reklama

11 osvědčených přírodních triků na povislou kůži na pažích

Povislé paže trápí většinu žen Foto:
Povislé paže trápí většinu žen
Foto: iStock

Nenosíte ani v létě tílka nebo trička s hodně krátkým rukávem, protože se stydíte za plandající kůži na pažích? Ačkoli se jedná o nevyhnutelný proces, existují způsoby, jak učinit pokožku našich paží zase pevnější a vyhlazenější.

Dobrá zpráva je, že pevnost a vzhled paží máme do jisté míry ve svých rukou. Stačí pravidelně a systematicky cvičit a také správně jíst. Pravda ale je, že i přes to všechno dochází s rostoucím věkem ke ztrátě pružnosti pokožky našich paží, protože se zpomaluje produkce kolagenu. Kvůli tomu je kůže na rukou povolená, dokonce můžeme mít i pocit, jakoby nám plandala jako uši běžícího psa.

Existuje několik kosmetických zákroků, které dokážou kůži zpevnit. Nicméně žádný z nich nemá úplně bezvýznamné vedlejší účinky. Proto je vždycky lepší uchýlit se k přírodním metodám, které jsou nejen bezpečné, ale i levné.

Zde je několik vyzkoušených a osvědčených receptů, jak si zpevnit pokožku ramenou a paží, aby vypadala co nejvíc svěží a mladistvá. Pokud se rozhodnete některý z nich vyzkoušet na vlastní kůži, nejprve raději naneste přípravek na menší plochu, ať víte, jak na něj pokožka zareaguje.

1. Scrub s mořskou solí

Tento scrub je jedním z nejlepších způsobů, jak napomoci napnout pokožku. Pokud ho budete aplikovat zhruba jednou týdně, může se vám natolik zlepšit pružnost kůže, že bude na pohled vypadat mnohem pevněji.

Jak aplikovat: Smíchejte čajovou lžičku mořské soli s vodou. Pomocí peelingové rukavice nebo žínky směs jemnými krouživými pohyby vmasírujte na celou paži. Po pěti minutách opláchněte studenou vodou.

2. Jahody s medem

Kombinace jahod a medu je v boji s povislou pokožkou považována za pozoruhodně účinnou. Obě složky totiž mají schopnost zlepšit pružnost kůže.

Jak aplikovat: Rozmixujte hrstku jahod a smíchejte ji s medem (na druhu nezáleží). Naneste směs na inkriminovanou oblast a nechte ji působit 15 minut. Poté ji smyjte vlažnou vodou.

3. Masáž hořčičným olejem

Hořčičný olej velmi efektivně podporuje krevní oběh a elasticitu kůže. Jestli řešíte, kterou metodu na vaše povislé paže použít, určitě zkuste tuto. Je to jednoduché, levné a především účinné.

Jak aplikovat: Vezměte 2 lžičky hořčičného oleje a masírujte s ním paže. K dosažení co nejlepších výsledků provádějte masáž minimálně obden, tedy 3–4x týdně.

4. Lněné semínko s citronem

Lněné semínko v kombinaci s citronem může také působit na povislou kůži naprosto zázračně. Obě dvě ingredience jsou totiž plné vitamínu C a dalších důležitých antioxidantů, které pomáhají zpevnit pokožku.

Jak aplikovat: Namočte přes noc hrst lněných semínek do vody. Ráno namočená semínka promíchejte se lžící citronové šťávy. Naneste směs na pokožku paží a nechte ji 15 minut působit. Poté opláchněte vodou.

5. Aloe vera gel

Gel z aloe vera je lék, kterým se řešila povislá kůže na pažích už před mnoha desítkami let. Tento gel je totiž zdroj živin a antioxidantů, které vám pomohou napnout pokožku.

Jak aplikovat: Získejte z rostliny aloe vera 2 lžíce čerstvého gelu a naneste ho na vaše problematické partie. Nechte působit přes noc. Ráno ho smyjte vodou o pokojové teplotě.

