reklama

ZÁZRAK: Dvě holčičky z jednovaječných trojčat byly rozděleny při náročné operaci

Srostlé holčičky se narodily spolu s další holčičkou jako trojčata  Foto:
Srostlé holčičky se narodily spolu s další holčičkou jako trojčata
Foto: Hernandes Torres/Facebook

Po téměř 11 měsících života byly tyto srostlé holčičky konečně rozděleny. K úspěšnému zákroku došlo v nemocnici v americkém Texasu v půlce dubna.

Ximena, Scarlett a Catalina Hernandez-Torres se narodily loni v květnu jako jednovaječná trojčata. Ximena a Scarlett měly ovšem společného více než jen plodový vak. Narodily se srostlé v oblasti pánve se společným tračníkem, dělohou a vaječníky. Močový měchýř měla sice každá vlastní, ale ten Ximenin byl napojený na ledviny Scarlett a opačně. Něco takového se opravdu nestává často. Podle odborníků je pravděpodobnost, že se narodí trojčata, přičemž dvě z nich jsou srostlá, jedna ku padesáti milionům!

Pár hodin po porodu byly srostlé holčičky přepraveny do nemocnice v Texasu, kde se lékaři od té doby připravovali na jejich rozdělení.

Dlouho plánovaná operace začala ráno v úterý 12. dubna a trvala 15 hodin, i když samotné rozdělení holčiček zabralo podle lékářů hodin jen pár. Vyžádala si účast 9 chirurgů a zapojení týmu více než 50 odborníků. Lékaři v přípravě nic nepodcenili. Operaci si před tím několikrát nacvičili a na zkoušku vyrobili i 3-D modely orgánů holčiček.

 

Zákrok podle chirurgů proběhl nad očekávání dobře. Ximena sice druhý den po rozdělení musela na další operaci kvůli problémům s ledvinou, její stav se ale podařilo stabilizovat a dobře si vede i její sestra Scarlett, která v době druhé operace své sestry spokojeně dřímala.

Po rozdělení jsou už holčičky opravdu tři. Foto:                                                                                                  Foto: Hernandes Torres/Facebook

 

„Cítím ohromnou úlevu. Potom, co jsme se celý den a noc nervovali a nemysleli na nic jiného než na to, jak to dopadne, jsme nevýslovně šťastní,“ prohlásil po zákroku otec trojčat Raul Torres. „Od začátku jsme měli k lékářům plnou důvěru a věděli, že se jim to podaří.“

Podívejte se, co všechno malé holčičky za svůj krátký život dosud prožily: 

Maminka Silvia Hernadez (23 let) se o tom, že čeká trojčata, z čehož dvě jsou srostlá, dozvěděla ve třetím měsíci těhotenství. Foto:

 

Michaela Kovářová

Článek

Holčičky už žijí odděleně Foto:

11 dojemných fotografií: Siamská dvojčátka před a po operaci!

Tyto malé holčičky, Maria Clara a Maria Eduarda, jsou staré pouhé čtyři měsíce a právě podstoupily separační operaci v Goianii v Brazílii.

Článek

Thomas se narodil ve 23. týdnu těhotenství Foto:

DOJEMNÁ GALERIE: Před a po. Předčasně narozené děti

Je důležité, kdy se miminko narodí. Protože předčasně narozené děti mohou čelit různým obtížím celý svůj život a někdy i každodenně zdolávat bitvu s osudem.

Článek

Malinká J'Zyra Thompson Foto:

Tragická smrt batolete! Sourozenci upekli sestřičku v troubě!

Nezodpovědná matka nechala své čtyři děti samotné doma a dopadlo to strašlivě!


Horoskopy 2018

reklama

reklama