reklama

« Všechny horoskopy
zvěrokruh s pozadim čínský - opice Foto: 1956, 1968, 1980, 1992, 2004 ... Charakteristika znamení »

Opice v roce 2018

Lze říci, že Opice čeká docela náročný rok a spousta pracovních povinností. Druzí jim budou důvěřovat, na místě je posilovat vůli a také plnit sliby a zadané úkoly. Větší pozornost by Opice měly věnovat svému zdraví a poslouchat signály těla.

Ročníky 1908, 1920, 1932, 1944, 1956, 1968, 1980, 1992, 2004, 2016

Odpovídá astrologickému znamení Lva

měsíc její vlády: srpen

hodina jeho vlivu: 15–17

Opice je zvědavá, veselá, energická a velmi soutěživá, nejživější ze všech zvířecích znamení. Umí skvěle manipulovat s okolím, přemýšlí rychle a je zpravidla nesmírně bystrá, má také nezávislou povahu a je optimistická.

Tam, kde je Opice, se vždycky něco děje, jsou to vůdčí typy, ale jen nerady přiznávají vlastní chyby a ze všeho viní většinou druhé.

Lidé narození v roce Opice jsou chytří, rychlí, neklidní, zábavní, agresivní a smyslní. Mají divoký, rtuťovitý temperament a mohou být neuvěřitelně nepořádní a neukáznění. Opice jsou však nesmírně přesvědčiví řečníci a všechno jim většinou projde. Vnější neklid a odvaha lidí ve znamení Opice je doprovázena vnitřním strachem, že o něco přijdou. Nervozita, nadměrná aktivita a nedostatek trpělivosti jsou důvodem, proč se Opice často vystavuje nejrůznějším nebezpečím, a ohrožuje tak své šance na postup a úspěch. Je však dostatečně energická a duševně i fyzicky silná, takže se bez zbytečného váhání chytá možnosti problémy zvrátit ve svůj prospěch. I přes svou vrozenou netrpělivost si dělá velké plány, organizuje nejrůznější události a ovládne vždy každý večírek. Obvykle příliš neutrácí, ale vzhledem k četným koníčkům a zájmům ani mnoho neušetří.

Rozdělení podle ročních elementů:

Vodní opice 1932, 1992

Zde se rodí velcí lidé, citliví a plní plánů, ve kterých nemyslí jen na sebe. Mají odhodlání změnit svět, jsou to většinou vizionáři, kteří jsou před druhými napřed. Dokážou také ostatní přemluvit a angažovat pro své plány, umí dobře druhé motivovat, jsou skvělými řečníky.

Dřevěná opice 1944, 2004

Tato Opice je většinou velmi talentovaná a také tvůrčí. Má velkou fantazii a představivost a je také manuálně zručná. Tito lidé bývají velmi přátelští, srdeční a laskaví, proto jsou oblíbení a mají spousty přátel. I jejich rodinný a partnerský život bývá většinou šťastný.

Ohnivá opice 1956

Velmi dynamická a vášnivá představitelka tohoto čínského znamení. Zde se rodí velmi přitažliví lidé, kteří dokážou kouzla své osobnosti většinou dokonale využít, někdy se uchylují také k manipulaci ve svůj prospěch. Bývají to také velmi soutěživé a akční typy lidí.

Zemní opice 1968

Tento typ Opice je nejklidnější, zde nalezneme harmonické typy zahloubané do svého nitra, proto nepotřebuje společnost tolik jako její ostatní opičí družky. Snaží se také po celý život vzdělávat, protože ví, že duchovní hodnoty mají největší cenu.

Kovová opice 1920, 1980

Tento typ znamení Opice je většinou nezávislý člověk, milující risk a hazard. Bývají to tvrdohlaví lidé, kteří dokážou prosadit to, co si naplánují. Většinou se jim daří ve finanční oblasti, takže mohou radit ostatním. Jsou to výborní společníci a baviči.

Opice v roce 2018

Skončila vláda Kohouta a nastupuje další regent čínského horoskopu – Pes. I tento rok je ale pro Opice dobrý, pozornost však musí věnovat financím a důležité je nepřeceňovat svůj odhad. Určitě není žádoucí začínat s většími projekty nebo zásadními životními změnami. Nebo jen velmi opatrně po prozkoumání všech důležitých skutečností. V roce Psa by mohlo u některých lidí tohoto znamení dojít k upevnění partnerských svazků anebo plánování přírůstků do rodiny. Po rušném roce Kohouta lze očekávat klidnější období, kdy by pozornost měla být zaměřena k rodině a budování domova.

Práce

V pracovní oblasti vás naopak žádné větší změny nečekají. Vše půjde v zajetých kolejích a pro ty, kteří budou chtít měnit svoje zaměstnání, je lepší počkat na období, kdy na vaší straně budete mít více pozitivních vlivů. Můžete si připravit dobrou půdu pro nové profesní zaměření. Je pro vás důležité rozvíjet nejen obchodní kontakty, ale udělat si čas i na rozšiřování svých znalostí formou různých přednášek, studia, rekvalifikačních kurzů i seminářů z oboru. Více času věnujte zvýšení pracovní odbornosti, což v budoucnosti jistě dokážete skvělým způsobem zhodnotit. Pozorní byste měli být i ve výdajích, tento rok nepřinese takové zisky, na které jste zvyklí, proto zacházejte se svými finančními zdroji obezřetněji a větší výdaje plánujte dopředu.

