reklama

« Všechny horoskopy
zvěrokruh s pozadim čínský - opice Foto: 1956, 1968, 1980, 1992, 2004 ... Charakteristika znamení »

Opice v roce 2017

Pro toto znamení by mělo jít celkem o úspěšný rok, záleží však na každém, jak dokáže jeho pozitivní nabídky využít. Protože temperamentní Opice mohou určité šance přehlédnout nebo také nedocenit.

S rokem Kohouta přichází období, kdy by pozornost Opic měla být zaměřena nejen vně, ale i do nitra, což znamená i rozvíjení různých zklidňujících a relaxačních technik nebo také sportovních aktivit, při kterých se uvolní vnitřní napětí a stres. Půjde o rok, kdy se mnozí zástupci tohoto znamení mohou dozvědět informace, které jim hodně pomohou s nasměrováním vlastní životní cesty a v zásadních rozhodnutích.

Práce

Skončila vláda roku Opice, který byl pro všechny Opice velmi poučný a rušný. Ani v nastupujícím roce Kohouta nebudou mít Opice klid. Určitě se budou muset snažit ovládnout svůj divoký naturel a touhu riskovat, protože neuvážené jednání je může přivést do problémů. Měly by věnovat velkou pozornost financím a důležité je pro ně nepřeceňovat svůj vlastní odhad. Určitě není žádoucí začínat s většími projekty či zásadními životními změnami, pouze jen velmi opatrně po prozkoumání všech důležitých skutečností. Rok ohnivého Kohouta od všech vyžaduje uvážlivé jednání a pozornost při důležitých záležitostech ať již v soukromém, nebo profesním životě.

Zdraví

Počátkem roku nepřehánějte fyzické aktivity, ale dopřejte si více odpočinku a také rozmazlování – voňavé masáže celého těla, např. čokoládová, sauna, solárium. Přidávejte do svého jídelníčku co nejvíce vitamínu C, pokud možno v přírodní formě, k dobrému zažívání vám prospějí červené grepy. Největší ataky respiračních onemocnění můžete zažít v době předjaří. Pro podporu vašeho nervového aparátu, který bude zatížen zvláště na jaře, konzumujte potraviny, které mají dostatek hořčíku, jenž zklidní vaše nervy. V letním období pozor na riskování nebo předvádění se při sportovních aktivitách. Podzim přináší zklidnění, potřebu odpočinku po nabitém létě. V zimě pro vás může být kritický prosinec, kdy vaše psychika i náročný program mohou zavinit oslabení vašeho imunitního systému.

Láska

Po rušném roce vaší vlády lze očekávat klidnější období, kdy by pozornost měla být zaměřena k rodině a budování domova. Což u některých zástupců tohoto znamení může znamenat, že se rozhodnou upevnit stávající partnerské vztahy společným soužitím nebo plánováním přírůstků do rodiny. Opice by určitě neměly zanedbávat své nejbližší, což znamená i širší rodinu, mohou se zapojit do organizování různých rodinných sešlostí a oslav, což je jistě bude těšit. Zapomínat by neměly ani na své přátele a měly by se snažit věnovat svůj čas různým společenským setkáním. Také by si Opice měly uvědomit, že láska kvete v každém věku a není třeba se vzdávat jejího hledání a harmonie v partnerství.

Horoskopy 2017

reklama

Charakteristika znamení Opice v roce 2017

Lidé ve znamení Opice se narodili v těchto letech: 1932, 1944, 1956, 1968, 1980, 1992, 2004

Opice je zvědavá, veselá, energická a velmi soutěživá, nejživější ze všech zvířecích znamení. Umí skvěle manipulovat s okolím, přemýšlí rychle a je zpravidla nesmírně bystrá, má také nezávislou povahu a je optimistická.

Tam, kde je Opice, se vždycky něco děje, jsou to vůdčí typy, ale jen neradi přiznávají vlastní chyby a ze všeho viní většinou druhé.

Lidé narození v roce Opice jsou chytří, rychlí, neklidní, zábavní, agresivní a smyslní. Mají divoký, rtuťovitý temperament a mohou být neuvěřitelně nepořádní a neukáznění. Jsou však nesmírně přesvědčiví řečníci a všechno jim většinou projde. Vnější neklid a odvaha lidí ve znamení Opice je doprovázena vnitřním strachem, že o něco přijdou. Nervozita, nadměrná aktivita a nedostatek trpělivosti jsou důvodem, proč se Opice často vystavuje nejrůznějším nebezpečím a ohrožuje tak své šance na postup a úspěch. Je však dostatečně energická a duševně i fyzicky silná, takže se bez zbytečného váhání chytá možnosti problémy zvrátit ve svůj prospěch. I přes svou vrozenou netrpělivost si dělá velké plány, organizuje nejrůznější události a ovládne vždy každý večírek. Obvykle příliš neutrácí, ale vzhledem k četným koníčkům a zájmům ani mnoho neušetří.

Rozdělení podle ročních elementů:

Vodní opice 1932, 1992

Zde se rodí velcí lidé, citliví a plní plánů, ve kterých nemyslí jen na sebe. Mají odhodlání změnit svět, jsou to většinou vizionáři, kteří jsou před druhými napřed. Dokážou také ostatní přemluvit a angažovat pro své plány, umí dobře druhé motivovat, jsou skvělými řečníky.

Dřevěná opice 1944, 2004

Tato Opice je většinou velmi talentovaná a také tvůrčí. Má velkou fantazii a představivost a je také manuálně zručná. Tito lidé bývají velmi přátelští, srdeční a laskaví, proto jsou oblíbení a mají spoustu přátel. I jejich rodinný a partnerský život bývá většinou šťastný.

Ohnivá opice 1956

Velmi dynamická a vášnivá představitelka tohoto čínského znamení. Zde se rodí velmi přitažliví lidé, kteří dokážou kouzla své osobnosti většinou dokonale využít, někdy se uchylují také k manipulaci ve svůj prospěch. Bývají to také velmi soutěživé a akční typy lidí.

Zemní opice 1968

Tento typ Opice je nejklidnější, zde nalezneme harmonické typy lidí, kteří jsou zahloubáni do svého nitra, proto nepotřebují společnost tolik jako ostatní opičí družky. Snaží se také po celý život vzdělávat, protože vědí, že duchovní hodnoty mají největší cenu.

Kovová opice 1920, 1980

Tento typ znamení Opice je většinou nezávislý člověk milující risk a hazard. Bývají to tvrdohlaví lidé, kteří dokážou prosadit to, co si naplánují. Většinou se jim daří ve finanční oblasti, takže mohou radit ostatním. Jsou to výborní společníci a baviči.

Odpovídá znamení: Lev
Měsíc vlády: Srpen
Hodiny vlivu: 15 - 17

reklama