reklama

« Všechny horoskopy
zvěrokruh s pozadim čínský - kůň Foto: 1954, 1966, 1978, 1990, 2002 ... Charakteristika znamení »

Kůň v roce 2017

Vcelku lze říci, že rok Kohouta může být pro toto znamení náročný. Koně by měli krotit svoji náturu a být pozornější k potřebách svého okolí, a to nejen v případě rodiny.

Drobnější nuance a detaily vám mohou unikat i v pracovní sféře, proto je důležitá pozornost a především konstruktivní komunikace s okolím. Tomuto znamení více než ostatním prospějí kurzy osobní rozvoje, zvláště pak v oblasti asertivního chování a přirozeného projevování ega. Důležité bude také zachovat rovnováhu mezi prací a povinnostmi, relaxací a zábavou a volným časem stráveným s rodinou nebo přáteli. Zapomenout byste neměli ani na cesty a dovolenou, abyste dokázali nabít baterky pro náročné úkoly, které na vás budou v tomto roce ve všech směrech kladeny.

Práce

Koně by měli upřít svou pozornost na udržení své profesní pozice, v tomto roce nemohou očekávat větší posun, ale měli by uhájit a ustát to, co v minulosti svojí pílí získali. Důležité bude vše pečlivě naplánovat a postupovat obezřetně, protože toto znamení často podléhá netrpělivosti, kterou se může mnoho věcí zkazit. Měli by věnovat čas na rozšiřování svých vědomostí v oblasti financí, různá školení a zvyšování kvalifikace jsou pro ně výbornou investicí do budoucna. Při řešení finančních otázek by měli být důslední a neměli by podléhat okamžitě výhodným nabídkám.

Zdraví

Vaše znamení je velmi aktivní a neumí se šetřit. I relaxace a odpočinek pro vás znamená pohyb, akci a změnu, většinou neumíte odpočívat pasivně. Nemusíte se bát žádných zdravotních ataků, jen počátkem roku buďte opatrnější na nachlazení. V měsíci dubnu podpořte svůj organismus dávkou přírodních vitamínů a dopřejte si dostatek pohybu ve volné přírodě. Období léta i podzimu pro vás bude příznivé, budete mít dostatek energie nejen na řešení pracovních a domácích úkolů, ale i na své aktivní koníčky. K dalšímu zlomovému období dochází na přelomu října a listopadu, kdy může pochmurné podzimní počasí přinést úbytek energie a oslabení imunitního systému, což můžete ovlivnit zdravější stravou i vitamínovými doplňky, ovocnými drinky a dalšími přírodními prostředky.

Láska

V tomto roce samozřejmě budete řešit i srdeční záležitosti. Ti, kteří se chtějí seznámit, by měli být společenští, chodit i na netradiční místa, protože nikdy nevíte, kde na vás čeká láska. Podle čínské astrologie se k vám nejlépe hodí jedinci narození ve znamení Tygra, Psa nebo Kozy. Vaše znamení je rychlé a vášnivé, zmírněte své tempo, ať objekt své touhy nevyděsíte. Změny se mohou odehrát i ve vztazích, které již delší dobu nefungují, mnozí zástupci tohoto znamení budou hledat cestu, jak z dusivého partnerství odejít a změnit zásadně svůj život. Jednejte s citem, veškeré prudké a netaktní jednání se může obrátit proti vám, i lidé, kteří se rozejdou, mohou zůstat přáteli.

Horoskopy 2017

reklama

Charakteristika znamení Kůň v roce 2017

Lidé ve znamení Koně se narodili v těchto letech: 1930, 1942, 1954, 1966, 1978, 1990, 2002, 2014

Kůň bývá přátelský a komunikativní, vyzařuje energii, aktivitu a mladickost. Tito lidé jsou vůdčí typy, ochotní pomoci ostatním vždy, když je to třeba. Obvykle mívají umělecké nadání, jsou přátelští, inteligentní a pohlední a rádi jsou středem pozornosti. Bývají velmi manuálně zruční a pracovití, nejsou dvakrát trpěliví, občas mají problém práci dokončit. Nebezpečím pro ně může být jejich nevyhraněnost, nesoustředěnost a neochota usilovat o cíle, jejichž dosažení vyžaduje notnou dávku trpělivosti. Jsou obdařeni silnou intuicí, jsou vnímaví, pozorní a citliví k novým vývojovým trendům. Chodí rádi do divadla a na koncerty, do galerií a muzeí, avšak před obdivováním cizího peří dávají přednost vlastní tvorbě. Mnohem lépe jim svědčí role řečníka než posluchače. Nejšťastnější jsou při jakémkoli intelektuálním nebo fyzickém klání, protože jsou soutěživí a rádi vyhrávají. Jejich slabou stránkou je přelétavost, u žádné činnosti dlouho nevydrží, a stejní jsou jako partneři, jejich vztahy nemívají dlouhého trvání, když se svého protějšku nabaží, odcválají pryč…

Rozdělení podle ročních elementů:

Vodní kůň 1942, 2002

Zajímavý, vnímavý a umělecky založený typ. Je přátelský a komunikativní a má velký smysl pro humor. Pečlivě se stará nejen o svou duši, ale i tělo, rád se strojí a předvádí. Jeho negativem je nestálost a také volnomyšlenkářství, má rád svoji svobodu a nerad se váže.

Dřevěný kůň 1954

Je klidnější a rezervovanější, má rád ostatní, dokáže druhým nejen naslouchat, ale v případě potřeby i pomoci. Rád se vzdělává a cestuje, učí se různým novým dovednostem po celý život, je věčným studentem. Na druhé může působit příliš naivně nebo také důvěřivě.

Ohnivý kůň 1966

V tomto spojení živlu ohně se znamením Koně se rodí velmi zajímavé osobnosti, které jsou na jedné straně tvořivé a na straně druhé příliš komplikované, což jim mnohokrát stojí v cestě za úspěchem. Tito lidé mohou být ostatními oslavováni, nebo naopak zatracováni.

Zemní kůň 1918, 1978

Tento živel dává zástupcům tohoto znamení realistický přístup k životu. Někdy však mohou propadat dogmatičnosti a trvání na detailech a celek se jim ztrácí. Snaží se žít v souladu s morálními zásadami, rodina a přátelé jsou pro ně velmi důležití.

Kovový kůň 1930, 1990

Tento typ člověka bývá sebejistý a může na druhé působit pyšně. Je si vědom svých předností, které dává okázale najevo. Má skvělý obchodní i organizační talent a často dokáže i nemožné, má rád výzvy, které by ostatní vzdali. Je společenský i zábavný a má rád obdiv.

Odpovídá znamení: Blíženci
Měsíc vlády: Červen
Hodiny vlivu: 11 - 13

reklama