reklama

Boty na platformě: proč alespoň jedny vlastnit + nákupní tipy

Inspirace na nákupy - boty na vysoké platformě Foto:
Inspirace na nákupy - boty na vysoké platformě
Foto: archiv Urbanlux.cz

Milujeme platformy! Plní funkci jako podpatky, krásně nám produlužují nohy, máme díky nim ladnější krok a hlavně (!) nás tolik nebolí večer nohy, jako kdybychom obuly jehly.

Platformy a vůbec podpatky se poprvé objevily  už ve starověkém Řecku. Tento typ obuvi se potom do módy vrátil koncem 16. století v podobě pantoflů na hodně vysokých platformách. Měřily dokonce až 60 centimetrů. Zajímavostí je, že žena na nich nebyla schopná chodit sama, potřebovala pomoc služebné.

Vysoké platformy jsou oblíbené dodnes, ale samozřejmě v modernizované podobě. Na platformách se chodí výrazně lépe než na podpatcích, poskytují větší stabilitu, vizuálně prodlouží nohy a působí žensky.

Boty na platfomě jsou k dostání v neuvěřitelném množství provedení: korkové, slaměné, konopné nebo kombinující vícero různých materiálů. Seženete jak úplně jednoduché, co se týče zdobení, tak i výraznější – některé sandálky zdobí perforace, přezky či pásky, některé mají metalickou povrchovou úpravu, jiné zase zajímavé prošívání. A barvy? Určitě nezkazíte nic klasikou v podobě černé, béžové, či tmavě modré. Ale nebojte se ani výraznějších barev – je léto, tak kdy jindy, no ne? :)

Prohlédněte si naši obsáhlou fotogalerii a vyberte si:

H&M, 999 Kč Foto:

Martina podpis Foto:

Horoskopy 2018

reklama

reklama