reklama

Astrologický rozbor horoskopu Ivety: Její rodina, muži, osudný den…

Astrologie a Iveta Bartošová Foto:
Astrologie a Iveta Bartošová

Jaká byla Iveta Bartošová z astrologického pohledu? Je její konec z horoskopu odhadnutelný?

Byla zlatou slavicí, princeznou, mimo jiné i krásnou upírkou a muzikálovou divou. Byla také dcerou, která se míjela s rodiči, manželkou dvou mužů, matkou jednoho syna a umělkyní, která připravovala svůj comeback, ke kterému nikdy nedošlo.

Iveta Bartošová se narodila jako dvojče (má sestru Ivanu) 8. 4. 1966 v 06.00 v Čeladné. (Hodinu narození jsem získala díky laskavosti JUDr. Jiřího Kubíka, jde prý o hodinu, která v různých databázích figuruje už minimálně deset let. Z hlediska dnešních událostí vypadá velice věrohodně.)

Pokud se podíváme na polaritu, převládají planety v receptivních ženských znameních a nejvíce je zastoupený živel vody. Jde o člověka, který je citový, emotivní, se svými city občas svádí nerovnou bitvu a podléhá jim víc, než je zdrávo.

Ascendent, což je bod, který vypovídá o skutečné povaze člověka, je v Býku, jeho vládkyně Venuše v jedenáctém domě přátel v konjunkci s Černou Lunou. O kamarádech, kteří ji brali jako dojnou krávu a různě se na ní přiživovali, by se daly psát romány…

1

Z domů je nejvíce obsazený dům XII., kde je kromě Slunce i Mars a konjunkce Merkura se Saturnem. Tato konjunkce je jedna z nejproblematičtějších – a v citlivých Rybách se zvládá velmi obtížně. Jde o lidi, kteří mlčí (eventuálně tiše pláčou) přesně ve chvíli, kdy by kastrol, hozený na hlavu partnera, dodal jí sebeúctu a partnerovi ukázal, že jsou věci, které si k ní dovolit ve vlastním zájmu nemůže a nesmí.

Její lásky a romantické vztahy sice ovládá Slunce, ale pátý dům je prázdný a jeho vládce se nachází v domě dvanáctém, který má mimo jiné pod palcem tajné lásky a románky s partnery, kteří jsou nějak problematičtí.

Pokud v tomto směru hodnotíme její partnery, je to průšvih na průšvih – nejdříve Sepéši (23. 04. 1960), který měl kromě Ivety i jiné známosti a ani se tím netajil. Jeho Venuše byla na Ivetině Slunci, jeho Saturn na jejím MC, takže je jasné, že by se pro jeho pochvalu nejenom vzdala veškeré své hrdosti, ale pokud by bylo potřeba, klidně by i vraždila.

Následoval Ladislav Štaidl (10. 03. 1945), který měl sice v této době ženu a tři krásné děti (jak v jistém normalizačním dokumentu neopomněl poznamenat), což mu ale v románku s Ivetou nebránilo. Dlužno však říct, že se velice pozitivně podepsal na její kariéře a v roce 1996 se stal otcem jejího syna Artura (jeho Slunce je na Ivetině konjunkci Merkura se Saturnem, jeho Venuše v hodně přesném sextilu na Venuši její, a Pluto na hrotu pátého domu.

Maně mě napadá, zda to nebyl člověk, který fungoval jako podivný kříženec otce a milence, a který jí svou lásku dávkoval podle toho, zda a jak ochotně plnila jeho doporučení a pokyny.

Článek

Fatální postavení planet Foto: thinkstock.com

Slavná astroložka o smrti Ivety: Zlomilo ji i fatální postavení planet

Osud Ivety Bartošové se dramaticky uzavřel její sebevraždou v den, kdy vrcholí poslední týden Kosmického kříže planet, je Novoluní v Býku a je prstencové zatmění Slunce.

