reklama

10x tajemství krásy královny Kleopatry... Mléko, med, sůl či ocet?

Egyptská královna Kleopatra je známá jako nejkrásnější žena v dějinách lidstva. Lidé už po staletí obdivují její krásu, vzhled, tělo. Jak je možné, že žena, která žila v dobách, kdy žádná kosmetika ve skutečnosti neexistovala, zaujala tolik mužů? Kleopatra totiž měla několik úžasných kosmetických triků, které používala. Její pleť byla hladká, protože si dopřávala lázeň v mléce a medu, a historické knihy říkají, že oslnivě voněla po růžích.

Jedno z jejích nejslavnějších tajemství krásy bylo, že spala se zlatou maskou na tváři. Je jasné, že tohle si mnoho žen dopřát nemůže, ale Kleopatra používala i kosmetické triky, které jsou cenově dostupné. Vyzkoušejte je a získejte královský vzhled.

 

Kleopatra věděla jak na to... Foto:

Část 1 z 10
klaopatra 2 - Obrázek 3 Foto:
Zdroj: thinkstockphotos.com
Mléčné koupele

Koupel byla jejím tajemstvím pro měkkou a zářící pleť. Lázeň si můžete připravit sami, i když si recept musíte trošku poupravit. Oslí mléko není běžně k dostání a celou vanu byste jím rozhodně nenaplnili. Připravte si tedy 3 šálky kravského plnotučného mléka, půl šálku medu a přidejte 5 lžic mandlového oleje. Nemáte-li, klidně použijte olivový olej. Směs nalijte do koupele – vaše pokožka pak bude jemná a hedvábná!

Horoskopy 2018

reklama

reklama