reklama

Začít podnikat v 50 a více letech? A proč ne?

Vždy dobře naladěná Petra Janíčková

Padesátka je zejména v životě ženy tím nejlepší věkem, kdy začít podnikat! Děti jsou dospělé, zkušeností je hodně, tak hurá do toho!

Petra Janíčková založila portály www.pracenad50.cz a www.pracezeny.cz pro lidi nad 50 let, aby jim umožnila najít práci a pokračovat v kariéře i v pozdním věku. Součástí je i projekt INICIO 50, který pomáhá lidem v 50 a více letech v začátcích podnikání.

„Když jsem se rozhodla začít podnikat a propojit nabídku s poptávkou po zaměstnání pro osoby nad 50 let, inspiroval mě právě tatínek, který prohlásil: "Peťko, a co moje generace? Vždyť nám život nekončí v 60 a máme chuť pracovat!" řekla nám Petra Janíčková důvod, proč s projektem vůbec začala.

Článek

Děti jsou smysl mého života

Smysl života? Ivana (51) pracuje jako teta v Klokánku!

Dokážete si představit, že byste za prací dojížděli přes 300 kilometrů? Většina z nás patrně ne, ale pro Ivanu Mlčůchovou (51) je to běžná záležitost. Určitě to bude i ...

„Když můj tatínek ztratil práci v 59 letech, rozbrečela jsem se. Je to nesmírně houževnatý člověk plný energie. Práci se mu nedařilo půl roku najít. Poté, co jsme společně upravili životopis, kde již nefiguroval otcův věk, a který jsme zkrátili, práci našel. Nicméně dřel víkendy nepřerušovaně po dobu tří let a naprosto se vyčerpal. Nelíbilo se mi, jak se k němu zachoval zaměstnavatel, a začala jsem se bát, co bude s tatínkem, až odejde do důchodu,“ svěřila se a slíbila, že udělá všechno, aby lidem této generace pomohla.

„Rozhodla jsem se, že postavení žen a lidí nad 50 let v ČR změním. Udělám vše pro to, aby rodiny byly šťastnější, aby se jim vedlo ekonomicky lépe a aby zaměstnavatelé vnímali ženy a pracující nad 50 let toužící po pracovním poměru jako konkurenční výhodu. Vytvoříme hnutí, které změní doposud zažitý patriarchální model rodiny a pohled na pracující i v pozdním věku.“

Zajímá vás, jak projekt funguje a jak se do něj můžete zapojit? Podívejte se na:

www.pracenad50.cz

Kdo z nich je na trhu práce nejvíc diskriminován Foto: thinkstock.com

Kdo z nich je na trhu práce nejvíc diskriminován? Foto: thinkstock.com

 

Jaké je postavení starších lidí na pracovním trhu ČR?

• V roce 2011 bylo 32 % nezaměstnaných nad 50 let, v roce 2000 jich bylo 15 %

• Věk 60–64 let – pracuje pouze 20 % seniorů, v EU 30 % (žen pouze 13 % v ČR)

Článek

Co takhle strávit ROK JINAK?

Pracujte rok jinak: s nadšením pro neziskovku, ale za byznysový plat

Odborníci z byznysu mají příležitost opustit zajeté koleje a dát své kariéře nový náboj a směr.

 

 

Horoskopy 2016

reklama

reklama