reklama

Autoaugmentace: Zvětšení prsou a liposukce v jednom

Z míst, kde je tuk nevzhledný, se přidá tam, kde bude vypadat přitažlivě. Která žena by to nechtěla? Foto:
Z míst, kde je tuk nevzhledný, se přidá tam, kde bude vypadat přitažlivě. Která žena by to nechtěla?
Foto: Thinkstock

Kterou ženu by nelákala představa, že se nevzhledné tukové polštářky ze stehen, hýždí nebo břicha promění ve vysněný tvar poprsí. Autoaugmentace neboli zvětšení prsou vlastním tukem tuto možnost přináší. Je ale všechno tak růžové, jak se na první pohled zdá?

„Výhodou autoaugmentace je skutečnost, že prsa po operaci vypadají přirozeně. Silikonové implantáty toto vždy nezaručí,“ uvádí plastický chirurg MUDr. Josef Kulhánek, MBA z Lékařského domu v Praze 7. Navíc podle něho po operaci díky malým vpichům, kterými se tuk do prsou vpravuje, nezůstávají jizvy.

Podle odborníků však musí žena, která zákrok podstoupí počítat s tím, že se prsa po určité době částečně opět zmenší. Dochází totiž k přirozenému vstřebávání vpraveného tuku v průměru o 50 %. S tímto jevem by měla být podle plastických chirurgů každá žena před zákrokem seznámena.

„K přirozenému vstřebání tuků dochází zhruba do půl roku. V současné době se do každého z prsou obvykle vpravuje tuk o objemu cca 300 ml, což je téměř třikrát tolik než v počátcích zákroků,“ vysvětluje odborník.

Článek

Prsa vám mohou úplně změnit psychiku, i když je skoro nikdo neuvidí Foto:

Nová prsa? Hlavně pro lepší pocit!

V pohodlném křesle u primáře Dušana Záruby mi definitivně došlo, že bych potřebovala odsát tuk z vnitřní strany stehen, zvětšit prsa a zmenšit nos. K dokonalosti mám...

 

Lákavý zákrok 2 v 1

Pro ženy, které přicházejí za zákrokem je podle chirurga MUDr. Václava Poláčka motivující, že autoaugmentace kombinuje liposukci a samotné zvětšení prsou. Z partie, kde je tuk nevzhledný, se přidá tam, kde je vítaným hostem. Pod každým z ňader ho chirurg vpravuje tenkými kanylami do podkoží.

„Na rozdíl od klasických implantátů představuje tuk tělu vlastní tkáň. Proto jím během dvou až tří týdnů proroste cévní systém a tím zajistí tuku výživu a dekoltu přirozený vzhled,“ uvádí Poláček.

Podle MUDr. Kulhánka není nutné se bát infekce nebo imunitní reakce proti voperovanému tuku, jako se tomu může stát u silikonových implantátů. Po autoaugmentaci se podle něho na prsou neobjevují ani nerovnoměrnosti a boule. Občas se však stane, že se boule vytvoří na místech odběru. Ty se pak během několika týdnů vstřebají.

Článek

8 největších mýtů o ňadrech a podprsenkách Foto:

8 největších mýtů o ňadrech a podprsenkách

Každá z nás se už jistě mnohokrát setkala s různými radami, které se týkají výběru a nošení podprsenky. Některé možná mohly být správné, některé by se daly zařadit spíš do...

 

Jak dlouho „nová prsa“ vydrží?

Zvětšení prsou vlastním tukem probíhá v celkové anestezii, čemuž odpovídají klasická předoperační vyšetření. Pooperační péče je odlišná. Pacientka odchází druhý den po operaci, tedy po odeznění narkózy. Následně je jí doporučeno nenosit dva až tři týdny podprsenku ani jiné upnuté svršky. Během této doby totiž nesmí být tuk v prsou stísněn, aby jím prorostly cévy a získával tak výživu pro přežití místo vstřebávání.

„Po operaci a částečném vstřebání se tuk v prsou chová jako vlastní tkáň, tedy citlivě reaguje na změny hmotnosti. Tuk, který se v prsou ustálí půl roku po zákroku, v nich už zůstane napořád, pokud žena razantně nezhubne,“ uzavírá MUDr. Kulhánek.

Článek

Podprsenka dokáže odčarovat roky! Foto:

Jak podprsenkou zachránit povislá ňadra? SERIÁL

Povislá ňadra jsou problém, který trápí velké procento žen. Prozradíme vám, jak podprsenkou zachránit takové poprsí a jak tomuto problému předcházet.

 

Jestli vás možnost zvětšení prsou pomocí vlastního tuku zaujala, máme pro vás malé srovnání:

 

Zvětšení prsou vlastním tukem

Zvětšení prsou silikonovými implantáty

Cena:

50–90 tis. Kč

60 tis. Kč (+ 30 tis. Kč liposukce)

Výdrž:

po počátečním vstřebání tuku do konce života, pokud nezhubnete

průměrně 10 let

Zdravotní rizika:

bez imunitních reakcí, infekce velmi zřídka, tuk je tělu vlastní tkáň

vytvoření hematomu, ucpání cév, svraštění, protržení nebo vyhřeznutí implantátu, snížení citlivosti bradavek

Vzhled/omak:

přirozený, žádné odchylky oproti přirozenému stavu

vždy na omak a u velmi štíhlých žen lze poznat také pohledem

Horoskopy 2018

reklama

reklama