Po rozchodu proběhlo několik kratších známostí. Následoval vztah a svatba s producentem Jiřím Pomeje (narozený 13.12. 1964). Dalo by se říct, že se setkaly dva extrémy: jde o lidi, kteří se narodili s nevelkým časovým odstupem a proto na ně současně působí stejné planetární vlivy.

Dá se říct, že když je dobře, je dobře dvojnásob, ale když je průšvih, je opravdu těžký, protože bije oba dva. Oba tito lidé mají v horoskopu generační konjunkci Uran/Pluto, která je u Pomejeho ještě posílena Marsem.

Na Ivetině konjunkci Luna/Neptun je Pomejeho konjunkce Venuše/Neptun. Jeho Slunce je v kvadratuře na Ivetinu problematickou konjunkci Merkur/Saturn, jeho Saturn je volně na její Venuši. Dalo by se říct, že šlo o dva lidi, kteří od sebe čekali něco, co si nemohli dát. Velkou roli hraje Neptun jako planeta nezvládnutých snů. Pohádka to byla skvělá, ale životní realitu přežít nemohla. V září 2008 sice na Hluboké proběhla pohádková svatba, která se však z astrologického hlediska dá hodnotit jako vítězství optimismu nad zdravým rozumem.

Na konjunkci Uran/Pluto, která je posílena ze strany Pomejeho Marsem, se dostává Saturn, na její konjunkci Merkur/Saturn se dostává Uran, Jupiter dochází na Ivetino MC – je konečně vdanou paní – ale jeho vliv netrvá dlouho. Manželství přežije sotva dva roky.

Následuje vztah s hrabětem Martuccim (08. 07. 1976), pak následuje zachránce týraných žen Macura (06. 05. 1974).

Jako třetí král se objevil Ivetin druhý manžel Josef Rychtář (29. 04. 1958). Ve srovnávacím horoskopu zaujme Mars Josefa na její Venuši (což je jeden ze signifikátorů velmi vášnivé lásky), jeho Merkur je na jejím Slunci, jeho Venuše na její konjunkci Merkura se Saturnem, a konečně jeho Slunce na jejím ascendentu. V každém případě šlo o vztah, který byl enormně silný, ale který mohl oba protagonisty nutit, aby fungovali jako dva boxeři, kteří se drží v dvojitém klinči a nemohou žít ani spolu ani bez sebe.

Článek

Rok 2014 je ve znamení Koně Foto: thinkstock.com

Čínský horoskop: Začíná rok Koně! Co nás čeká?

Zkuste se podívat, v jakém znamení jste vy a vaši blízcí narozeni, a co vás čeká během roku Koně…

Při svatbě, která se odehrávala 24. 09. 2013, se Saturn dostává na Ivetin descendent, Neptun na její Venuši, Jupiter na bodu rodiny. Patrně opravdu doufala, že si konečně našla někoho, kdo převezme na sebe její starosti a poskytne jí domov, který si tolik přála vytvořit.

Pokud jde o Ivetin základní horoskop, rozpadají se v něm planety do dvou řetězců: jeden z nich tvoří Mars, jenž vládne Slunci (Slunce je navíc v Beranu v povýšení, takže kouzla osobnosti a energie je dostatek), druhý řetězec je ve vládě Pluta, který pak vládne Neptunu, následně Merkuru a Merkur opět Plutu.

Sama bych něco takového označila jako pokus o němý výkřik, kdy člověk chce mluvit a není nikdo, kdo by ho chtěl poslouchat – a občas se dokonce dozví, že si nemá na co stěžovat, protože toho dostal od osudu víc než dost.

Pokud její horoskop podrobíme tzv. relokaci (narodila se v Čeladné, ale podstatnou část života prožila v Praze), posune se ascendent z 9 stupně Býka na třetí stupeň Býka a Venuše, která se nachází v konjunkci s Černou Lunou, a dostane se na samý hrot XII: domu, odkud ještě posiluje tendenci k nemoudrým láskám (podle klasické astrologie je XII: dům taky domem tajných nepřátel, ale kdybychom to chtěli rozebírat, bude z toho třídílná monografie).

