reklama

5 pomocníků na suché a zničené vlasy, které najdete v kuchyni

Možná jste si horké léto plné slunce a koupání užila, ale vaše vlasy rozhodně ne. Období veder a suchého vzduchu je vyčerpalo a proto byste jim měla právě v tomto období věnovat zvýšenou péči.

Léto bylo letos obzvlášť horké, a pokud jste nebyla opatrná, dostatečně nepila a nenosila pokrývku hlavy, zanechalo na vašich vlasech ošklivé stopy. Vlasy jsou vysušené, bez lesku, vypadají, že se kažou chvíli zlomí. Ale dříve než vyrazíte utrácet do drogerie či kadeřnického salonu, zamyslete se nad využitím síly z přírody. Kadeřníci to neradi slyší, protože jídlo podle nich na hlavu nepatří. Ale pravda je, že si můžete vytvořit vlastní kosmetické prostředky, které jsou účinné a jen z věcí, které máte doma v kuchyni. Ušetříte životní prostředí i spoustu peněz, a navíc se vám vlasy odmění krásným vzhledem.

Vlasy zelený čaj Foto:
Zdroj: Thinkstock
Zelený čaj

Zelený čaj obnovuje přirozený lesk a pomáhá odstranit elektrizování. Oplach si připravíte jednoduše – do džbánu nalijte horkou vodu a vložte tři čajové sáčky. Nechte louhovat, dokud se voda neochladí na pokojovou teplotu. Oplach používejte až po šamponu, už nesmývejte vodou.

 

Čaj také obnovuje barvy na barvených vlasech. Nicméně je třeba vybírat konkrétní druh čaje na konkrétní barvu vlasů. Například heřmánkový čaj zesvětluje, takže je lepší pro blondýnky, zatímco černý čaj ztmavuje a hodí se spíš pro brunetky a zrzky.

 

Horoskopy 2018

reklama

reklama