reklama

5 tajných super triků, jak vypadat mladší

5 tajných triků, jak vypadat mladší Foto:
5 tajných triků, jak vypadat mladší
Foto: istock.com

Za první vrásky se nestydíme, v životě máme víceméně jasno a dívčí půvab jsme vyměnily za zralou krásu. Doba přeje dospělým ženám, tak proč skrývat věk. Ostatně, není nic zoufalejšího než čtyřicetiletý diblík napíchaný botoxem. Ale přesto, vypadat tak o trošičku mladší….

1) Svatá trojice: pleť, vlasy, zuby

Tohle se prostě počítá! Nejde o nějakou tu vrásku nebo šedý vlas, ale o vitalitu. Lesklé pěstěné vlasy, projasněná pleť a pěkné zdravé zuby hlásí do světa, že nepatříte do starého železa. Teď už to ale nepůjde samo, musíte investovat. Do péče i do času, který se sebou strávíte. Dvakrát do roka zubní hygiena a jednou za měsíc kadeřník či kosmetika se dá nazvat příjemným závazkem, ale daleko víc se počítají minuty ve vaší koupelně. Maska, peeling, poctivé odlíčení, zpevňující krém, vklepat sérum kolem očí, to jsou rituály, které by měly být samozřejmé jako dýchání. Žádný krém není zázračný, ale pravidelná péče o pokožku, vlasy a zuby se vám za pár let vrátí jako ta nejlepší investice.

2) Zhubněte 5 kilo

Nerady to slyšíme, ale je to tak. Kila navíc nespravedlivě přidávají roky. I když se můžeme utěšovat, že nám tuk vyplní vrásky, oplácaná postava vysílá signál o domácím pohodlíčku s poctivou kuchyní, kolem které se točí váš svět. O rezignaci na mládí. Když shodíte celkem dosažitelných 5 kilo, skutečně omládnete a to nejen na těle, ale i psychicky. Příliv nové energie na vás každý uvidí a image stárnoucí matrony necháte za sebou.

3) Sledujte trendy

Jistě, v tomto věku už dávno víme, co nám sluší a nepotřebujeme otročit vrtošivé módě. Trendy jsou pro mláďata. No právě! I když už dávno máte ozkoušenou svou osobní uniformu, které věříte, nerezignujte na výkřiky módy, ale po očku je sledujte. Nemusíte hned plenit řetězce s levnou módou pro mladé holky, ale tu a tam si pořiďte něco opravdu trendy, ovšem v super kvalitě. Váš look to osvěží jako živá voda a dáte okolí najevo, že jste naprosto v obraze.

5 tajných super triků, jak vypadat mladší Foto: Foto: istock.com

4) Udržte si mladé pohyby

Když je to dobré pro Sophii Loren, je to dobré i pro vás. Tato ikona krásy jednou prozradila, že se snaží nevydávat stařecké zvuky a chodí rovně jako mladé ženy. Mládí totiž prozrazuje nejev vyžehlená tvář, ale i držení těla a naše pohyby. Shrbená ramena, povolený střed těla a těžký krok křičí do světa, že to nejlepší už máte za sebou a zub času se zakousl. Vzpomeňte si na pružný krok z mladých let a minimálně se narovnejte. Hekání si nechte do tělocvičny na lekci jógy, kde ztracenou pružnost určitě objevíte.

5) Smějte se!

Krásná telecí léta se vyznačovala nespoutaností, hlavou v oblacích a tunou legrace, pokud si vzpomínáte. Jistě že se nemůžete chichotat od rána do večera, když přes vás jede bulodzer života ženy ve středním věku, ale stejně se zkuste víc usmívat. Je dokázáno, že dobrá nálada jde vykouzlit i opačně, nejdřív fyzický úsměv, pak psychický stav. Starosti vám nadělí pokleslé koutky a zamračený, ustaraný výraz, který si podvědomě spojujeme se staršími lidmi. Zato rozesmátá, pozitivní tvář září mládím široko daleko.

Mohlo by vás také zajímat:

Článek

Nechte se léčit čistou vůní přírody Foto:

Léčba vůněmi: 10 esenciálních olejů, které prospějí vašemu zdraví i kráse

Aromaterapie je dnes módní, a tak se mnoho kosmetických produktů chlubí léčivými účinky. Jenomže sprchový gel či svíčka s vůní levandule mají k léčivým vonným silicím dost...

Článek

Bleskové wellness  Foto:

Bleskové wellness za pár minut a pár korun

Být uvolněnější, krásnější, štíhlejší - k tomu nepotřebujete žádnou dlouhou zkrášlovací kúru. Naše rychlé triky pro tělo a duši dobře pomáhají, můžete je provádět kdykoliv...

Článek

Co na to říká zubař? Foto:

Domácí bělení zubů: banánem, octem nebo jedlou sodou. Funguje to?

Mít zase zářivě bílé zuby vás vyjde pěkně draho. Tedy pokud vsadíte na chemii. Nejde to ale i nějak levněji (a přírodněji)?

-KU-

Horoskopy 2018

reklama

reklama