Zdraví a relaxace

Nezapomínejte na svou tělesnou schránku a zkuste věnovat svůj čas nějakým sportovním aktivitám a různým relaxačním technikám. Většina zástupců vašeho znamení jsou sice optimisté, určitě vám prospějí i různé zklidňující meditační techniky, které vás vyladí do pohody. V případě, že se vám nahromadí stresové situace, je velmi důležité nalézt nějakou metodu, která vás uvolní. Pro vaše velmi komunikativní znamení je to určitě sdílení starostí a problémů s blízkými lidmi, přáteli, kterým se můžete ze svých stesků vypovídat. Dobrou metodou k relaxaci je určitě vodní terapie, plavání, koupele a také masáže, které dokážou uvolnit vaší zablokovanou čchi energii.

Láska

S rokem Psa mohou přijít i různé osobní výzvy v podobě zlegalizování vztahů, vstupu do manželství nebo také plánování rodičovství. Ti, pro které to platí, by se měli posupně připravit na jiný životní styl a rytmus, protože tato velká změna by vás mohla také docela nemile překvapit. Také v oblasti partnerské byste měli být opatrnější a měli se snažit své intimní vztahy stále vylepšovat a harmonizovat a pokud možno silnější emoce udržet na uzdě, protože většina Opic je silně emocionálních a většinou nedokáže své city zkrotit. Opice bývají obvykle velmi přátelské, mají rády zábavu a oplývají velkou dávku výřečnosti a humoru, proto jsou oblíbenými hosty večírků a různých společenských setkání, což může někdy negativně ovlivnit jejich partnerské vztahy.

Přečtěte si i další horoskopy: 

Článek

Horoskop na rok 2018 Foto:

Horoskop na rok 2018

Chcete vědět, jaký bude rok 2018 a co vás v něm čeká? Jak na tom budete v důležitých oblastech vašeho života?

Článek

Andělský horoskop Foto:

Andělský horoskop: Poznejte svého anděla

Po celé dějiny lidstva nás provázejí neviditelní pomocníci – andělé. Někdo na ně věří, někdo ne. Jejich existenci nelze dokázat, ale každý z nás jistě zažil...

Horoskopy 2018

reklama

Charakteristika znamení Opice v roce 2018

Lidé ve znamení Opice se narodili v těchto letech: 1932, 1944, 1956, 1968, 1980, 1992, 2004

Opice je zvědavá, veselá, energická a velmi soutěživá, nejživější ze všech zvířecích znamení. Umí skvěle manipulovat s okolím, přemýšlí rychle a je zpravidla nesmírně bystrá, má také nezávislou povahu a je optimistická.

Tam, kde je Opice, se vždycky něco děje, jsou to vůdčí typy, ale jen neradi přiznávají vlastní chyby a ze všeho viní většinou druhé.

Lidé narození v roce Opice jsou chytří, rychlí, neklidní, zábavní, agresivní a smyslní. Mají divoký, rtuťovitý temperament a mohou být neuvěřitelně nepořádní a neukáznění. Jsou však nesmírně přesvědčiví řečníci a všechno jim většinou projde. Vnější neklid a odvaha lidí ve znamení Opice je doprovázena vnitřním strachem, že o něco přijdou. Nervozita, nadměrná aktivita a nedostatek trpělivosti jsou důvodem, proč se Opice často vystavuje nejrůznějším nebezpečím a ohrožuje tak své šance na postup a úspěch. Je však dostatečně energická a duševně i fyzicky silná, takže se bez zbytečného váhání chytá možnosti problémy zvrátit ve svůj prospěch. I přes svou vrozenou netrpělivost si dělá velké plány, organizuje nejrůznější události a ovládne vždy každý večírek. Obvykle příliš neutrácí, ale vzhledem k četným koníčkům a zájmům ani mnoho neušetří.

Rozdělení podle ročních elementů:

Vodní opice 1932, 1992

Zde se rodí velcí lidé, citliví a plní plánů, ve kterých nemyslí jen na sebe. Mají odhodlání změnit svět, jsou to většinou vizionáři, kteří jsou před druhými napřed. Dokážou také ostatní přemluvit a angažovat pro své plány, umí dobře druhé motivovat, jsou skvělými řečníky.

Dřevěná opice 1944, 2004

Tato Opice je většinou velmi talentovaná a také tvůrčí. Má velkou fantazii a představivost a je také manuálně zručná. Tito lidé bývají velmi přátelští, srdeční a laskaví, proto jsou oblíbení a mají spoustu přátel. I jejich rodinný a partnerský život bývá většinou šťastný.

Ohnivá opice 1956

Velmi dynamická a vášnivá představitelka tohoto čínského znamení. Zde se rodí velmi přitažliví lidé, kteří dokážou kouzla své osobnosti většinou dokonale využít, někdy se uchylují také k manipulaci ve svůj prospěch. Bývají to také velmi soutěživé a akční typy lidí.

Zemní opice 1968

Tento typ Opice je nejklidnější, zde nalezneme harmonické typy lidí, kteří jsou zahloubáni do svého nitra, proto nepotřebují společnost tolik jako ostatní opičí družky. Snaží se také po celý život vzdělávat, protože vědí, že duchovní hodnoty mají největší cenu.

Kovová opice 1920, 1980

Tento typ znamení Opice je většinou nezávislý člověk milující risk a hazard. Bývají to tvrdohlaví lidé, kteří dokážou prosadit to, co si naplánují. Většinou se jim daří ve finanční oblasti, takže mohou radit ostatním. Jsou to výborní společníci a baviči.

Odpovídá znamení: Lev
Měsíc vlády: Srpen
Hodiny vlivu: 15 - 17

reklama