reklama

4 tipy, jak připravit pleť na chladnější období

Sotva se pleť po náročném létě vzpamatovala, už je potřeba ji připravit na chladné počasí Foto:
Sotva se pleť po náročném létě vzpamatovala, už je potřeba ji připravit na chladné počasí
Foto: iStock

V létě naše pleť dostala pořádně zabrat a právě teď je důležité zaměřit se na to, aby byla zase v plné formě a pomalu se blížící zimu snesla bez sebemenších obtíží.

Hýbejte se a dýchejte čerstvý vzduch

Na podzim se dny začínají krátit a teplota nemilosrdně klesá. Sluníčko nám ráno a večer nesvítí a můžeme mít tak pocit, jako by nám docházela energie. Hlavu vzhůru! Existuje spousta možností, jak organismus nakopnout. Přihlaste se na pravidelné kurzy cvičení (které vás baví!) a choďte co nejvíce pěšky. Každý den si najděte aspoň malou chvilku, kdy načerpáte sílu z čerstvého vzduchu. (Když není zbytí, počítá se i krátký pobyt na balkóně.) Nicméně, aspoň jednou týdně praktikujte delší procházku, ideálně do přírody. Pohyb, denní světlo a čerstvý vzduch totiž posilují imunitu, jejíž stav se na pokožce odráží. Po pobytu venku načerpejte teplo v sauně, která navíc utuží tělo proti nachlazení, posílí krevní oběh a nervovou soustavu.

Hydratujte, vyživujte, regenerujte

Vítr a mráz nejsou pro pleť to pravé, a proto je třeba se o ni pravidelně a pečlivě starat, čistit ji a ošetřovat. Jednou týdně dopřejte pleti šetrný peeling. Ten odstraňuje odumřelé kožní buňky, stimuluje prokrvení a čistí póry. Pleti prospěšné složky krémů a pleťových vod se díky tomu dostanou, kam patří.

mark-coffee-coconut Foto:

Nelitujte peněz a investujte do krému, po kterém je vaší pleti dobře: nepne, nic vás po něm nesvědí, pleť po něm vypadá svěže a odpočatě. A samozřejmě, nikdy nechoďte spát neodlíčená. 

 

TIP: Voňavý přírodní peeling Mark Scrub s vůní Coffee - Coconut

Jezte potraviny bohaté na vitamíny

Jídlo je palivo pro organismus, a pokud chcete, aby se na vaší pleti odrazilo pozitivně, musí být bohaté na vitamíny a minerály.Tukovým zásobám, které má tělo tendenci od podzimu vytvářet, předcházejte zdravějším a lehčím jídelníčkem. Začněte hned ráno a nastartujte trávení sklenkou teplé vody s čerstvě vymačkanou citronovou šťávou. Citrón je bohatý na vitamin C, který posiluje imunitu. Kromě citrusů bojuje se zimními neduhy i cibule, česnek nebo kysané zelí. Ze sezónní zeleniny můžete připravit lahodné smoothies. Výborná je například kombinace brokolice, rajčete, kedlubny, mrkve, celeru a červené řepy. Stroužek česneku, čtvrtina cibule a kousek čerstvého zázvoru zajistí, aby nás šťávy neochladily, ale naopak zahřály. Jedna sklenice zeleninové šťávy denně sníží chuť na sladké a dodá tělu potřebné živiny a enzymy. Důležité je také zvýšit příjem bílkovin konzumací masa a mléčných výrobků.

snídaně Foto:                                                                                                          Foto: www.pexels.com

 

Spěte a relaxujte

Spánek jen tak neošálíte, jeho nedostatek se projeví brzy, krom jiného, na vaší pleti. Ne náhodou si topmodelky dopřávají až deset hodin spánku denně. Taková porce je ale pro většinu z nás nesplnitelný luxus. Kvůli množství povinností uleháme pozdě a pod tíhou starostí a stresu se ještě nějakou dobu nervózně převalujeme z boku na bok. A ráno nás v zrcadle vyděsí cizí paní, která vypadá o dost let starší než my. Pokud patříte mezi hříšné nespavce, zkuste chodit spát a vstávat ve stejnou dobu. Tělo si tak zvykne na pravidelný režim. Před spaním nepijte nic, co obsahuje kofein. Spěte v tmavé, vyvětrané, tiché místnosti. Tři hodiny před spánkem se vyhněte náročné fyzické aktivitě a těžkým jídlům. Před spaním pomůže i teplá vana s esenciálními oleji. Pamatujte, že pravidelných osm hodin spánku denně je zázračným elixírem pro krásnou pleť.

Mohlo by vás taky zajímat:

Článek

I devadesátiletá babička může mít krásnou pleť a vlasy Foto:

Účinné triky pro krásnou pleť a vlasy, které používaly naše babičky

Jak ještě v devadesáti vypadat svěží a krásná? Podle našich babiček stačí pár levných věcí, které máte stejně doma, a můžete s jejich pomocí pečovat o vlasy nebo bojovat...

Článek

Naskákaly vám přes léto pihy? Foto:

Pleť po létě: Jak si poradit s hyperpigmentací, žilkami nebo vyrážkou?

Léto je sice super, ale pleť během něj vyžaduje speciální péči. Co když jste to trošku zanedbala? Právě teď je ten pravý čas dát do pořádku to, co na vaší pleti napáchalo...


Horoskopy 2018

reklama

reklama