reklama

« Všechny horoskopy
zvěrokruh s pozadim normální - blíženci Foto: 22. 5. - 21. 6. Aktuální horoskop »

Charakteristika znamení Blíženci

Živel: Vzduch
Vládce: Merkur
Životní heslo: Řeknu vše, co vím

Charakteristika jedním slovem: Zvědavec

Co milují: flirt

Co nesnášejí: stáří a nadváhu

Vzoroví hrdinové: Kain a Ábel

Zvláštní znamení: Smysl pro humor. Dokonce i ti Blíženci, kteří si myslí (nebo vy si myslíte), že ho nemají, ho mají, pouze o něm nevědí.

Zamilované jídlo: sushi

Dobrá rada pro Blížence: Naslouchejte občas i těm druhým.

Dobrá rada pro vás ostatní: Blížence nikdy nekritizujte, nepoučujte ani nevychovávejte, je to zcela zbytečné.

Jak je poznáte

Potkali jste člověka s jiskrnýma očima, pohotovou mluvou, s neutuchající dobrou náladou a spikleneckým výrazem? Pohybuje se pružně a hlavně rychle? Všechno ví, má zaručeně poslední zprávy a je k tomu ještě vtipný? Pak je to Blíženec nebo člověk s ascendentem ve znamení Blíženců. Blíženci jsou vesměs přívětiví, zdvořilí a velmi milí lidé. Milují změnu a drby. Jejich největší předností je objevování a hledání nových podnětů, nápadů a námětů. Největší slabostí pak povrchnost a přelétavost. Nikdy nevydrží v klidu dělat jednu věc na jednom místě a příliš dlouho.

Charakter

Říká se, že žlučovitě-sangvinický. A je to pravda. Blíženci se dokážou vztekat, i když na to vůbec nevypadají. Dokážou se smát, a to i sami sobě. Adaptabilita je nepochybně jejich největší předností. Mají však tendenci se soustředit na příliš věcí najednou, což je vlastnost pro jiná, obzvláště zemská znamení (Býk, Panna, Kozoroh) nesnesitelná. Typická Blížencova neposednost a talent průběžně měnit základní pravidla během hry, dokáže například Býka nebo Kozoroha, ale i Štíra, přivádět k záchvatům šílenství.

Jak pracují

Intenzivně a dobře. Když jsou v akci, podobají se svou hyperaktivitou Beranovi. Ne nadarmo se říká, že Beran s Blížencem prodá i Manhattan. Rozdíl mezi nimi je, že Blíženec mívá menší výdrž, ale zato je flexibilnější, přináší nové impulsy. Jedině Blíženec vycítí, že už něco nefunguje, a přirozeně se posouvá dále. I jeho schopnost „vykecat se ze všeho“ je příslovečná. Blíženci mají vynikající talent vyhýbat se ožehavým situacím a konfliktům, z těch dokážou vždy včas vycouvat.

Jak milují

Přelétavě. Ale s velkým zaujetím. Jejich láska je čistá, perlivá, nesmírně osvěžující. Život s nimi je zábavná jízda, při které se rozhodně nudit nebudete. V lásce s nimi zažijete kromě velkých ukázněných citů i pořádnou dávku legrace a vtipu. Zlí jazykové tvrdí, že jejich nejoblíbenějším milostným modelem je 3+1, což lze chápat jako jedna manželka a tři milenky, u žen jeden manžel a tři milenci, ale nemusí to být vždy pravda. Dlouhodobé romantické vztahy totiž Blížence nudí, potřebují vzruch a volnost. Když Blíženci dopřejete svobodu a různorodost, on vám kupodivu dopřeje i věrnost.

Horoskop pro znamení Blíženci »
Horoskopy 2018

reklama

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.

reklama