reklama

Angelika po letech ve společnosti: To je změna!

Michèle Mercier se proslavila rolí Angeliky Foto:
Michèle Mercier se proslavila rolí Angeliky
Foto: profimedia.cz a facebook.com

Ani markýze andělů, kterou milovali všichni muži planety a všechny ženy jí nenáviděly (dá se říct, že právem, není to spravedlivé, aby byl někdo tak BOŽSKÝ), se stáří nevyhýbá a dokonce jí nadělilo pěkných pár kilo navíc, jak je vidět na těchto fotografiích.

Francouzská herečka Michèle Mercier, vlastním jménem Jocelyne Yvonne Renée Mercier se narodila prvního ledna 1939, v Nice ve Francii. Dnes už je jí tedy sedmdesát šest let a ze svůdné Angeliky je dáma v letech.

Ačkoli se objevila ve více než padesáti filmech, nejznámější se stala rolí Angeliky, která ji vynesla až do oblak. Smyslná Angelika ji pomohla k vrcholu popularity.

Michèle Mercier alias Angelika - Obrázek 10 Foto:

Michèle je dcerou francouzského lékárníka a její maminka byla Italka. Už od dětství snila o herectví, ale ještě více se toužila stát tanečnicí, což se jí nakonec, i přes to, že byla zrovna válka, podařilo. Už když byla dítě vystupovala jako sólistka v opeře v Nice. V sedmnácti letech se přestěhovala do Paříže, kde našla uplatnění v divadelní herecké společnosti Rolanda Petita. Současně s tím, že se živila jako tanečnice, studovala herectví. Kvůli tomu, aby se lépe prosadila u filmu (její jméno bylo moc složité a dlouhé) přijala jméno své mladší sestry, která zemřela v pěti letech na tyfus. Svou hereckou kariéru začala v několika nízkorozpočtových filmech točených v Itálii, kde hrála většinou „lehčí ženy“.

Michèle Mercier alias Angelika - Obrázek 6 Foto:

V roce 1963 však dostala svou životní šanci - díky tomu, že Brigitte Bardot odmítla hrát Angeliku. Uchazeček bylo sice více, ale žádná zřejmě nezapůsobila natolik, aby roli dostala.

V letech 1964-1967 natočila tedy pět dílů, které byly velmi úspěšné. Avšak role Angeliky v těchto romanticko-dobrodružných filmech ji zajistila nejen obrovský úspěch, slávu a dobré příjmy, ale také jakési prokletí. Díky této roli se stala světově známou a populární, znamenala však vrchol její kariéry a tím v podstatě také její konec.

Angelika ji proslavila, ale také by se dalo říct, že ji zničila.

Angelika se svou láskou Foto:
Horoskopy 2018

reklama

reklama