reklama

Zázračný citron – zlepšuje spánek, snižuje krevní tlak a mnoho dalšího

Mít po ruce citron se rozhodně vyplatí Foto:
Mít po ruce citron se rozhodně vyplatí
Foto: istock.com

Všichni víme, že citron je skvělý pro naše zdraví, protože obsahuje hodně vitaminu C. Také víme, že pít po ránu vodu s citronem je skvělé pro náš metabolismus a že pomocí citronu dokážeme uklidit prakticky celý byt.

Ale citron dokáže ještě víc! Přesvědčte se sami:

Citron vám zlepší kvalitu spánku

Citrusová vůně zklidňuje nervový systém, snižuje úzkost a pomáhá mírnit napětí. Máte problémy se spánkem? Vyzkoušejte citronový olej v aromalampě nebo bohatě postačí, když položíte půlku citronu na noční stolek.

Vaše soustředěnost a koncentrace se výrazně zlepší

Citron má i další pozitivní vlastnost – jeho vůně zbystřuje smysly a díky ní se dokážete lépe soustředit. Také má velmi dobrý vliv na paměť. Dejte si na pracovní stůl kousek citronu a uvidíte sami. Stejný pokus provedli japonští vědci a výsledky mluvily naprosto jasně.

Nebudete mít deprese

Citronový esenciální olej je osvědčeným receptem proti depresi a úzkosti. Pokud máte sklon ke smutným náladám, vyzkoušejte to. Pokud nepomůže obyčejný citron, zkuste usušit citronovou kůru a naaranžovat ji do misky. Nejenže dobře vypadá, ale pomůže to i vaší psychice.

Vyčistí vzduch

Citron nejen krásně voní, ale má také antibakteriální účinky. Kápněte trochu citronového oleje do aromalampy a během chvilky budete mít doma krásně pročištěný vzduch. Prima tip: vyzkoušejte tento trik, pokud je někdo u vás doma nebo v kanceláři nemocný. Snížíte tím výrazně riziko nákazy.

Snižuje krevní tlak

Vysoký krevní tlak trápí mnoho lidí a i zde může pomoci citron. Je prokázáno, že citronová vůně tlak snižuje. To stojí za vyzkoušení, ne?

Odpuzuje hmyz

Mravenci, mouchy, komáři a další obtěžující hmyz se s největší pravděpodobností nebude zdržovat v domě, kde to voní po citronu. Pro ještě větší účinek, zapíchejte do půlky citronu hřebíčky. Nejenže se vyhnete chemickým repelentům, ale ještě ušetříte.

Kde a jak ještě využít citron? Inspirujte se:

Článek

A funguje to i na pomeranče! Foto:

Proč by měl každý citron projít před použitím mikrovlnnou troubou?

Máme pro vás překvapivě jednoduché, ale geniální řešení.

autor: Martina Hrušková

Horoskopy 2018

reklama

reklama