reklama

Naučte se tři jarní proměny vlasů, které zvládnete sama v koupelně

Světlá barva a ofina vás vždy omladí Foto:
Světlá barva a ofina vás vždy omladí
Foto: instagram

Bože, musím udělat něco s těmi vlasy nebo se zblázním! Také provoláváte podobná prohlášení každé ráno před zrcadlem? Nic naplat, je jaro a to přímo volá po něčem novém na hlavě. Tyto tři změny zvládnete i sama!

Chcete vypadat jarně a svěže a ne jako zmoklá slípka. Někdy je naše potřeba změny tak akutní, že ji musíte mít prostě hned a ne až vás objednají do salonu. Proč ne? I doma zvládnete báječné proměny vlasů a za zlomek ceny. Jen dvakrát měřte a jednou…stříhejte a barvěte.

Odbarvěte pramínky

Pokud vás něco neskutečně omladí a prozáří, jsou to prosvětlené konce vlasů. Nejlépe se k tomu hodí pramínky kolem obličeje. Pozor ale na přirozenost! Mělo by to vypadat jako by vám vlasy lehce vyšisovalo slunce. Klidně se do toho můžete pustit i na vlastní pěst doma, zvládnete to hravě. Nejprve kupte v drogerii jedno balení odbarvovače na vlasy, případně hodně světlé blond barvy. Rozmíchejte barvu podle návodu a nanášejte ji na vybrané pramínky vlasů postupně od konečků vzhůru. K nanášení nemusíte používat žádné speciální štětce, stačí barvu nabrat do ruky v rukavici a jemně ji rozetřete od konečků do vzdálenosti zhruba tři centimetry směrem k hlavě. Toto uděláte na všech vybraných pramíncích, které zesvětlujete. Zhruba po třech minutách tyto pramínky přetřete další vrstvou té samé barvy, ale tentokrát natřete o zhruba stejnou délku vlasů více, tedy přibližně šest centimetrů. To samé opakujte po dalších třech minutách. Dohromady by však barva na vašich vlasech neměla být déle než patnáct minut! Raději uberte čas a průběžně kontrolujte konce, jestli už mají požadovanou barvu. Pak rychle umyjte a vyfoukejte.

Vykouzlete objem!

Ať je vlasů hodně, přeje si mnohá z nás. Zvlášť na jaře vlasy dost vypadávají a tak je žádoucí si vyrobit si na hlavě opticky hustší kštici. Prostě hlavu trochu vytunit, aby vlasy nabraly zdravý a žádoucí objem. Všechny potřebné nástroje můžete zakoupit v běžné drogerii: velké plastové natáčky, tupírovací hřeben a lak na vlasy.

Umyté a mírně vyfénované vlasy rozdělíte na pěšinku a začnete natáčet po pramíncích na natáčky. Začněte od temene hlavy směrem dolů. Takto stočené vlasy lehce přelakujte a dosušte fénem. Zde platí, že čím výkonnější fén, tím lépe pro vás.

Vytvořte si ofinu!

Ofina vás báječně omladí a osvěží nudný vzhled, kterého máte už dost! Pokud chcete radikálnější změnu, ale netroufáte si ostříhat vlasy, začněte s ofinou a klidně “sama doma”. Dejte pozor, aby jste ji nevzala moc hned na poprvé! Vždy stříhejte delší, než plánujete a pak můžete ještě případně zkrátit, opačně to nefunguje.

Na správné ustřihnutí ofiny existuje roztomilý a účinný trik s čepicí. Vlasy nad čelem učešte a následně si na hlavu nasaďte dostatečně pružnou čepici tak, aby sahala až hluboko do obličeje, kdy okraj čepice utvoří linku. Podle té budete stříhat. Před zrcadlem si vše zkontrolujete, a pokud budete spokojená, pusťte se do stříhání. Jednou rukou přidržujte čepici, aby se neposunula, a druhou rukou stříhejte. Nezapomeňte, že mokré vlasy budou vypadat po vysušení kratší, myslete při stříhání na to!

Přečtěte si i další články na téma vlasy a účesy:

Článek

účesy hlavní Foto:

Jaký byl typický účes v roce, kdy jste se narodila?

Zkuste si tipnout a pak se podívejte.

Článek

Tohle je 5 velkých trendů v barvách na vlasy Foto:

Pozor! Tohle je 5 velkých trendů v barvách na vlasy, které ovládly Instagram

Občas to chce prostě změnu. A když už něco měnit, tak tam, kde je to vidět – na hlavě. Lucie Janotová z Bobovibe pro vás na Instagramu vypátrala 5 nejžhavějších vlasových...

Článek

autor: KU

Horoskopy 2018

reklama

reklama