Nicméně – v sekundárních direkcích ovlivňuje 27 rok po narození měsíční zatmění (nastává 4. května 1966), podle pramenů je to období, kdy se poprvé pokouší o sebevraždu. Další zatmění ovlivňuje 43 rok jejího života (2006/7) – další pokus o sebevraždu, ale i velké psychické výkyvy, které se domácími prostředky ani sebevětší láskou vyřešit nedaly a k hospitalizaci bohužel nedošlo.

Článek

Může to být vaše sousedka? Foto: thinkstock.com

Čarodějnice jsou tady! Recept na nápoj lásky přivolá i svalnatého milionáře

Dnešní křepčení kolem táboráku má docela vážné historické pozadí. A ženy se schopnostmi "navíc" mezi námi trvale pobývají....

Osudný den

Pokud se budeme věnovat 29. dubnu 2014, kdy si v 11.29 kousek od svého domu v Uhříněvsi buď sedla nebo lehla na koleje a nechala se přejet vlakem, lze dospět k těmto závěrům:

Slunce se v sekundárních direkcích spolu s Merkurem dostává na začátek Blíženců, kde na ně aktuálně vytváří kvadrát Neptun. Sek. dir. Venuše se dostává na radixový Mars, Jupiter se dostává na sek. dir. ascendent (mluví se o ní opravdu hodně). Sek. dir. Luna dělá trigon na sek. dir. Venuši a radixový Mars – dočká se konečně klidu?

Jako nejsilnější planetu lze v tomto smyslu hodnotit sek. dir. Pluta, který je direktně stacionární. Po 48 letech, kdy šel zpětným chodem a nemohl zdaleka předvést veškeré své kvality, se nyní zastavil a během dalšího cca roku by se rozběhl dopředu. Šlo o období, kdy se opravdu mohla osvobodit od většiny toho, co ji tížilo, a začít znovu tak, aby mohla využít všech nasbíraných životních zkušeností. Škoda, že ještě chvíli nepočkala.

Pokud se dneška týče, dostává se dnešní ranní zatmění (proběhlo v 08.15 SELČ) na ascendent z radixového horoskopu z Čeladné, ascendent události, na kterém je Černá Luna, přichází do jejího čtvrtého radixového domu (což je nejen dům rodiny, ale i dům konce všech věcí), a na MC události je Uran – jde o řešení, které je revoluční, násilné a bohužel nevratné.

Osobně se domnívám, že v žádném případě nešlo o okamžité rozhodnutí, ale o dlouhodobý proces, který odstartoval Neptun, když přecházel přes Venuši radix. První přechod byl 15. 03. 2012, následující 1. září 2012 a poslední 16. ledna 2013. Od října roku 2012 až do dnešního dne prochází Saturn znamením Štíra, kde taky v lednu, v únoru a březnu 2013 stojí zhruba stupeň od jejího radixového descendentu.

Když k tomu ještě připočítáme enormně náročné období, které trvá od začátku listopadu 2013, kdy se Venuše dostává do Kozoroha, kde se zdržuje až do 5. března, kdy se do znamení Vah 8. prosince dostane Mars, který zde pobude až do 26. července 2014, kdy je Rak obsazen Jupiterem, Kozoroh Plutem a Beran Uranem, nelze se divit, že se rozhodla tak, jak se rozhodla. Všechno, co Iveta v dané době dělá (včetně pokusů o comeback), je voláním o pomoc. To, zda bylo, či nebylo vyslyšeno, se bude soudit jinde.

1

 

Vaše

 

Jarmila Gričová

 

 

 

 

 

 

 

 

Horoskopy 2016

reklama

reklama