reklama

5 tipů, jak si udržet opálení i na podzim

Opálení dokonale zakrývá jemné nedostatky pokožky, jako jsou strie nebo pigmentové skvrny. Proto není divu, že si my ženy libujeme, když se snědé vrátíme z dovolené. Jenže ouha! Už po týdnu začíná opálení blednout a v tom horším případě se kůže rychle olupuje. Nemusíte se vzdávat. Opálení lze podle odbornic na stravování a krásu udržet déle i bez pravidelných návštěv solária, jen přírodními cestami.

namažte se mrkví Foto:
Zdroj: Thinkstock
„Namažte“ se mrkví

Mrkev je známa svým obsahem beta-karotenu, který přispívá k snědému zabarvení pokožky. Slyšeli jste však o mrkvové masce? Wellness koučka a zakladatelka kliniky estetické medicíny Petra Clinic Petra Řehořková doporučuje mrkev použít i jako samoopalovací prostředek. „Když nanesete jemně nastrouhanou mrkev rovnoměrně na svoji pokožku, bude výsledkem hezké a přírodní opálení.“ Odbornice však podtrhuje důležitost jejího rovnoměrného rozprostření, aby opálení bylo souvislé a neměli jste na pokožce skvrny.

 

Jak je známo, mrkev také blahodárně působí na barvu pokožky samotnou konzumací. Hlavní nutriční specialistka Monika Bartolomějová ze Světa zdraví přichází s tipem, jak v této kořenové zelenině využít co nejvíce prospěšných látek: pijte pravidelně čerstvě vylisovanou mrkvovou šťávu. Barviva, která mrkev obsahuje, se postarají o zabarvení pokožky.

 

Horoskopy 2018

reklama

reklama