyjde na cca 800 Kč.

Kdo má raději klasickou zmrzlinu, může si pořídit zmrzlinovač. Ceny jsou ve srovnání s tvořítky vyšší. U kvalitnějších přístrojů se pohybují v rozmezí 1200 až 6000 korun podle vybavení a funkcí.

Víte že? Ačkoli led ochucený medem cucali již ve starém Egyptě a Řecku, na osvěžující vynález – led na kládě nebo chcete-li zmrzlinu na dřívku – si muselo lidstvo ještě dlouho počkat. Patentována byla až v roce 1921. První plně automatický rotační stroj, který zmrzlinu na špejli uměl vyrábět, byl sestrojen o patnáct let později. V pražském Laktosu se začaly nanuky průmyslově vyrábět v roce 1949. Jméno Nanuk (nebo také Nanuq) pochází inuitské mytologie a v překladu znamená polární medvěd.

 

Horoskopy 2018

reklama

reklama