reklama

10 skvělých herců a hereček, kteří ještě nemají ani jednoho Oscara

Když jde o ceny filmové Akademie, je úplně jedno, jak dlouho jste na scéně. Oscara může klidně vyhrát i herec, který se proslavil teprve nedávno. A naopak jsou tací, které jsme vídali na filmových plátnech třeba už před třiceti lety, jsou skvělí, všichni je milujeme, a přesto doma žádnou zlatou sošku ještě nemají.

476302333 Foto:

Leonardo diCaprio je zářným příkladem. Kolikrát jsme už slyšeli "a Leonardo opět sošku nezískal"? Nemluvě o spoustě vtipů, které na toto téma kolují po internetu. Jestli se letos Leonardo konečně dočká, se dozvíme už 28., resp. 29. února našeho času. Za film Zmrtvýchvstání by si sošku určitě zasloužil. Svého Oscara nemá třeba ani Brad Pitt. Tedy ne za herecký výkon. Sošku zatím získal jen jako producent filmu 12 let v řetězech.

A takových skvělých herců, kteří na svůj úspěch v Dolby Theatre teprve čekají, je mnohem víc. A určitě vás to u některých z nich překvapí:

Část 1 z 10
oscars harrison ford Foto:
Zdroj: profimedia.cz
Harrison Ford

Je tu někdo, komu nic neříká neústupný archeolog Indiana Jones nebo vesmírný pilot Han Solo z Hvězdných válek? Tyhle filmy byly a stále jsou obrovskými hity a možná nevíte, že v nich Harrison Ford dostal roli úplně náhodou. Hana Sola díky čtení textů určených pro jiné herce, Indianu Jonese, protože herec Tom Selleck nemohl hrát. Za zmínku určitě stojí i další skvělé filmy jako Blade Runner nebo Svědek. Právě za roli ve Svědkovi získal jako herec svou jedinou nominaci na Oscara.

 

Přestože je Harrison Ford druhým nejlépe vydělávajícím hercem na světě (po Tomu Hanksovi) a žádnou zlatou sošku doma ještě nemá, v roce 2002 získal od Amerického filmového institutu cenu za celoživotní dílo. A to je skvělý úspěch!

Horoskopy 2018

reklama

reklama