reklama

Boty, které nikdy netlačí? Už existují!

Vypadají pohodlně:) Foto:
Vypadají pohodlně:)
Foto: vibram.com

 

Přiznejme si to upřímně. Když si koupíte boty v obchodě, málokdy se stane, že vám okamžitě perfektně sednou. A nechat si je ušít přímo na míru by vás přišlo hodně draho. Zdá se, že tento problém vyřešil italský výrobce sportovní obuvi Vibram. U nás se prodávají například neobvyklé prstové boty této značky, určené na sport i běžné nošení, protože zkvalitňují chůzi a podporují správnou stavbu chodidel. Tentokrát Vibram přišel na trh s novinkou – Furoshiki botami.

Furoshiki je tradiční japonská obalová látka určená k přepravě zboží a používali ji už lidé před 400 lety v období Edo. Tenkrát v něm nosili oblečení, když se chodili koupat do veřejných lázní.

japanese-inspired-wrap-around-shoes-furoshiki-vibram-10 Foto:

 

Boty Furoshiki, které navrhl japonský designér Masaya Hashimoto nemají žádné tkaničky. Na nohu se nazouvají tak, že se látka omotá kolem nohy a upevní suchým zipem. Díky pružné podrážce i látce se bota velmi snadno přizpůsobí každému tvaru nohy a bota je pak pohodlná a také odolná. Vibram je navíc pověstný tím, že používá velmi kvalitní materiály a osvědčenou technologii při výrobě podrážek.

japanese-inspired-wrap-around-shoes-furoshiki-vibram-71 Foto:

 

Neobvyklé boty jsou zatím k zakoupení pouze v obchodě firmy Vibram, stojí asi 140 dolarů a je možné si vybrat nejméně z pěti různých barevných provedení.

boty furoshiki Foto:

 

Anketa

Nosil(a) byste takové boty?

Článek

S bolestí zad si nezahrávejte Foto:

Proč stále víc třicátníků bolí záda? Může za to i špatná obuv

Patálie s páteří se netýká jen lidí starších a lidí ve středním věku, bolesti zad se nevyhýbají ani dětem.

Článek

Trpíme v nich, ale přesto nás lákají Foto:

10 problémů, které vám mohou způsobit vysoké podpatky

Boty na vysokých podpatcích jsou tak sexy... Ale stojí to za ty potíže?

Článek

Žít s nohou velikosti 43 není pro ženu úplně lehké. Jana to ale skvěle vyřešila. Foto:

Linda Vaňková: Nemohla sehnat pěkné boty, tak si zařídila obchod

Celý život se pohybovala v IT, kde pracovala jako regionální manažerka pro ČR a pak obchodní ředitelka. Jenže ji celou dobu štvalo, že na svou nohu velikosti 43 nemůže...

Horoskopy 2018

reklama

reklama