reklama

10 účinných triků, jak zamaskovat vrásky

Méně je více, pokud chcete zakrýt vrásky Foto:
Méně je více, pokud chcete zakrýt vrásky
Foto: iStock

Pokud jste jako většina žen, snažíte se oddálit nebo alespoň zamaskovat vrásky. Tak jako tak přijdou, patří ke stárnutí, ale když budete vědět, jak je šikovně zamaskovat pomocí správné péče a líčení, budou mnohem méně nápadné.

1. Hydratace

Jasně, každý to slyšel už stokrát, ale má to fakt dobrý důvod. Jaký je rozdíl mezi kuličkou vína a rozinkou? V hydrataci. Proto je nejlepším způsobem boje proti vráskám dodat jim pořádnou hydrataci. Aby byla kůže hydratovaná na povrchu i uvnitř, aplikujte po každém mytí obličeje hydratační krém a pijte hodně vody.

Pokud je vám přes 40, samotná hydratace ale nepomůže. Naneste nejdříve sérum a až na něj hydratační krém. Při výběru séra se zaměřte na výrobky s vysokým obsahem kyseliny hyaluronové, protože ta udrží v pleti vodu. Když budete mít obličej dobře hydratovaný, budou vrásky méně patrné a make-up bude mnohem hladší.

2. Silikonový primer

Silikonový primer (nebo chcete-li podklad) je magickou zbraní všech vizážistek. Představte si, že vráska je jako malé údolí. Silikon ho vyplní a vytvoří hladký povrch, na který nanesete podkladovou bázi. Primer se nejlépe nanáší prsty nebo malým štětečkem. Houbička by primerem zbytečně nasákla.

Na hydratovanou pleť dejte malé množství primeru, rozetřete ho na čelo, nos, tváře a bradu. Vetřete ho zejména do problematických partií. Dejte mu pár minut, aby se usadil, a teprve potom nanášejte make-up.

3. Lehký make-up

Mít vrásky ještě neznamená používat víc make-upu. Když na pleť nanesete plně krycí bázi nebo vám ujede ruka při její aplikaci, klesne do vrásek a ještě víc je zvýrazní. Proto volte make-up s jemným nebo středním krytím. A zkuste ho nanášet vlhkou (ne mokrou) houbičkou, báze bude jemnější a dá vaší pleti hladší a bezchybný vzhled.

4. Světlá je vaše barva

Barevné korektory se hodí nejen na zarudlá místa, kruhy pod očima nebo černé tečky. Světlý odstín rozjasňuje, čímž pomáhá zamaskovat vrásky. Naneste ho do nejhlubší části vrásky a pak rozetřete poklepáním prstů.

5. Zbavte se pudru

I když jste ho používala celé roky, je načase ho nechat stranou. Pudr se usazuje v jemných vráskách a ty pak vypadají ještě hůř. Pokud se ho ani tak neumíte vzdát, vynechte alespoň části tváře, kde je vrásek nejvíce.

nanášení řasenky Foto:                                                                                                                        Foto: iStock

 

6. Zaměřte se na oči

Vyhněte se falešným řasám. Ty jen přitáhnou pozornost k povoleným očním víčkům a vráskám okolo. Místo nich používejte kleště na řasy a dobrou řasenku. Řasy získají výraznější tvar a objem a odvedou pozornost od vrásek.

Zapomeňte taky na oční stíny s ledovým nebo třpytivým efektem. Ty se taky rády usazují ve vráskách a zvýrazňují je. Nahraďte je matným základovým očním primerem, na který nanesete béžový, světle hnědý nebo šedý stín, kterým potrhnete výraz očí.

A do třetice by měly jít stranou i tekuté oční linky, které často stékají do vrásek. Místo nich použijte měkkou tužku na oči. Zvýrazňujte ale jen horní oční víčko podél řas.

7. Přidejte zdravíčko

Zvýrazněné tváře odvedou pozornost od povolené kůže a vrásek. Pod něj ale naneste rozjasňovač, který bude zdravíčkem prostupovat, a potlačí tak vrásky. Rozhodně to ale s ním nepřehánějte, vetřete ho jemně prsty před aplikací zdravíčka.

U zdravíčka je důležité vybrat správný odstín a umístění. Vyberte takovou barvu, co vám bude slušet. Pro světlou kůži se hodí jemně růžové a broskvové tóny, střední odstín pleti se dobře doplňuje s klasickou růžovou a nafialovělou, korálová a oranžová potom sluší tmavým typům. Zdravíčko nenanášejte níž, než jsou nosní dírky, to by protahovalo obličej a dělalo ho starší. Na druhou stranu příliš vysoko umístěné zdravíčko vypadá nepřirozeně. Správné místo trefíte, když se usmějete – na část obličeje, která se úsměvem zvedne, naneste zdravíčko, obličej povolte a dobře rozetřete.

perfektní rty Foto:                                                                                                                           Foto: iStock

 

8. Dokonalé rty

Podklad, linky a barva, to je, oč tu běží. Stejně, jako funguje primer na pleti, vytvoří i na vašich rtech hladký podklad pro rtěnku. Tužka na rty v barvě co nejbližší zvolené rtěnce zabrání rozmazávání barvy do jemných vrásek okolo.

Tužkou obtáhněte rty a vyplňte obrysy rtěnkou. Barva je na vás, jen se vyhněte matným odstínům. Ty nemají hydratující složku, takže vrásky více vystoupí.

9. Nezapomeňte na krk

Můžete mít sebedokonalejší make-up, ale neošetřené vrásky na krku vás stejně prozradí. Make-up proto rozetřete až pod spodní čelist, nemusí ho být moc, aby dokázal zakrýt vrásky a omladit vzhled. Pokud máte krk méně opálený než obličej, naneste na něj místo silnější vrstvy make-upu bronzer.

10. Znovu se na sebe podívejte

To, co vypadá dobře v koupelně, nemusí být zrovna lichotivé venku. Make-up proto nanášejte, pokud je to možné, v přirozeném světle. A bez hledu na to, kde se malujete, zkontrolujte make-up pod dvojím různým osvětlením. I kdyby to znamenalo vyjít na malou chvíli ven s kapesním zrcátkem.

-az-

Mohlo by vás taky zajímat:

Článek

Stačí pár minut denně a trochu soukromí Foto:

Obličejová jóga. Vyhlaďte si vrásky úplně zadarmo!

Udržet si, nebo dokonce obnovit mladistvou pleť můžete různými krémy (ne zrovna levnými) nebo kosmetickými procedurami. Další možností, která je zcela zadarmo a naprosto...

Článek

Odličovací ubrousky mohou nadělat víc škody než užitku Foto:

Odličovací ubrousky: Způsobují akné a vrásky navíc!

Myslíte si, že pro svou pleť děláte to nejlepší, když ji každý den třete odličovacím ubrouskem?

Článek

Proti vráskám na krku je potřeba začít bojovat včas Foto:

Vrásky na krku: 6 tipů, jak se jim co nejdéle vyhýbat

Při péči o pokožku je potřeba myslet nejen na obličej, ale i na další části těla. Právě krk je místem, na které se zapomíná a které často prozradí skutečný věk.Horoskopy 2018

reklama

reklama