reklama

« Všechny horoskopy
zvěrokruh s pozadim normální - býk Foto: 21. 4. - 21. 5. Aktuální horoskop »

Charakteristika znamení Býk

Živel: Země
Vládce: Venuše
Životní heslo: Já si počkám

Charakteristika jedním slovem: Požitkář

Co milují: Barvy, vůně, chutě a tóny. Jsou velkými požitkáři. Ženy milují kytice rudých růží a čokoládu. Muži krácení rodinného rozpočtu a kachnu s červeným zelím a knedlíkem.

Co nesnášejí: Pohyb. Býk se vždy jen prochází, cokoli rychlejšího než volná chůze je pro něj zátěží.

Vzorový hrdina: král Mínós

Zvláštní znamení: Býčí šíje. Krk je silnou a slabou stránkou všech Býků. V zimě Býka poznáte podle silné šály. Pokud má chřipku či rýmu, jako první ji pocítí v krku. V dětství je náchylný k onemocnění krčních mandlí. Na druhou stranu Býci vynikají nádherným vábivým hlasem.

Zamilované jídlo: dietní kachnička, tzn. celá kachna, ale bez knedlíků a zelíčka

Dobrá rada pro Býka: Přiznejte alespoň jednou za rok svoji chybu.

Dobrá rada pro vás ostatní: Pamatujte na to, že jakákoliv novinka, změna či risk je pro Býka nesnesitelná.

 

Jak je poznáte

Potkali jste rozvážného, trochu pomalého člověka s velkýma rozkošnickýma, pravděpodobně čokoládovýma očima, hebkou pletí a bujnou kšticí? Vězte, že jste potkali muže či ženu narozené ve znamení Býka nebo s ascendentem ve znamení Býka. Líbí se vám jejich mladistvý vzhled, mírná povaha a pohodové chování? Pak se ale smiřte i s tím, že z klidu je nevyvede opravdu nic a že jejich nejoblíbenějším kusem nábytku je gauč. Lidé tohoto znamení mívají dobře vyvinuté smysly, nejvýrazněji chuť. Ano, u stolu plného lahůdek Býka odhalíte na první pohled. Mlsně obchází, nasává vůně a tváří se blaženě. Ženy narozené ve znamení Býka nebo s ascendentem v Býku oplývají velkým půvabem, tomuto znamení totiž vládne Venuše a ta je symbolem nadpozemské krásy.

Charakter

Býci jsou vytrvalí, důslední a někdy trochu těžkopádní. Jejich názory bývají dost konzervativní a vůbec se nedoporučuje jim je vymlouvat, to by mohlo Býka ošklivě rozlítit. Jsou materiálně založení, základním nutkáním každého pořádného Býka je zajistit si všechny hmotné záležitosti – domov, dobré zaměstnání a peníze na osobním účtu. Pak je šťastný, ovšem jen do té doby, než někdo nebo něco začne ohrožovat jeho životní jistoty. Rozumějte, když někdo po něm chce, aby se zvedl z gauče a něco, cokoliv, ve svém životě změnil.

Jak pracují

Vážně nevíte? Jasně že pomalu, důkladně, zodpovědně, s rozmyslem a s vědomím jistého výdělku. Býk v žádném případě není otrok, který vám všechno poslušně odkývá. Tito lidé mají jasnou představu o tom, co chtějí dělat, jak to chtějí dělat a za co to chtějí dělat. Jejich kvality ovšem nejlépe oceníte, když nastanou tzv. těžké časy. Není silnějšího, věrnějšího a rozvážnějšího pracovníka. Když už ostatní ztrácejí zájem a jejich energie ochabuje, Býk zůstává – neochvějně odhodlaný, klidný a zaměřený na svůj cíl.

Jak milují

Vášnivě, s rozkoší a s velkou smyslností. Jejich láska je vřelá, plná, velká. Jejich nároky ovšem také, tzn., že i vaše láska k nim musí být velká, vřelá, intenzivní, obdiv nekonečný a cit nesmrtelný.

Horoskop pro znamení Býk »
Horoskopy 2018

reklama

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.

reklama