6. Šťáva z avokáda a okurky

Je známo, že avokádo i okurka podporují produkci kolagenu, díky čemuž zlepšují pružnost pokožky. Zároveň obsahují zázračné antioxidanty. Pokud tyto dvě suroviny zkombinujete, dosáhnete perfektních výsledků.

Jak aplikovat: Rozmačkejte zralé avokádo a smíchejte ho se 2 lžícemi šťávy z okurky. Pak směs pomalu naneste na celé vaše paže. Nechte působit zhruba 15 minut a následně opláchněte vlažnou vodou.

7. Skořice a kurkuma

O kombinaci mleté skořice a prášku z kurkumy je známo, že efektivně zvyšuje hladinu kolagenu. To může vést mj. ke zpevnění pokožky vašich paží.

Jak aplikovat: Vezměte 2 lžičky obou z výše uvedených ingrediencí a promíchejte se 2 lžícemi vody. Jemně směs aplikujte na celou postiženou oblast. Nechte působit čtvrt hodiny a poté opláchněte vodou.

8. Vaječný bílek

Vaječné bílky mají tendenci chovat se jako přirozené „stahovadlo“. Jejich perfektních účinků můžete využít i na povislé paže.

Jak aplikovat: Odlijte si 2 vaječné bílky a vyšlehejte je spolu.Poté jimi jemně potřete celé paže. Nechte je vsakovat do kůže po dobu 20–25 minut. Následně je setřete navlhčenou žínkou. Tento jednoduchý recept dělá doslova zázraky, pokud ho využíváte 2–3 týdně.

9. Scrub s kávou a zázvorovým (a kokosovým) olejem

Přítomnost bioaktivních látek v kávových zrnech je ideálním prostředkem pro stahování kůže v nejvyšší oblasti paží – u ramen. A to zejména tehdy, pokud se kombinuje se zázvorovým olejem. Díky tomu se řeší problém hned odshora.

Jak aplikovat: Vezměte čajovou lžičku mleté kávy a smíchejte ji s několika kapkami zázvorového oleje a čajovou lžičkou oleje kokosového. Jemně směs aplikujte na pokožku pomocí peelingové rukavice nebo žínky. Pokud toužíte bojovat s povislou kůží na pažích hned od zdroje, od vrchní části u ramen, nemůžete zvolit lepší metodu.

10. Mandlový olej

Tento druh oleje je jedním z nejlepších řešení v boji proti povislé pokožce. Přírodní olej z mandlí je plný základních vitamínů a živin, které mohou krásně zpevnit kůži paží a zvýšit svalové napětí.

Jak aplikovat: Nalijte si do dlaně několik kapek mandlového oleje a masírujte tím postižené místo krouživými pohyby přibližně 10–15 minut. Po masáži se pokuste nechat olej na kůži ještě nejméně dalších 20 minut, než ho pak setřete.

11. Šťáva z jablek a melounu

Jablka i melouny jsou známé tím, že podporují pružnost pokožky a zvyšují tvorbu kolagenu. Jestliže je dáte dohromady, máte dokonalý recept na opravdu účinné zpevnění pokožky na pažích.

Jak aplikovat: Nejprve odšťavněte jablka i meloun. Obě šťávy smíchejte a jemně tuto směs naneste na vaše paže – především v oblasti, kde je kůže hodně zkrabacená. Nechte směs zasychat zhruba 20 minut. Poté se osprchujte.

-šp-

Mohlo by vás taky zajímat:

Článek

Nepotřebujete ani činky. Vystačíte si s vahou vlastního těla Foto:

30 minut pro krásné paže: Zkuste tento letní intenzivní trénink

Horní končetiny, paže, ruce. U mužů by měly být silné, ochranitelské, u žen pevné, pěkně vytvarované a pečující. O tom, co svýma rukama budete dělat, je jen na vás. O tom,...

Článek

Léto se blíží. Na nic nečekejte a začněte hned. Foto:

Domácí posilovna: Štíhlé paže do nátělníku

Na těle do plavek je potřeba pracovat už brzy na jaře a aby naše ramena vynikla v nátělnících a topech se špagetovými ramínky, nesmíme je zanedbávat.

Horoskopy 2018

reklama

reklama