reklama

« Všechny horoskopy
zvěrokruh s pozadim čínský - kohout Foto: 1957, 1969, 1981, 1993, 2005 ... Charakteristika znamení »

Kohout v roce 2018

Nadcházející období roku Psa přináší Kohoutům menší možnosti než v loňském roce jejich vlády. Více pozornosti by měli věnovat již rozpracovaným projektům a věcem, které dali do pohybu. Důležitou kapitolou bude také jejich společenský život, který by měl být pro Kohouty v tomto roce velmi rušný.

Ročníky 1909, 1921, 1933, 1945, 1957, 1969, 1981, 1993, 2005, 2017

Odpovídá astrologickému znamení Panny

měsíc jeho vlády: září

hodina jeho vlivu: 17–19

Lidé narození ve znamení Kohouta usilují o vedoucí postavení, ale spíše než touha po materiálním bohatství je k tomu vede pocit, že to tak má být, a díky své píli to většinou dokážou. Tito jedinci bývají střízliví a konzervativní, chybí jim uvolněnost, protože jsou opatrní a kritičtí. Bývají pyšní a sami se sebou spokojení a ne vždy vycházejí dobře s okolím. Jsou to nadaní řečníci a diskutéři, usilovně studují, protože nesnesou, aby je někdo považoval za nevzdělance. Dovedou rychle sbírat a využívat informace a právě tato schopnost bývá hlavním zdrojem jejich úspěchu. Snaží se své emoce držet pod kontrolou, avšak ve chvílích zklamání mohou vybuchnout, a bývají tak pokládáni za přehnaně kritické a popudlivé osobnosti. Uvažují rychle, někdy mluví bez ohledu na možné důsledky, vytvářejí si tak nepřátele. Ve svém nitru jsou sice citově založení, touží po lásce a přátelství, ale ne vždy se jim je podaří získat, protože se chovají často sobecky a u ostatních tím vzbuzuji značnou nelibost.

Rozdělení podle ročních elementů:

Vodní kohout 1933, 1993

Tento typ Kohouta bývá starostlivý a soucitný vůči druhým, většinou se angažuje ve veřejném životě, pracuje v sociální nebo zdravotní a někdy i v politické sféře. Dokáže dobře spolupracovat s ostatními, je komunikativní a inteligentní, má také dar humoru a ostatní si ho váží.

Dřevěný kohout 1945, 2005

Kohout s elementem dřeva je velmi otevřený a sdílný. Má mnoho koníčků a zájmů, je proto stále na cestách, jeho kreativní povaha mu nedovolí odpočívat. Ostatním lidem se může zdát tak trochu výstřední, může to být jeho pravdomluvností, která někdy hraničí až s drzostí.

Ohnivý kohout 1957

Zástupce ohnivého živlu má rád dramata, která také ve svém okolí vytváří. Může být úspěšný, když zvládne svoji bojovnou vůdcovskou povahu. Většinou nehledí na názory druhých, proto není příliš oblíbený, často může být osamělý a cítit, že ostatní lidé se ho straní.

Zemní kohout 1969

Zde se rodí velcí pracanti, odhodlaní lidé, kteří si stanovují většinou vysoké životní a profesní cíle. Bývají velmi inteligentní a také vytrvalí, takže se jim daří jak v pracovní, tak i osobní oblasti. Většinou se věnují financím, ekonomice a obchodu, kde jsou uznávanými odborníky.

Kovový kohout 1921, 1981

Kovový element těmto lidem dodává tvrdost a jasné zaměření. Jsou to většinou velmi nároční lidé, a to jak na sebe, tak i na své okolí. Chyby ostatním netolerují a těžko se smiřují s vlastními prohrami, čímž si zbytečně komplikují život. I v soukromí vůči svým blízkým bývají málo trpěliví a tolerantní.

Kohout v roce 2018

V roce Psa pro vás nastává určitě klidnější období, můžete si vydechnout a také dobře zúročit to, co jste zaseli v loňském roce svojí vlády. Nové, zajímavé nabídky mohou přicházet v oblasti profese a kariéry, bude však nutno včas reagovat. Také v oblasti financí by se vám mělo dařit, důležité ovšem bude sledovat i výdaje. Zajímat vás může i oblast informací a vzdělávání, dařit se vám bude i při různých zkouškách a konkurzech. Samostatnou kapitolou je také společenský život, který by měl být v tomto roce pro vás velmi rušný. Nesmíte však zapomínat ani na své nejbližší, partnera, rodinu i přátele. Čeká vás zajímavý rok plný výzev a nových možností ve všech oblastech.

Práce

Tento rok je pro vás ve znamení úspěchu, zvláště pak pro ty, kteří pilně pracovali na svém pracovním vzestupu. Důležité pro vás bude, abyste své myšlenky a plány příliš nesdělovali ostatním, ale nechali si zásadní věci pro sebe, někteří kolegové a spolupracovníci by mohli využít vaší kreativity k vlastnímu prospěchu a prosazení. Také byste se měli snažit udržet na uzdě svůj ostrý jazyk, protože impertinentní poznámky mohou zhatit vaše plány. V následujícím období se můžete hodně přiučit, zvláště pak od přátel, kteří jsou narození ve znamení Krysy a Psa. Vaše lekce budou z oblasti flexibility a přizpůsobení se novým podmínkám a také výzvám, zvláště pak ve vašem profesním oboru.

