reklama

« Všechny horoskopy
zvěrokruh s pozadim čínský - zajíc Foto: 1951, 1963, 1975, 1987, 1999 ... Charakteristika znamení »

Zajic v roce 2017

Lze říci, že v tomto roce mohou nastat různé zkoušky a že vše nepůjde tak lehce jako v minulém období. Je důležité, aby si lidé narození v tomto znamení věřili, měli kolem sebe pevné zázemí, které je podpoří, protože to bude během roku Kohouta třeba.

Zajíci jsou velmi citliví, a proto si výtky a hodnocení a kritiku od druhých velmi berou. Neměli by se také poddávat snění, ale spíše by měli využít nabízených možností a jednat. Lidé narození ve znamení Zajíce jsou inteligentní a nadaní v mnoha oblastech, často jim však chybí vůle a síla věci dokončit. Měli by se naučit vše co nejdříve řešit a neutíkat od problémů nebo náročných situací, a to jak v oblasti profesní, tak i osobní. Když zkouškami roku Kohouta projdou, přinese jim to osobní růst a větší sebevědomí.

Práce

Tento rok bude v pracovní sféře a profesním uplatnění pro Zajíce docela náročný, protože opravdu nic nedostanou zadarmo. Se změnami v oblasti práce nečekejte, začněte s přípravami hned zkraje roku. Tito lidé bývají velmi citliví a vše si velmi berou, je mezi nimi hodně umělců, především hudebníků, kteří dokážou ostatním zprostředkovat nadsmyslové zážitky, a také těch, kteří zkoumají lidskou psychiku a podvědomí. Problémy se snažte brát s nadhledem a na případné výtky spolupracovníků reagujte uměřeně. Znáte svoji hodnotu, nenechte se zbytečně rozhodit. Rok Kohouta bude pro vás těžší, ale ti z vás, kteří zabojují, budou se svými výsledky spokojeni.

Zdraví

Vaše znamení bývá obdařeno velkou empatií a dokáže se dobře naladit na druhé a jejich problémy, což může být i určitým handicapem. Proto dobrou radou pro vás je: vytyčte si svoje mantinely a udělejte si čas jen pro sebe. Vaše znamení bývá křehčí i fyzicky, proto musíte šetřit i se svými silami a snažit se nepodléhat zbytečnému stresu. Podpořte svoji psychiku vitamíny a minerály, zvláště pak hořčíkem, který obsahuje i tmavá čokoláda. Najděte si nějakou aktivitu, která vás budete naplňovat radostí. Tanec, jóga nebo akvagymnastika podpoří pozitivní rozvoj vaší osobnosti. V závěru roku šetřete psychickými i fyzickými silami, o které vás může celoroční shon připravit.

Láska

V tomto roce poznáte na vlastní kůži moudrost přísloví – co mě nezabije, to mě posílí. Během února někteří z vás mohou zažít v partnerství pocit omezení a nedůvěry. K lepší komunikaci a vyjasnění vztahových problémů může dojít v květnu, měsíci lásky. Ti z vás, kteří jste sami, přejte si najít ten pravý protějšek. Myšlenky, které budete vysílat, mají energii, a do svého života tak můžete přitáhnout láskyplný vztah. V letním období naroste vaše vitalita, budete mít dostatek sil prosadit své zájmy a nenecháte s sebou v žádném případě manipulovat. Závěr roku už by měl být klidný, ale je jisté, že se budete těšit na nový rok ve znamení Psa.

Horoskopy 2017

reklama

Charakteristika znamení Zajic v roce 2017

Lidé ve znamení Zajíce se narodili v těchto letech: 1927, 1939, 1951, 1963, 1975, 1987, 1999, 2011

Znamení Zajíce charakterizuje citlivost, tito lidé bývají vřelí, odolní, chytří a přizpůsobiví. Takové vlastnosti jsou zdrojem jejich vnitřní síly a jedinečnosti. Pro svou přátelskost, inteligenci a sebejistotu jsou lidé ve znamení Zajíce obdivováni a vítáni všude, kde se objeví. Mohou často budit dojem odtažitých pozorovatelů a této schopnosti využívají i pro svou práci. Mají obdivuhodné nadání pro tvořivou práci a smysl pro detail. Tvrdě pracují a jsou manuálně zruční a často mají tvořivé koníčky, nesnášejí zbytečné vyrušování. V práci i v životě dávají přednost rovným a hladkým cestičkám. Rádi cestují a s oblibou navštěvují muzea, galerie, a doplňují si tak po celý život umělecké a kulturní vzdělání. Většinou jde o bystré lidi, kteří dokážou využít svého instinktu v běžném životě, práci i lásce a díky tomu se jim daří vykličkovat z jakékoliv vyhrocené situace. Nemají rádi konflikty a raději ustoupí nebo nenápadně vezmou do zaječích. Zajíc je zvídavé a věčně mladistvé znamení, na své okolí působí příjemně, nevtíravě a přátelsky.

Rozdělení podle ročních elementů:

Vodní zajíc 1963

Jde o velmi intuitivního představitele tohoto znamení, může mít jasnozřivé schopnosti, bývá také dosti citlivý, což může vést ke vztahovačnosti. Je také náchylný ke zbytečným obavám, proto potřebuje rozvíjet humor a pozitivní přístup k životu.

Dřevěný zajíc 1915, 1975

Většinou jde o vyrovnané typy s darem tvůrčích a kreativních schopností. Není ambiciózní, proto kolem sebe potřebuje mít přátele, kteří jeho snahy podpoří. Mívá umělecké sklony, ale dokáže se nechat unést svými fantaziemi, a tak někdy žije mimo realitu.

Ohnivý zajíc 1927, 1987

V těchto řadách se rodí velmi charismatičtí jedinci, kterým leží na srdci velmi vážná světová témata. Mají rozvinuté sociální cítění, jsou ochránci přírody a zvířat. Proto se mohou stát politiky nebo mluvčími stran a stoupenci různých hnutí. Bývají přesvědčiví a umějí ostatní strhnout na svoji stranu.

Zemní zajíc 1939, 1999

Zemní Zajíc je rozený realista, je pracovitý a usiluje o dostatek. Jeho slabou stránkou může být velký pragmatismus a také touha prosadit si vždy své. Ostatní lidé ho přijímají, protože jim dokáže vždy dobře poradit, a jeho názorů si cení, často zastává funkce v právní nebo sociální sféře.

Kovový zajíc 1951, 2011

Tento Zajíc je ze všech nejméně emocionální. Je ctižádostivý a odvážný a má silnou vůli, dokáže se profesně uplatnit a využít svých nadání. Může být trochu snob, k životu potřebuje přepych a také pocit nadřazenosti nad druhými lidmi, chová se odměřeně.

Odpovídá znamení: Ryby
Měsíc vlády: Březen
Hodiny vlivu: 5 - 7

reklama