Zdraví a relaxace

Vaše znamení bývá velmi oceňováno pro vkus a eleganci. Nyní je vhodná doba, abyste se předvedli s novým peřím. Zkuste nějakou větší proměnu, poraďte se s odborníky, tato investice se vám jistě v brzké době vrátí. Zapracujte na své postavě, zajděte do fitka, naordinujte si různé čisticí detoxikační kúry, které jsou vhodné zvláště na jaře. Dopřejte si věci, které vás těší a přispívají k vaší dobré náladě, ideální je pro vás cestování, udělejte si čas a vyjeďte za hranice všedních dnů. Pro aktivní typy se doporučuje více odpočinku, klid, společnost dobrých přátel a také častý pobyt v přírodě a procházky, při kterých může přijít inspirace, jak vyřešit důležité záležitosti.

Láska

Minulý rok vaší vlády byl určitě rušný a vy jste neměli čas na rodinu a přátele, nyní je nejlepší doba to změnit a dát mnoho věcí do pořádku. Určitě se věnujte partnerovi, který to jistě ocení stejně jako vaše děti a nezapomínejte ani na širší rodinu. Zvykli jste si na pozornost ostatních, ale ani v tomto roce nejsou vaše šance malé. Ti z vás, kteří jsou single, by měli více chodit do společnosti, rok Psa přeje společenským akcím a zábavám. Rozhlížejte se kolem sebe, jistě najdete zajímavý objekt k seznámení, udělejte si čas na svůj osobní život. Zapojte se také do rodinného klanu, podnikejte společné výlety, rodinné oslavy, choďte na večírky a setkání, nikdy nevíte, kde můžete potkat toho pravého.

Přečtěte si i další horoskopy:

Článek

Horoskop na rok 2018 Foto:

Horoskop na rok 2018

Chcete vědět, jaký bude rok 2018 a co vás v něm čeká? Jak na tom budete v důležitých oblastech vašeho života?

Článek

Andělský horoskop Foto:

Andělský horoskop: Poznejte svého anděla

Po celé dějiny lidstva nás provázejí neviditelní pomocníci – andělé. Někdo na ně věří, někdo ne. Jejich existenci nelze dokázat, ale každý z nás jistě zažil...

Horoskopy 2018

reklama

Charakteristika znamení Kohout v roce 2018

Lidé ve znamení Kohouta se narodili v těchto letech: 1933, 1945, 1957, 1969, 1981, 1993, 2005

Lidé narození ve znamení Kohouta usilují o vedoucí postavení, ale spíše než touha po materiálním bohatství je k tomu vede pocit, že to tak má být, a díky své píli to většinou dokážou. Tito jedinci bývají střízliví a konzervativní, chybí jim uvolněnost, protože jsou opatrní a kritičtí. Bývají pyšní a sami se sebou spokojení a ne vždy vycházejí dobře s okolím. Jsou to nadaní řečníci a diskutéři, usilovně studují, protože nesnesou, aby je někdo považoval za nevzdělance. Dovedou rychle sbírat a využívat informace a právě tato schopnost bývá hlavním zdrojem jejich úspěchu. Snaží se své emoce držet pod kontrolou, avšak ve chvílích zklamání mohou vybuchnout, a bývají tak pokládáni za přehnaně kritické a popudlivé osobnosti. Uvažují rychle, někdy mluví bez ohledu na možné důsledky a vytvářejí si tak nepřátele. Ve svém nitru jsou sice citově založení, touží po lásce a přátelství, ale ne vždy se jim je podaří získat, protože se chovají často sobecky a u ostatních tím vzbuzují značnou nelibost.

Rozdělení podle ročních elementů:

Vodní kohout 1933, 1993

Tento typ Kohouta bývá starostlivý a soucitný vůči druhým, většinou se angažuje ve veřejném životě, pracuje v sociální nebo zdravotní, někdy i v politické sféře. Dokáže dobře spolupracovat s ostatními, je komunikativní a inteligentní, má také dar humoru a ostatní si ho váží.

Dřevěný kohout 1945, 2005

Kohout s elementem dřeva je velmi otevřený a sdílný. Má mnoho koníčků a zájmů, je proto stále na cestách, jeho kreativní povaha mu nedovolí odpočívat. Ostatním lidem se může zdát tak trochu výstřední, může to být jeho pravdomluvností, která někdy hraničí až s drzostí.

Ohnivý kohout 1957

Zástupce ohnivého živlu má rád dramata, která také ve svém okolí vytváří. Může být úspěšný, když zvládne svoji bojovnou vůdcovskou povahu. Většinou nehledí na názory druhých, proto není příliš oblíbený, často může být osamělý a cítit, že ostatní lidé se ho straní.

Zemní kohout 1969

Zde se rodí velcí pracanti, odhodlaní lidé, kteří si stanovují většinou vysoké životní a profesní cíle. Bývají velmi inteligentní a také vytrvalí, takže se jim daří jak v pracovní, tak i osobní oblasti. Většinou se věnují financím, ekonomice a obchodu, kde jsou uznávanými odborníky.

Kovový kohout 1921,1981

Kovový element těmto lidem dodává tvrdost a jasné zaměření. Jsou to většinou velmi nároční lidé, a to jak na sebe, tak i na své okolí. Chyby ostatním netolerují a těžko se smiřují s vlastními prohrami, čímž si zbytečně komplikují život. I v soukromí vůči svým blízkým bývají málo trpěliví a tolerantní.

Odpovídá znamení: Panna
Měsíc vlády: Září
Hodiny vlivu: 17 - 19

reklama